Świat

Świat

Mało kto szczerze wierzył, że dziecko mogło przeżyć niemal dwa tygodnie w głębokiej studni. Ratownicy mimo piętrzących się przeciwności szli jednak po chłopca, mając nadzieję na cud - piszą w sobotę hiszpańskie media. Na czołówkach informują o odnalezieniu zwłok Julena i opisują atmosferę w pogrążonym w smutku miasteczku Totalan. Zwracają też uwagę na konieczność wyjaśnienia przyczyn tragedii.

Zima na Węgrzech znowu daje się we znaki. Najgorzej jest od czwartku na północy kraju, gdzie intensywne opady śniegu paraliżują ruch na drogach. Akweny także pokrył śnieg i lód. Na zdjęciach z lotu ptaka widać łódki "oblężone" przez krę.

W Antalyi na południowym zachodzie Turcji w nurcie rwącej rzeki dostrzeżono samochód osobowy z kobietą w środku. Mimo prowadzonych od czwartku poszukiwań, 20-letniej studentki do tej pory nie udało się odnaleźć. Na filmie zarejestrowano desperacką próbę akcji ratunkowej, podjętą przez jednego ze świadków.

Co najmniej 30 osób zginęło, a 25 uznaje się za zaginione - poinformowały w czwartek indonezyjskie władze. Po intensywnych opadach przez zaporę Billi-Billi przelała się woda. Tysiące mieszkańców zagrożonych terenów musiało opuścić swoje domy.

Na Małych Wyspach Sundajskich w nocy dwukrotnie zatrzęsła się ziemia. Nie ma doniesień o rannych i zniszczeniach. Wyspy znajdują się w strefie częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.