prognoza

prognoza

W ciągu najbliższych dni będzie się pojawiać coraz więcej słońca. Synoptycy prognozują, że bezchmurne niebo w weekend będzie towarzyszyć zwłaszcza mieszkańcom Polski wschodniej. Jednak w tej części kraju odnotujemy najniższe temperatury.

Część kierowców w czwartek będzie miała powody do narzekania. O poranku jazdę w części województw utrudnią zamglenia, a w ciągu dnia - przelotny deszcz i mżawka. Meteorolodzy prognozują, że spadnie od 1 do 5 l/mkw. deszczu.

Dla tych, którzy planują środę za kółkiem, nie mamy dobrych informacji. W wielu regionach kraju będzie padać deszcz. Na Dolnym Śląsku dodatkowo możliwe burze. Drogi staną się więc śliskie, a widzialność lokalnie ograniczona.

Pogoda dopisze w części kurortów europejskich. Pośród miejsc, w których aura nie będzie sprzyjać wypoczynkowi, znajdzie się m.in. St. Tropez, gdzie zagrzmi. Także niebo nad Zatoką Meksykańską, Sri Lanką, Sumatrą przesłonią burzowe chmury.

Ci, którzy czekają na słońce, muszą uzbroić się w cierpliwość. W środę i w czwartek raczej go nie ujrzą. W kraju pojawi się bowiem sporo deszczowych chmur. Jednak już od piątku pogoda się poprawi. Nadejdzie piękny weekend - informuje prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Deszczowych, a niekiedy nawet i burzowych chmur nad głowami Europejczyków we wtorek nie zabraknie. Zagrzmi m.in. na Półwyspie Iberyjskiego, we Francji oraz w Belgii, Holandii i w Niemczech. Z kolei w Irlandii i w Szkocji, podobnie jak w Skandynawii i w centralnej Europie, jedynie przelotnie pokropi. Nie zabraknie jednak miejsc, gdzie niebo będzie zupełnie czyste, a wartości na termometrach utrzymają się na przyjemnym poziomie.

Nad wieloma kurortami świata i Europy zawisną chmury deszczowe i burzowe. Padać będzie między innymi w Portugalii, na Lazurowym Wybrzeżu i na Malediwach. Grzmoty usłyszą ci, którzy wypoczywają nad Zatoką Meksykańską. Szczęściarze, którzy przebywają w Grecji, Turcji i w Afryce, będą mogli w pełni korzystać z uroków wakacji.