Najnowsze

Najnowsze

NIK: Ponad 40 proc. wałów w złym stanie

41 procent wałów przeciwpowodziowych wymaga modernizacji lub odbudowy - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Urzędnicy podkreślają, że każdego roku takich wałów przybywa i to nawet mimo tego, że na ochronę przeciwpowodziową wydawanych jest coraz więcej pieniędzy.

Trzęsienie ziemi na antenie. Prezenter nie przerwał programu

Zimną krew w obliczu trzęsienia ziemi zachował prezenter chilijskiej telewizji TVN. Prowadzący nie zważając na kołysanie w studiu, tylko lekko przytrzymał swój komputer i dalej prowadził program. Wstrząsy w Chile miał siłę 6,7 st. w skali Richtera i trwały około minuty. Dotychczas nie ma doniesień o ofiarach i większych zniszczeniach. Bez prądu jest kilka tysięcy gospodarstw domowych.

"Bardziej przypomina to jesień niż wiosnę"

Zimowy poranek w połowie kwietnia zaskoczył dziś mieszkańców Wybrzeża i południowych obszarów kraju. Na Kontakt Meteo i Kontakt24 przyszły informacje o opadach śniegu w Gdańsku, okolicach Nowego Targu i Korbielowa. Padało też w Koszalinie i w Zakopanem. Zaniepokojonych tym zimowym epizodem uspokaja meteorolog Arleta Unton-Pyziołek. - To typowe zjawisko w naszym klimacie - wyjaśnia.

Ogromne "podniebne drzewo" pokazało się światu

Druga najwyższa budowla świata otwarta - na razie dla prasy. Miesiąc przed udostępnieniem go turystom i mieszkańcom Tokio zawieszony na wysokości 450 metrów taras z przeszkloną podłogą zobaczyli dziennikarze. Uwaga, materiał filmowy dla osób pozbawionych lęku wysokości!

Lato w Nowym Jorku. Amerykanie zobaczą 30 st. C

Wiosna na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych zaczyna przeobrażać się w lato. Temperatura sięga ponad 20 kresek powyżej zera, a we wtorek po południu ma dobić do 30 st. C. Synoptycy ostrzegają - to prowadzi do krótkoterminowej suszy.

Wataha 40 wygłodniałych dzików w Toruniu na Olsztyńskiej

Po zimie dziki chętnie zapuszczają się na przedmieścia w poszukiwaniu łatwo dostępnego pożywienia. Władze Torunia apelują do mieszkańców o niedokarmianie zwierząt, bo osłabia to ich instynkt samozachowawczy i naraża na niebezpieczeństwo.

Na Dolnym Śląsku czerpią papier z odchodów słonia

Zaczęło się z inicjatywy wrocławskiego zoo, a Muzeum Papiernictwa w Dusznikach podchwyciło temat. Wspólnie zorganizowano pierwsze spotkanie. Zadanie? Zrobić papier czerpany z odchodów słonia. Efekt? – To co nam wyszło, jeszcze schnie, trochę za krótko gotowaliśmy produkt dostarczony przez nasze zwierzę, ale to dopiero początek – powiedział TVN Meteo rzecznik zoo.

NASA oddaje kosmos w prywatne ręce

Lot bezzałogowego Dragona na Międzynarodową Stację Kosmiczną ma stanowić pokaz możliwości prywatnego statku transportowego. Sukces misji może oznaczać nową erę w eksploracji kosmosu, bowiem NASA zamierza powierzyć realizację dostaw na ISS prywatnym firmom.

Popocatepetl pluje wodą na kilometr

Wulkan od piątku wyrzuca parę wodną, ale teraz w powietrze zaczęły z krateru wylatywać rozgrzane do czerwoności fragmenty skał. Meksykańskie Centrum Zapobiegania Katastrofom ogłosiło trzeci stopień zagrożenia w siedmiostopniowej skali.

Nawarra pod śniegiem, wichura w Katalonii

Warunki pogodowe jakie panują na północy i północnym wschodzie Hiszpanii nie pozwalają rozgościć się wiośnie. Opady śniegu oraz porywisty wiatr, z jakimi zmaga się tamtejsza ludność, zmusiły lokale władze do ogłoszenia alarmów pogodowych.

Najludniejsze miasto świata nigdy nie zasypia

Szanghaj to największe miasto Chin i najludniejsza metropolia świata. Żyje w niej około 23 mln mieszkańców. O poziomie rozwoju i dynamice miasta przekonują nas nie tylko dane statystyczne, ale też zdjęcia wykonane z kosmosu.

Zaspany pilot pomylił Wenus z innym samolotem

16 osób z obrażeniami to wynik fatalnej pomyłki pilota, który wybudzony ze snu podczas lotu wziął planetę Wenus za inny samolot i wykonał gwałtowny manewr, by uniknąć wyimaginowanej kolizji. Do incydentu doszło przed ponad rokiem, a opublikowany właśnie raport z dochodzenia wskazuje m.in. że piloci nie byli świadomi niebezpieczeństwa wynikającego ze zbyt długich drzemek podczas lotu.

