Świat

Świat

Środowy poranek zaczął się niespokojnie dla mieszkańców Krety. Pojawiło się tam trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,0. Nie ma informacji o rannych ani zniszczeniach.

Niebezpieczeństwo związane ze zjawiskiem acqua alta, czyli "wysoką wodą", powróciło do Wenecji. Poziom przypływu w niedzielę osiągnął 130 centymetrów. Rozległy się syreny alarmowe, a Bazylika Świętego Marka została zamknięta.

Włochy wciąż zmagają się z niebezpieczną pogodą. Obfite opady deszczu w północno-zachodniej części kraju powodują poważne utrudnienia. Dochodzi do osunięć ziemi, zablokowane są drogi, a niektórzy z mieszkańców stracili dach nad głową. Prawie w całym kraju wydano ostrzeżenia przed ulewnym deszczem, silnym wiatrem i burzami.

W Nowym Meksyku na południu Stanów Zjednoczonych spadł śnieg. Narodowa Służba Pogodowa (NWS) wydała dla stolicy stanu - miasta Santa Fe ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą. Kierowcy musieli zmierzyć się z utrudnieniami na drogach, zamknięto niektóre urzędy.

W niektórych regionach Rumunii pogoda zmieniła się z jesiennej w zimową w ciągu 24 godzin. Miejscami leży gruba warstwa śniegu, wieje też silny wiatr przewracający drzewa. W górach znaleziono kobietę na skraju hipotermii.