Świat

Świat

Wiatr 160 km/h, 70 tys. gospodarstw bez prądu

Silny wiatr na wybrzeżu Belgii zachęca kitesurferów do podniebnych akrobacji nad wzburzoną wodą. Taką pogodę przyniósł sztorm Angus, który we Francji wywołał wiele utrudnień.

Pierwsza Polka wyruszyła samotnie na Biegun Południowy

Małgorzata Wojtaczka, jako pierwsza Polka i jedna z niewielu kobiet na świecie, rozpoczęła - śladami Amundsena - samotny marsz w poprzek Antarktydy. Celem jest Biegun Południowy. Przed 51-letnią wrocławianką 1200 km, około 50-60 dni na nartach wśród śniegu i lodu.

Wpadł do gorącej wody i zginął. W jedną noc ciało się rozpuściło

Amerykańska Służba Parków Narodowych opublikowała raport z dochodzenia w sprawie śmierci studenta, który zszedł ze szlaku w parku Yellowstone. 23-letni mężczyzna zignorował szereg ostrzeżeń i wpadł do gorącej wody. Jak wynika z ustaleń, jego ciało przez noc rozpuściło się i następnego dnia nie było po nim śladu.

Ogromna śnieżyca. Trwa od tygodnia

Część Chińczyków od kilku dni zmaga się ze śnieżycami. Miejscami utworzyły się ponad metrowe warstwy białego puchu. Pojawiły się utrudnienia komunikacyjne, szczególnie na lotnisku w miejscowości Altay.

60 cm śniegu na Ukrainie. Chaos komunikacyjny

Naszych wschodnich sąsiadów nawiedziła śnieżyca. Miejscami spadło nawet 60 cm białego puchu. Takie opady przyczyniły się do wielu utrudnień na drogach, na kolei i w transporcie lotniczym.

Moskwa pod kilkumetrowymi zaspami

W części Rosji od kilku dni z nieba sypie biały puch. W Moskwie zaspy śnieżne sięgają kilku metrów. Z powodu trudnej pogody w stolicy kraju odwołano ponad 100 lotów.

NASA przygotowuje się na zderzenie z asteroidą

Członkowie NASA i FEMA zorganizowali ćwiczenia, które miały pokazać, czy Ziemia jest przygotowana na globalny kataklizm wywołany zderzeniem z wielką asteroidą. Co stanie się w przypadku kolizji i jak - według naukowców - można złagodzić jej skutki?

Rekordowo gorący 2015 rok może okazać się nową normą przez najbliższe 10 lat

Ziemia się ociepla, a diametralne zmiany klimatu już teraz zachodzą na naszych oczach. Jeśli szybko nie zahamujemy globalnego ocieplenia, będziemy regularnie doświadczać anomalnie wysokich temperatur i wielu ekstremalnych zjawisk. Według badań rekordowy pod względem temperatury rok 2015 może okazać się normą przez najbliższych dziesięć lat.