Już ponad 13 tysięcy osób ewakuowano z powodu pożarów, które pustoszą francuskie wybrzeże i Korsykę. Po kilku dniach strażakom udało się opanować pożary.
We Włoszech panuje susza. Wysokie temperatury doskwierają mieszkańcom i turystom. Uliczne kraniki były dla wielu chwilową ulgą w czasie upałów, a watykańskie fontanny atrakcją, z której słynie miasto. Obecnie lokalne władze "przykręciły kurki" z wodą.
Wysoka temperatura, która od kilku dni panuje na południu Francji, przyczyniła się do wybuchu pożarów. Ogień trawi lasy, jest też zagrożeniem dla podróżujących.
Jak podały włoskie media, władze połowy wszystkich włoskich regionów przygotowały wnioski do ministerstwa rolnictwa o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Powodem jest rekordowa susza.
Sytuacja we Włoszech w związku z suszą jest bardzo poważna. W źródle zasobów wodnych Rzymu jest bardzo niski poziom wody. Miastu grozi racjonowanie wody.
Na wodach Południowego Pacyfiku, z dala od miejskiego zgiełku, leży mała zielona wyspa porośnięta bujną roślinnością. Wokół niej wyraźnie widać białą, mieniącą się linię. Czym ona jest?
Front burzowy w zachodnich Niemczech w nocy ze środy na czwartek przyczynił się do śmierci kobiety. Uderzenia piorunów wywołały kilka pożarów, a ulewa sparaliżowała komunikację.
Strażacy w Czarnogórze kolejny dzień walczą z pożarami szalejącymi na wybrzeżu Adriatyku. Do akcji gaśniczej włączyły się Ukraina, Szwajcaria, Izrael i Bułgaria.
Nawałnica uderzyła w trzy kornwalijskie miejscowości: Coverack, Plymouth i Devon. Służby ratunkowe zareagowały natychmiast, ale strat nie udało się uniknąć.
Polski ksiądz i trzej słowaccy duchowni spadli podczas wspinaczki na szczyt Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc. Kapłan leży na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Aoście - poinformował polski konsulat w Mediolanie.
Ogień w Chorwacji strawił już tysiące hektarów lasu. Z pożarami walczą także strażacy w Czarnogórze i proszą o pomoc sąsiednie państwa. Na zdjęciach, które mieszkańcy objętych ogniem terenów zamieszczają na portalach społecznościowych, widać jak duże zniszczenia sieje żywioł.
Ponad 400 strażaków wspieranych przez 10 samolotów gaśniczych walczy z pożarami w północnej Portugalii. Według strażaków jeden z pożarów mógł być efektem umyślnego podpalenia.
Pożary pustoszą kanadyjską Kolumbię Brytyjską. Z terenu całej prowincji ewakuowano już około 37 tysięcy mieszkańców, tylko w miejscowości Williams Lake swoje domy musiało opuścić 11 tysięcy osób.
Dziesięć osób zostało rannych w niedzielę w wyniku przejścia trąby powietrznej nad nadmorską plażą w rzymskiej dzielnicy Ostia - poinformowała lokalna służba zdrowia. Obrażenia wywołały leżaki i parasole uniesione przez gwałtowne porywy wiatru.
Ponad 300 tysięcy osób zostało bez prądu po tym, jak na stolicę Chile spadła gruba warstwa śniegu. Jest też pierwsza ofiara śmiertelna tej nieoczekiwanej zimy.