Wiosna przyniosła powodzie do Rosji

Wiosenna powódź zalewa Rosję. Według szacunków władz pod wodą może być nawet pięć tysięcy zamieszkałych regionów. - W poniedziałek rano tylko w Nadwołżańskim Okręgu Federalnym podtopionych zostało trzy tysiące domów - podali przedstawiciele służb ratunkowych.

We wtorek będziecie mieli "przekichane"

Dla alergików wiosna to nie najlepszy czas - im lepsza pogoda, tym trudniej im oddychać za sprawą pyłków unoszących się w powietrzu. We wtorek szczególnie uciążliwe okażą się topole i brzozy - to one pylić będą najmocniej.

Połowa ofiar weekendowych tornad to dzieci

Bilans ofiar śmiertelnych tornada, które w niedzielę spustoszyło miasteczko Woodward w amerykańskim stanie Oklahoma wzrósł do sześciu osób. Wśród zmarłych jest troje dzieci. To jedyne ofiary serii burz, jakie przeszły w weekend nad środkowymi stanami.

Przyjdzie wyż, ale wciąż będzie chłodno

W ciągu najbliższej doby niż znad Białorusi przemieści się nad Finlandię a nad Polską rozbuduje się klin wysokiego ciśnienia. Pozostaniemy w dość chłodnym, polarno-morskim powietrzu (PPm).

106 dni ciemności i noce pełne magii

"Mrok spowijał Arktykę, byliśmy odcięci od świata, a pogoda płatała nam figle" - tak o minionej zimie piszą polscy polarnicy ze Stacji Badawczej Hornsund. Mimo, iż na Spitsbergenie jedną trzecią roku spowijają ciemności, wszystko wynagradzają niezwykłe zorze polarne.

Porządnie zatrzęsło Grecją

Silne trzęsienie ziemi, któremu towarzyszył wstrząs wtórny, nawiedziło w poniedziałek południowo-zachodnie wybrzeże Grecji - podają badacze z United States Geological Survey, amerykańskiej agencji naukowo-badawczej.

Katedrę z cegły zastąpią katedrą z kartonu

Władze Nowej Zelandii chcą wybudować katedrę z papieru w miejscu 130-letniej ceglanej, którą zniszczyło ubiegłoroczne trzęsienie ziemi. Papierowa świątynia w Christchurch ma być gotowa do końca roku.

Przed nami skok temperatury. Majówka zapowiada się świetnie

Druga połowa kwietnia przyniesie ocieplenie. Z początku niewielkie, kilkustopniowe, jednak pod koniec miesiąca pogoda zrehabilituje się za chłodną Wielkanoc i zaserwuje nam przedsmak lata. Przyjdzie pora na krótkie spodenki i bluzki z krótkim rękawem, bo na termometrach zobaczymy prawie 30 st. C!

Olej zanieczyścił kąpielisko

400 litrów oleju napędowego wyciekło po wypadku do lokalnego kąpieliska w Antoninie w województwie Wielkopolskim. Akcja oczyszczania stawu trwała osiem godzin. Wzięło w niej udział 22 strażaków, w tym specjalistyczny oddział chemiczny Straży Pożarnej.

Lany tydzień w całej Polsce

Przed nami deszczowe dni do weekendu. Jedynym dniem, gdzie wszędzie w Polsce powinno być pogodnie, będzie środa. Poza tym każdego dnia gdzieś spadnie deszcz, a gdzie indziej nawet pojawi się burza. Zobacz, kto kiedy zmoknie w prognozie TVN Meteo na najbliższe pięć dni.

Spadł grad wielkości kurzych jaj

Urazy głowy, uszkodzone dachy, zniszczone samochody i skutery. To skutki niedzielnego gradobicia, jakie nawiedziło miasto Shaoguan w południowej prowincji Chin - Guangdong.

Najpiękniejszy budynek Północnej Europy?

Opera na wodzie stała się ulubionym miejscem turystów i mieszkańców Oslo. Doskonale widać z niej panoramę miasta i przez krótką chwilę można poczuć się jak na morzu. To architektoniczno-artystyczne cudo, do obejrzenia na zdjęciach Reportera 24.

Susza na Wyspach może potrwać do Gwiazdki

Susza w południowo-wschodniej części Wysp Brytyjskich może potrwać do świąt Bożego Narodzenia, twierdzi brytyjska Agencja Ochrony Środowiska. Synoptycy przewidują, że opady deszczu są mało prawdopodobne w sezonie wiosna-lato.

Niże zdominowały Europę

Nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia. Polska nie jest wyjątkiem. Za sprawą niżu znad Białorusi będziemy czuć chłód.