Kanada

Kanada

Władze Kanady przedłużyły o dwa lata wojskową misję szkoleniową Unifier na Ukrainie – poinformował na Twitterze ukraiński ambasador w Ottawie, Andrij Szewczenko. W misji uczestniczy około 200 kanadyjskich żołnierzy.

Rodzice, którzy zagłodzili na śmierć swojego 15-letniego syna, zostali uznani za winnych zabójstwa pierwszego stopnia. Małżeństwo odizolowało chorego na cukrzycę chłopca od rówieśników i głodziło. Jego ciało wyglądało jak zmumifikowane - oświadczył kanadyjski sąd, powołując się na zeznania lekarki.

Kanadyjscy komentatorzy przyglądający się wizycie premiera Kanady Justina Trudeau w Europie wskazują, że ostrzega on przed protekcjonizmem i chwali Unię Europejską jako ważnego partnera. Uważnie analizowane są jego wypowiedzi na temat NATO.

Premier Kanady Justin Trudeau spotkał się w poniedziałek w Białym Domu z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem. Obaj przywódcy deklarują chęć pielęgnowania wzajemnych więzi gospodarczych, przy jednoczesnym unikaniu napięć w takich sprawach jak imigracja.

Bizony wracają do kanadyjskiego parku narodowego w Banff w prowincji Alberta. 130 lat po tym jak ostatni z nich zniknął z kanadyjskich Gór Skalistych, 16 bizonów - 10 cielnych krów i sześć młodych byczków - przyzwyczaja się do nowego miejsca w azylu.