Najnowsze

Najnowsze

Chcą jeść, nie chcą się rozmnażać. Foki polubiły Bałtyk

W Bałtyku coraz więcej stad dzikich fok. To historyczny powrót fok na polskie plaże - cieszą się naukowcy, którzy od 20 lat dokładają starań, by te zwierzęta znów stały się stałymi bywalcami naszego morza. Nie cieszą się jednak rybacy, którym foki podkradają ryby.

Subiektywne astronomiczne "naj" 2011 roku

Nagroda Nobla z fizyki dla astronomów, kolejne odkrycia planet pozasłonecznych, nowe teleskopy - to jedne z najciekawszych wydarzeń roku 2011 w światowej astronomii.

Świeży śnieg w alpejskich kurortach

Na sporą dawkę świeżego śniegu mogą liczyć w czwartek narciarze szusujący w Alpach. Najwięcej białego puchu spadnie w Austrii, Szwajcarii i Niemczech. Z kolei stoki Włoskie i Francuskie będą najbardziej słoneczne.

Gamalama się przebudził. Zabił 3 osoby

Leżący na jednej z indonezyjskich wysp wulkan Gamalama przebudził się i wyrzucił z siebie lawę. Przez leżące u jego stóp miasteczko popłynęły rzeki błota. Spadające skały i kamienie doprowadziły do śmieci 3 osób.

Woda odsłoniła dachy samochodów. Honda sprząta po powodzi

W czasie powodzi w Tajlandii ludzie starali się uchronić swoje samochody w przeróżny sposób. Na wiaduktach i wyżej położonych drogach tworzyły się długie rzędy zaparkowanych pojazdów. Nie udało się jednak ocalić ponad tysiąca nowiutkich aut Hondy. Teraz w fabryce trwają intensywne prace porządkowe.

Alarm pogodowy w Szkocji

W środę mieszkańcom Szkocji ponownie zagrożą silne porywy wiatru. Met Office wydało ostrzeżenie przed sztormem, które obowiązywać będzie do północy. Synoptycy ostrzegają przed niszczycielską działalnością burzy.

Alarm pogodowy w Szkocji

W środę mieszkańcom Szkocji ponownie zagrożą silne porywy wiatru. Met Office wydało ostrzeżenie przed sztormem, które obowiązywać będzie do północy. Synoptycy ostrzegają przed niszczycielską działalnością burzy.

Zmieniają czas, tracą dzień

Mieszkańcy Samoa niebawem stracą cały jeden dzień życia. A przynajmniej dzień kalendarzowy. Ich państwo zmienia bowiem strefę czasową.

Druga Ziemia, neutrina i "boska" cząstka. Rok 2011 w nauce

Dobiegający końca rok obfitował w epokowe wydarzenia naukowe. Fizycy znaleźli ślady "boskiej" cząstki Higgsa, zakończył się 30-letni program lotów amerykańskich wahadłowców, przyznano Nobla nieżyjącemu badaczowi. Również polscy uczeni przyczynili się do tego, że bilans wygląda tak imponująco.

Bobry szkodzą za miliony rocznie. Należy je odstrzelać?

Ponad 2,5 mln złotych wynosi wysokość rekompensat za szkody, jakie wyrządziły w tym roku na Warmii i Mazurach bobry i wilki. Do końca roku odszkodowania zostaną wypłacone ponad 900 rolnikom - zapewnia Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie.

Deszcz sam w Nowym Jorku

W tym roku nowojorczycy z żalem patrzyli na swoje ulice strugach deszczu w Boże Narodzenie. W mieście po raz pierwszy ode kilku lat zabrakło śniegu na święta. Zdaniem meteorologów portalu AccuWeather.com, pojawić może się w Sylwestra.

Wiatr zniszczył klif i ludzkie życie

10-letnia dziewczynka zginęła po osunięciu się kredowego klifu na popularnej wśród turystów niemieckiej wyspie Rugia. Lokalne władze uważają, że przyczyna tkwi w erozji gleby spowodowanej przez zmienne warunki pogodowe i podnoszenie się poziomu morza.

Wiatr zniszczył klif i ludzkie życie

10-letnia dziewczynka zginęła po osunięciu się kredowego klifu na popularnej wśród turystów niemieckiej wyspie Rugia. Lokalne władze uważają, że przyczyna tkwi w erozji gleby spowodowanej przez zmienne warunki pogodowe i podnoszenie się poziomu morza.

Morze Czerwone w kłębach dymu. Powstała nowa wyspa

Słup lawy sięgający 30 metrów 19 grudnia ujrzeli rybacy łowiący na Morzu Czerwonym. Tak przynajmniej twierdzą, bo zdjęć tego wydarzenia z poziomu wody nie widzieliśmy. Możemy za to oglądać je z perspektywy orbity.

Ciepły front nad Polską

Europę południową i częściowo centralną obejmują układy wyżowe. Pozostałe obszary kontynentu zalegają niże z centrami nad północną Rosją i Szkocją.

Ostatni dzień wiosny w grudniu

W środę niemal w całym kraju będzie padał deszcz. Napływające z południowego zachodu cieplejsze powietrze w zetknięciu z wilgotnym podłożem nad ranem utworzy liczne mgły i zamglenia. Powinniśmy się ich spodziewać głównie w południowej i wschodniej Polsce.

Silne i płytkie trzęsienie ziemi w Rosji

- Trzęsienie ziemi o sile 6,6 st. w skali Richtera nawiedziło we wtorek południowo-wschodnią Rosję - podaje United States Geological Survey (USGS). Póki co nie ma doniesień o ofiarach ani zniszczeniach.

Końcówka roku deszczowa, w Sylwestra chwyci mróz

Pogoda na przełomie 2011 i 2012 będzie zmienna. Od środy 28 grudnia do niedzieli 1 stycznia spodziewamy się zarówno deszczu i śniegu, jak i przejaśnień. Słupki rtęci będą podskakiwać do 6 st. Celsjusza, a niedługo potem spadać do -2 st. C.

Słońca i śniegu będzie pod dostatkiem

To będzie dobry dzień dla tych narciarzy, którzy wybrali stoki Europy Zachodniej i Południowej. Nad Alpami zaświeci w środę sporo słońca, a grubość pokrywy śnieżnej gdzieniegdzie wyniesie nawet 330 cm.

W Polsce pogoda nie dopisuje narciarzom

W środę większości narciarzy, którzy będą chcieli spędzić czas na polskich stokach, zabraknie powodów do zadowolenia. Poszusować da się tylko w Białce Tatrzańskiej, gdzie, miejscami, leży nawet 80 cm białego puchu.

W Boże Narodzenie zakwitły stokrotki

Piękną mamy wiosnę tej zimy. Temperatura sięga nawet 10 st. C. Zdezorientowane ciepłem rośliny zakwitły. Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia grudniowych kwiatów. Zaowocowały nawet truskawki!

Najcieplejszy grudzień w Moskwie od 113 lat wygląda tak

Kolejny dzień obfitych opadów śniegu w Moskwie spowodował spore utrudnienia w transporcie i komunikacji publicznej. Najdłuższy korek miał długość 10 km. Tymczasem okazuje się, że tegoroczny grudzień może być najcieplejszy od 113 lat!

Porywisty wiatr fundują nam Quirin i Robert

Polska jest pod wpływem niżu Quirin, którego centrum wędruje znad północnej Skandynawii w stronę północnej Rosji. Obecnie jest nad Finlandią, a ciśnienie w jego centrum wynosi 969 hPa. Odejdzie od nas, ale jutro dostaniemy się pod wpływ kolejnego pochmurnego niżu Robert.