Śnieżyce przetoczyły się przez Japonię. Miejscami utworzyła się prawie metrowa warstwa śniegu. Tysiące domów było bez prądu, wystąpiły utrudnienia w komunikacji lądowej i lotniczej.
Najnowsze badania pokazują, że nie tlen, a azot, może być wskaźnikiem do identyfikacji planety "możliwej do zamieszkania przez ludzi". Ten pierwiastek pozwala na powierzchni ciała niebieskiego utrzymać wodę w stanie ciekłym.
Pogoda mocno doskwiera mieszkańcom Ukrainy. Wiele dróg zostało zamkniętych. Lotnisko i port w Odessie działają w ograniczonym zakresie. Z powodu mrozu zmarły już dwie osoby.
W Tunezji śnieg sparaliżował ruch na ulicach. Biały puch prószy tam od soboty. Najwięcej jest go w Tunisie, stolicy państwa, oraz na wyżynach Western Highlands, znajdujących się na południowym zachodzie, blisko granicy z Algierią.
Wschodnie i północno-wschodnie regiony Japonii w poniedziałek nad ranem nawiedziły duże opady śniegu. W ich wyniku rany odniosło ok. 120 osób. Śnieżyce doprowadziły także do zakłóceń w ruchu drogowym i lotniczym - odwołano ponad 140 lotów krajowych.
Florydę nawiedziły tornada. Wiatr sięgający 112 km/h uszkodził wiele domów i przyczynił się do śmierci dwóch osób. 100 tysięcy gospodarstw nie miało prądu.
W Bułgarii setki miejscowości zostały pozbawione prądu po obfitych opadach śniegu, jakie miały miejsce w ciągu ostatniej doby. Pokrywa śnieżna miejscami sięga metra i utrudnia ruch samochodowy i kolejowy. Na południowym wschodzie, w rejonie obwodu Smolan, wylała rzeka i doszło do powodzi.
Zima nie odpuszcza. Czeka nas kolejny chłodny, zimowy dzień. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia zaśnieżonych ulic i dróg, m.in. z woj. wielkopolskiego, łódzkiego, ale także zza granicy. Czekamy na więcej Waszych relacji pogodowych.
Pogoda daje się we znaki mieszkańcom wschodniej Belgii. Śnieżyce odcięły od energii elektrycznej tysiące mieszkańców. Ludzie marzną w mieszkaniach i narzekają na brak pomocy. Na lotnisku w Liege odwołano prawie 20 lotów.
W miasteczku Eglwyswrw w Walii pada codziennie od października. Ponura aura sprawia, że ludzie są nieszczęśliwi. Jeśli pogoda się utrzyma, za kilka dni zostanie pobity krajowy rekord.
We wtorek 12 stycznia w Finlandii w gminie Eura widoczne było niezwykłe zjawisko. Na nocnym niebie na złoto rozbłysła mapa miasta. To kryształki lodu utworzyły słupy świetlne odzwierciedlające oświetlenie uliczne.
W nadchodzących dniach nad Niemcy spadnie miejscami nawet do 60 cm śniegu. W kraju obowiązują ostrzeżenia pogodowe. Władze wysyłają na drogi pługi i solarki.
Tej zimy w Moskwie spadło już osiemdziesiąt procent rocznej normy śniegu. Miasto codziennie odśnieża 60 tysięcy ludzi. Lokalni synoptycy przywidują kolejne opady.
Huragan Alex rozwinął się bardzo gwałtownie z obszaru niskiego ciśnienia o nazwie System 90L. Wszystko rozpoczęło się 13 stycznia, a już 14 stycznia System 90L przekształcił się w huragan. Rzadko spotykany w tym sezonie sztorm, został uchwycony przez kilka satelitów.
Na północnej półkuli powstał huragan. To niespodziewane zjawisko w tej części świata w styczniu. Za pojawienie się huraganu odpowiada zjawisko El Nino.
Takiej nawałnicy mieszkańcy Sydney dawno nie widzieli. W czwartek potężna burza rozpędziła wiatr do ponad 120 km/h i wywołała grad. Pod wyrwanym od wiatru drzewem zginął mężczyzna. 40 tysięcy domów zostało dociętych od prądu. Przed burzą było piekielnie gorąco, a miejscami temperatura w ciągu pięciu minut spadła o jedenaście stopni.
W środę 13 stycznia we Francuskich Alpach zeszła lawina, porywając 11 osób, w tym 9 uczniów i nauczyciela. Trzy osoby nie żyją, trzy są ranne. Poszukiwania trwają, bo ktoś nadal może znajdować się pod śniegiem.
Strażnicy Parku Narodowego Loch Lomond and the Trossachs w Szkocji niedawno zaobserwowali na martwym drzewie lód, który wyglądał jak włosy. Naukowcy informują, że zjawisko dopiero teraz zaczyna być zrozumiałe.
W Soczi, jednym z najbardziej popularnych rosyjskich kurortów, dosypało śniegu. Drzewa cytrusowe i palmy pokryły się sporą warstwą białego puchu. Przybyło też krajowych turystów dla których zamknął się rynek turecki i egipski w ostatnich miesiącach.
Od roku 2000 świat został "poruszony" dziesiątkami tysięcy trzęsień ziemi. Powyższa animacja obrazuje wstrząsy, jakie wystąpiły na Ziemi w ostatnich 15 latach.
Intensywne opady śniegu utrzymują się na Białorusi od nocy z poniedziałku na wtorek. Prądu zostało pozbawionych prawie 450 miejscowości, a władze mówią o „siarczystym piekle” na ulicach Mińska. Odwołano część lotów do stolicy.
W Galicję na północy Hiszpanii uderzyła burza, która przyniosła obfite opady i silny wiatr. Pogoda spowodowała prawie 700 wypadków, w tym liczne podtopienia i blokady dróg.
W sobotę 9 stycznia na przedmieściach Johannesburga potężne gradobicie spowodowało zawalenie się dachu galerii handlowej. Wystąpienie gradu jest tym bardziej niezwykłe, że obecnie w Afryce Południowej jest lato.