kwiaty

kwiaty

Jest takie miejsce w Polsce, w którym można poczuć się jak na plantacji tulipanów w Holandii. W Cedrach Wielkich na Żuławach znajduje się wielkie pole z kolorowymi kwiatami. Rośliny można zrywać, fotografować i komponować samodzielnie w bukiety.

Pod koniec zimy z utęsknieniem wypatrujemy oznak nadejścia wiosny. Cieszy nas każdy pączek i kwitnący kwiat. Jednym ze zwiastunów przedwiośnia, oprócz przebiśniegów i krokusów, jest przylaszczka pospolita.

Słońce, kwiaty, zwierzęta, wypoczynek, ciepło. Z tym kojarzy nam się lato. Właśnie dlatego większość ludzi wtedy planuje dłuższą przerwę od pracy. Ale dlaczego tak naprawdę tak kochamy tę porę roku?

Za nami kilka dni z zimową aurą. W wielu regionach kraju spadł śnieg, o czym informowaliście nas na skrzynce Kontaktu 24. Teraz wiosna ponawia swoja nadejście, czego dowodzą Wasze zdjęcia.

Przed deszczowym i pochmurnym weekendem warto spojrzeć na zdjęcia, jakie otrzymaliśmy w piątek. Mnóstwo na nich skąpanych w słońcu kwiatów. Reporterzy 24 podzielili się z nami swoimi fotografiami.

Nazwa Dolina Śmierci przywodzi na myśl pewien konkretny obraz: pył, czaszki zwierząt i brak oznak życia. A tymczasem na tym pustynnym obszarze Kalifornii na zachodzie Stanów Zjednoczonych, właśnie kwitną polne kwiaty. I to nie pojedyncze sztuki. W tym najbardziej niesprzyjającym roślinności miejscu w Ameryce Północnej zrobiło się bardzo kolorowo.