Peggy Whitson, lat 57, swoją trzecią z kolei misją kosmiczną ustanowiła szereg rekordów. Biochemiczka wykazała się niebywałą determinacją, a jeżeli chodzi o "staż" w przestrzeni kosmicznej, konkurować z nią mogą jedynie Rosjanie.
W Stanach Zjednoczonych oczy milionów wciąż są skierowane na Teksas, ale na horyzoncie widać już kolejne, potencjalnie śmiertelne zagrożenie. Irma, która uformowała się nad Atlantykiem, przesuwa się na zachód i rośnie w siłę. Obecnie jest huraganem trzeciej kategorii.
Narodowa Służba Meteorologiczna poinformowała w środę, że w południowej Kalifornii utworzyła się burza tropikalna. Żywioł otrzymał imię Lidia. Burza tropikalna przybiera na sile i przemieszcza się wzdłuż wybrzeża.
W piątek kilkuset turystów utknęło w górach Kaukazu. Głównym powodem była lawina błotna, która zeszła w okolicach kurortu Elbrus przy granicy Rosji z Gruzją. W tym regionie, gdzie przebywa ponad siedem tysięcy osób, wprowadzono stan wyjątkowy. Do tej pory udało się ewakuować ponad setkę turystów.
W czwartek osunęła się ziemia na południowym wschodzie Szwajcarii. Dzień później lokalne władze zarządziły całkowitą ewakuację pobliskiej wioski Bondo. Na razie nie ma doniesień o ofiarach.
Siedmiu mężczyzn ruszyło na pomoc powodzianom w Houston. Ich bezinteresowna akcja ratunkowa skończyła się tragicznie. Płynąc łodzią do poszkodowanych wpadli na linię wysokiego napięcia.
Co najmniej 50 osób mogło zginąć w Teksasie na skutek huraganu Harvey - podały władze w czwartek czasu lokalnego. Huragan zmienił obszar tego stanu nie do poznania. Najlepiej widać to na zdjęciach satelitarnych wykonanych przed i po przejściu żywiołu.
Koty, psy, wiewiórki i krowy. Powodzie po huraganie Harvey odebrały im dom. I chociaż wiele jest historii o tym, jak uratowali je właściciele, to gdy wody opadną będzie można oszacować liczbę tych, które utonęły.
Huragan Harvey, który pustoszy Teksas od kilku dni, przyczynił się do śmierci kilkudziesięciu osób oraz ogromnych strat. Niektóre historie mieszkańców zalanych terenów są wstrząsające.
Południowa Azja cierpi z powodu częstych powodzi w trakcie sezonu monsunowego, który trwa od czerwca do września. Władze mówią, że tegoroczne powodzie są dużo gorsze. Skutki żywiołu w Bangladeszu, Indiach oraz Nepalu dotknęły miliony ludzi.
Rosnąca aktywność huraganów, tonące wyspy i wyniszczające upały. Zmiana klimatu dotyczy nas wszystkich, ale niektóre kraje są bardziej lub mniej zagrożone. Dzięki badaniom europejskich specjalistów powstała mapa krajów, które są na to lepiej i gorzej przygotowane. Jak radzi sobie Polska?
"To było w pewien sposób fajne" - mówiła Arlene Gonzales Kelsch po tym, jak po jej podwórku pływali dwaj niespodziewani goście. Wizytę niespodziewanych gości zawdzięcza powodzi, która przyszła po huraganie Harvey.
Jeśli poziom wody wzrośnie, istnieje ryzyko, że aligatory z teksańskiego rezerwatu wydostaną się na wolność. Pracownicy parku nie są w stanie wiele zdziałać.
Huragan Harvey przyniósł zniszczenie: nieprzerwane opady sprawiły, że woda wdziera się do domów mieszkańców Houston i okolicznych miejscowości. Przeczytaj relację Polki.
Jedenastu członków załogi zostało uratowanych z tonącego statku, który znajdował się na morzu na wschód od Hongkongu. Przez Chiny przeszła druga intensywna burza tropikalna w ciągu czterech dni.
- Spowodowane tropikalną burzą Harvey deszcze dały się Houston mocno we znaki - poinformował w niedzielę burmistrz tego największego miasta w amerykańskim stanie Teksas Sylvester Turner.
Kiedy huragan Harvey zbliżał się do Teksasu, nie tylko ludzie odczuwali niepokój. Pewien dziki ptak szukał schronienia przed załamaniem pogody w... taksówce.