Najnowsze

Najnowsze

Jesień bez żółtych liści? To spadek po Irene

Już niebawem jesień rozpocznie się w Stanach Zjednoczonych. Wraz z nią przyjdą ochłodzenie, krótsze dni, a liście powinny zmienić swój kolor. Słynne żółte lasy Nowej Anglii mogą jednak w tym roku przybrać mniej urokliwe oblicze.

Na Pacyfiku szaleje nowy huragan. To Hilary

We wschodniej części Oceanu Spokojnego pojawił się trzeci huragan w tym sezonie. To Hilary. Jeszcze przed południem miał status burzy tropikalnej, ale szybko urósł w siłę, by stać się niebezpiecznym żywiołem.

4,5 tys. rozjechanych koali. Australia mówi dość

Zaostrzenie przepisów ruchu drogowego i budowa specjalnych tuneli dla koali ma zapobiec wymieraniu gatunku będącego symbolem Australii - wynika z raportu przedstawionego w czwartek przez członków jednej z komisji australijskiego Senatu. Zwierzęta najczęściej giną pod kołami samochodów. Taką śmierć poniosło już ponad 4,5 tys. misiów.

"Przeprowadziłem remontów kilka, jako inwestor"

Remont. Wydarzenie często oczekiwane, nierzadko konieczne, zazwyczaj kosztowne, z reguły uciążliwe i z pewnością nieudane. Przeprowadziłem remontów kilka, jako inwestor. Wrażenia niezapomniane.

Żegnamy lato. A witamy... polecie

Lato kończy się definitywnie. Prawa natury są nieubłagane i dlatego w piątek 23 września o godz. 11.05 oficjalnie żegnamy najcieplejszą z pór roku. Jeśli jednak macie opory przed przywitaniem rozpoczynającej się wtedy astronomicznej jesieni, to mamy propozycję. Powitajcie polecie.

Nieczynny satelita spadnie w ten piątek

Do Ziemi zbliża się ważący 6,5 tony nieczynny amerykański satelita badawczy UARS. NASA spodziewa się, że spadnie on w piątek po południu czasu wschodnioamerykańskiego. Włosi uważają, że będzie to między godziną 21 w piątek, a 5 rano w sobotę polskiego czasu.

"Wściekłe pięćdziesiątki" tworzą wiry w chmurach

Wyspa Heard jest położna w niezwykle ciekawym miejscu. Na Oceanie Południowym stale atakowana jest przez wiatry zwane "wściekłymi pięćdziesiątkami". Te, w połączeniu z dużym zachmurzeniem, powodują niezwykły, wirujący układ chmur.

Wschodnie Wybrzeże drży przed powodzią

Amerykanie ze Wschodniego Wybrzeża ponownie obawiają się wielkiej wody. Prognozowane opady deszczu mogą przynieść kolejną powódź na terenie dotkniętymi ulewnymi padami po przejściu huraganu Irene.

Im wyżej, tym cieplej. Inwersja w górach

W Bieszczadach występuje niewielka inwersja powietrza. Oznacza to, że w górnych partiach gór jest cieplej niż w dolinach - poinformował w czwartek Andrzej Łukaszczuk, ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR.

Czarne bociany odlatują później

Do końca września będą trwały odloty bocianów czarnych do miejsc zimowania w Afryce. Ich trasa przelotu biegnie m.in. przez Podkarpacie.

Tak wygląda zorza polarna z kosmosu

Zorza polarna widziana z Ziemi jest jednym z najbardziej efektownych zjawisk pogodowych. Rzadkość jej występowania na zamieszkanych przez człowieka terenach czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Teraz, dzięki NASA, mamy okazję zobaczyć, jak wygląda ona z kosmosu.

Ophelia kontra Hilary

Jedna króluje na Atlantyku, druga na Pacyfiku. Obie konkurują o pierwszą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Hilary czy Ophelia? Która pierwsza stanie się huraganem u wybrzeży obu Ameryk? Szanse są wyrównane.

Przetwory na zimę warto zrobić samemu

W ostatnią niedzielę, w pałacu w Jabłonnie, odbył się, pod patronatem starosty legionowskiego Jana Grabca, festiwal nalewek im. Księcia Pepi. Coraz częściej wracamy do przepisów "babci i dziadka". Możliwe, że doczekamy także festiwalu marynat, powideł i innych przetworów.

Tajfun Roke jest nad centralną Japonią

Roke, szalejący nad Japonią tajfun, w środę spowodował śmierć co najmniej sześciu osób, opuścił Tokio i dotarł nad elektrownię Fukushima I. Wbrew przewidywaniom ekspertów, nie doszło do wycieku radioaktywnej wody.

