Najnowsze

Najnowsze

5 tygrysków bengalskich. Dzieci huraganu Jova

W meksykańskim zoo w Puerta Vallarta urodziły się tygrysie pięcioraczki. Opiekunowie z dumą zaprezentowali swoich nowych podopiecznych. Koty urodziły się w dniu, w którym huragan Jova wszedł na ląd.

Na Marsie mogło kiedyś być życie

Amerykańcy naukowcy przeprowadzili badania liczącego ponad 4 miliardy lat marsjańskiego meteorytu. Wyniki są zaskakujące. Mars mógł być dawniej planetą bardzo podobną do Ziemi pod względem panujących na jego powierzchni warunków.

-2 st. C przy gruncie, przyszły przymrozki

Pogodę w Polsce kształtuje rozległy wyż, którego centra znajdują się nad północno-zachodnią częścią naszego kraju oraz nad Litwą. Wciąż napływa do nas arktyczne powietrze. Rankiem powstają więc przygruntowe przymrozki. W sobotę ich efekt udało się uchwycić naszej Reporterce 24.

Październikowe dary lasu

Grzybiarzom zostało już niewiele czasu na przeczesywanie lasów. Sezon, podczas którego z wyprawy można było wrócić z pełnym koszem borowików, powoli dobiega końca.

Mgławica w której umierają gwiazdy

Należące do NASA obserwatorium astronomiczne Chandra wychwyciło zmiany zachodzące w odkrytej w 1751 roku Mgławicy Carina. Na podstawie zdjęcia badacze doszli do wniosku, że gwiazdy w niej ulegają samozniszczeniu.

Pochmurne niebo? Wyższe rachunki

Susza, mróz czy gęste chmury mogą mocno nadszarpnąć domowy budżet. Jak to możliwe? Ograniczają możliwość korzystania z zasobów coraz to popularniejszych odnawialnych źródeł energii, dając wymówkę przedsiębiorstwom użyteczności publicznej do podnoszenia wysokości rachunków za gaz i prąd, na które momentalnie zwiększa się popyt.

Trzęsienie ziemi wstrzymało dostawy ropy

W piątek rano zatrzęsła się ziemia w rejonie Amuru w Rosji. Tym razem wstrząsy miały siłę 6,1 stopnia w skali Richtera. Jego epicentrum znajdowało się 210 kilometrów od chińskiego miasta Heilongjiang.

Cyfrowe mapy ostrzegą Polaków przed powodzią

W piątek na konferencji prasowej w MSWiA przedstawiono pierwsze cyfrowe mapy ryzyka wystąpienia powodzi i jej potencjalnych skutków. Mapy, wraz z cyfrowym modelem powodzi, mają służyć ograniczaniu ryzyka katastrofy i wielkości strat.

Deszczowy rajd harcerski

Moje dziecko wyjeżdża , po raz pierwszy, na rajd harcerski. Magda jest pełna optymizmu. Spakowała się sama.

Zobacz wybrzeża Chorwacji i Grecji z lotu ptaka

W serii "Wybrzeża świata: Europa" TVN Meteo śledzi z lotu ptaka najpiękniejsze wybrzeża Starego Kontynentu. Tym razem Chorwacji i Grecji. Zapraszamy do oglądania tych i innych dokumentów w TVN Meteo.

W nocy będzie chwytał mróz

Przed nami mroźny weekend i początek tygodnia. Nocami termometry mogą pokazać nawet -4 st. Celsjusza. W dodatku w górach spodziewamy się kolejnych opadów śniegu.

Zaczął się sezon na katar i grypę

Przyszła jesień. A z nią złe samopoczucie, infekcje i katar. Zły biomet i jesienno-zimowy chłód to udręka dla wielu z nas. Jak nasz organizm próbuje bronić się przed złą pogodą?

Ulewny deszcz zabił 18 osób

Burza tropikalna "Twelve-E" utrzymująca się w rejonie Ameryki Środkowej od poniedziałku zbiera tragiczne żniwo. Do tej pory zginęło 18 osób, 13 w Gwatemali, cztery w Nikaragui oraz jedna w Salwatorze. Wszyscy zostali przysypani przez błotne lawiny.

