Świat

Świat

Szef WHO: jednoczmy się, bo najgorsze jeszcze przed nami

Najgorsze jeszcze przed nami - oświadczył szef Światowej Organizacji Zdrowia. Dodał, że koronawirus SARS-CoV-2 przypomina grypę hiszpankę, w wyniku której zginęło 100 milionów osób. Zapewnił jednak, że tym razem mamy technologię i możemy zapobiec takiemu kryzysowi.

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda: luzowanie obostrzeń ma sens, jeśli będzie więcej testów

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda uważają, że luzowanie ograniczeń związanych z koronawirusem SARS-CoV-2 będzie miało sens w przypadku, gdyby dziennie w USA były wykonywane 152 testy na 100 tysięcy mieszkańców. Oznacza to, że w USA powinno się ich przeprowadzać trzy razy więcej, niż do tej pory. W Polsce oznaczałoby to prawie 58 tysięcy testów dziennie - ponad pięć razy więcej niż robimy.

Włoski ekspert WHO: druga fala epidemii jesienią jest pewna

Ważne jest to, by nie przyspieszać otwierania kraju - apeluje Walter Ricciardi, doradca naukowy ministerstwa zdrowia Włoch i członek Europejskiego Komitetu Doradczego ds. Badań Naukowych nad Zdrowiem Światowej Organizacji Zdrowia (EACHR). Dodaje, że druga fala epidemii koronawirusa na jesieni "to więcej niż hipoteza, to pewność".

Jak epidemia COVID-19 zmieniła Wenecję

Europejska Agencja Kosmiczna pokazała zdjęcia satelitarne Wenecji. Widać na nich, jak wyglądało to miasto przed i w trakcie pandemii COVID-19. Zobacz skutki kwarantanny narodowej we Włoszech.

"Dieta Bridget Jones". Hiszpanie zajadają izolację

W Hiszpanii, jak w wielu europejskich krajach, trwa narodowa kwarantanna związana z pandemią COVID-19. Jak wynika z badań opinii publicznej, w kraju rośnie sprzedaż produktów słodkich, słonych przekąsek, a także napojów alkoholowych. Lokalne media nazywają to "dietą Bridget Jones".

Wycinają drzewa, bo boją się skutków koronawirusa

Władze regiony Dżammu i Kaszmir, który do 2019 roku był jednym z indyjskich stanów, podjęły decyzję o wycięciu tysięcy topoli w obawie przed potencjalnym nasileniem objawów choroby COVID-19. Pomimo protestów lekarzy i ekologów, wycinka ma być kontynuowana.

Koronawirus na świecie. "Reaktywacja" wirusa u zdrowych pacjentów

Koronawirus może się "reaktywować" u osób, które zostały już wyleczone - podały koreańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób. W kraju potwierdzono 91 przypadków, w których koronawirusa SARS-CoV-2 wykrywano ponownie u osób, które były zakażone, ale u których po infekcji testy na jego obecność wykazały wynik negatywny.