Spójrz w niebo. Zobaczysz kometę

Bezksiężycowe noce to idealny czas na obserwacje obiektów mgławicowych, a do takich zaliczają się komety. Końcówka września będzie sprzyjała obserwacjom komety Garradda, którą dostrzec można nawet przez zwykłą lornetkę.

Ostatni dzień lata jednym z najładniejszych

Lato tego roku dało nam sporo powodów do narzekań. Ale za to żegna się z nami ciepło. Czwartek tylko na Pomorzu i Pomorzu Zachodnim upłynie pod znakiem deszczowych chmur. W centrum nie będzie padać i wyjrzy słońce, a na południu i południowym wschodzie będzie pogodnie.

W czwartek zostaw łódkę w porcie

W czwartek deszcz spadnie na pokłady łódek tych żeglarzy, który zdecydowali się spędzić czas na Bałtyku. Synoptycy prognozują opady również nad polskimi jeziorami. Najlepsze warunki będą miały wilki morskie w Grecji i w Chorwacji.

Chmury zawisną nad europejskimi kurortami

W czwartek pogoda w europejskich kurortach zdecydowanie nie będzie ciekawa. Pochmurne niebo będzie dosłownie w każdej lokalizacji. Deszcz spadnie w Polsce, a burze nawiedzą nawet Turcję i Cypr.

Płynie do nas niż znad Skandynawii

W ciągu najbliższej doby klin wyżowy osłabnie i północna część Polski znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii. Zacznie napływać nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie (PPm) znad Morza Północnego.

Ten grzyb z alkoholem zabija

Borowik szlachetny jest bez wątpienia królem polskich lasów, ale ma też liczną świtę. Poznajcie, dzięki zdjęciom Reporterów 24, członków rodziny królewskiej, borowika ponurego i sosnowego.

Ophelia samodzielnie włada Atlantykiem

Połowa sezonu huraganowego na Atlantyku za nami. Obecnie po wodach tego oceanu hula jedynie sztorm tropikalny Ophelia, który zbliża się do Małych Antyli. Meteorolodzy wciąż dyskutują, czy zjawisko ma szanse przekształcić się w huragan.

Wyspa napędzana kokosem i słońcem

Kokosy i słońce wkrótce zapewnią całą niezbędną energię elektryczną grupie wysp Tokelau na południowym Pacyfiku. Do sprawnego działania mieszkańcy będą używać... 200 orzechów dziennie. Takich ekologicznych wysp jest więcej.

Prawie 100 ofiar trzęsienia ziemi w Indiach, Nepalu i Tybecie

Do 98 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi na północy Indii, w Nepalu i Tybecie - poinformowały w środę władze. Trwa ewakuacja rannych z trudno dostępnych regionów w Himalajach. Wstrząsy odczuwalne były nawet w indyjskiej stolicy Delhi.

Na Sumatrze słonie to szkodniki

Słonie na Sumatrze przegrywają w starciu z ludźmi. Rolnicy wycinają coraz większe powierzchnie lasów, co pozbawia zwierzęta ich własnego ekosystemu. W rezultacie słonie wkraczają na pola uprawne i traktowane są jak szkodniki.

Złota i ciepła. Jesień już w piątek

Nadchodzące dni będą ciepłe i słoneczne. Termometry pokażą powyżej 20 st. C. Z wyjątkiem piątku. 23 września przyjdzie jesień, a wraz z nią jednodniowe ochłodzenie.

Przed nami przyjemne dni

Wygląda na to, że Wyż Azorski sięgnie klinem po Europę Środkową, a w owym klinie powstanie kolejny, nieco słabszy wyż. I tenże zagwarantuje nam dobrą, stabilną pogodę, bez opadów deszczu i innych niekorzystnych zjawisk.

Wielka woda płynie do Jangcy

Co najmniej 70 osób poniosło śmierć, ponad 30 uznano za zaginione, a ok. 1,2 miliona ewakuowano z powodu ulewnych deszczy padających od tygodnia w kilku prowincjach Chin.

Bałtyk najpiękniejszy jest po sezonie

Bałtyk swoją atrakcyjnością zachwyca nie tylko w sezonie. W końcówce lata również możemy cieszyć się pięknem zachodzącego słońca, na plaży spotkać zakochane pary, a przy brzegu zobaczyć fokę. Uroki prawie jesiennego morza uchwycili Reporterzy 24.