Czas wyciągnąć skrobaczki do szyb

Pierwsze przymrozki i pierwsze skrobanie szyb. Tego ranka mieszkańcy wielu części kraju na szybach swoich samochodów zobaczyli szron. Na Kontakt Meteo napisała @atka.

W Tatrach znowu śnieg. Spadły 2 cm

W nocy w Tatrach spadł śnieg oraz śnieg z deszczem. Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. Szlaki są błotniste i śliskie. W wyższych partiach należy spodziewać się warstwy świeżego śniegu oraz lodu.

Potężna burza gradowa nad Australią

Jedna osoba zginęła po przejściu burzu gradowej nad australijskim Brisbane. Miasto zostało pokryte grubą warstwą lodu i wyglądało niczym zasypane śniegiem. O tej porze roku średnie temperatury normalnie wynoszą ponad 20 st. C, Australijczycy zostali więc poważnie zaskoczeni.

Popielica znalazła nowe lokum

Co najmniej 150 popielic, gryzoni przypominających szczura z ogonem wiewiórki, wypuszczą przyrodnicy w Barlinecko-Gorzowskim Parku Krajobrazowym w ciągu najbliższych trzech lat. Liczą, że pozwoli to stworzyć w zachodniej Polsce kolejne stanowisko tego zagrożonego gatunku.

Tworzą mapę lodu Antarktydy

Lodowa Brygada (ang. Ice Brigade) od trzech lat bada zmiany na Antarktydzie. Naukowcy z NASA pracujący w tym projekcie, skupiają się na ilości i rozłożeniu lodu w tamtym rejonie.

Zimno. W piątek do 12 st. Celsjusza

Prawie w całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu. Mieszkańcy zachodniej Polski powinni się przygotować na bardzo zimny poranek. Tam też wystąpią przygruntowe przymrozki.

Tęcza do zobaczenia też jesienią

Czy to lato, czy to zima, warunki do powstawania tęczy są: wystarczy trochę deszczu i trochę słońca. Kolorowe paski na niebie zawitały w czwartek na polskim niebie. Czujni Reporterzy 24 nadesłali nam zdjęcia pokazujące piękne widoki.

Grad atakował przez 15 minut

W najbliższych dniach opady gradu, gradzin oraz krupy śnieżnej nie powinny być zaskoczeniem. Co innego ich rozmiar. Jeden z naszych Reporterów 24 okiem swojego aparatu uwiecznił grad, który spadł w czwartek.

W Tatrach niebezpiecznie na szlakach

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne. W górach co prawna nie ma już zagrożenia lawinowego, ale na szlakach wciąż zalegają płaty zmrożonego śniegu. W Bieszczadach zaś nad ranem temperatura nie przekroczyła zera.

Rusza wielka akcja liczenia gwiazd

W piątek rozpoczyna się ogólnoświatowa akcja liczenia gwiazd. W tym celu tysiące ochotników na całym świecie sprawdzi, ile gwiazd na niebie widać z ich miejsca zamieszkania. Każdy może wziąć udział w akcji.

Chcą postawić toalety na Mount Everest

Organizacja obrońców środowiska domaga się od władz Nepalu ustawienia przenośnych toalet na Mount Everest, by himalaiści wybierający się na najwyższy szczyt Ziemi nie zanieczyszczali "dachu świata", pokrytego tonami śmieci od obozu bazowego po wierzchołek.

Podwodne wybuchy przebarwiły Atlantyk

Na Atlantyku w pobliżu kanaryjskiej wyspy El Hierro pojawiła się brunatna plama. Prawdopodobnie to pył i gaz wulkaniczny powstałe w wyniku erupcji podwodnych wulkanów oddalonego od lądu o 5 km. Naukowcy z Instytutu Nauk Morskich i Instytutu Oceanografii wyruszyli w czwartek rano badać skład przebarwione wody.