Najnowsze

Najnowsze

W 584 dni dookoła świata. Na bateriach słonecznych

Ekologiczny statek pokonał 32 tys. mil morskich i opłynął świat dookoła. Brzmi jak z powieści Juliusza Verne'a? Od 4 maja 2012 roku to już rzeczywistość. Planet Solar dopłynął po prawie dwóch latach rejsu do ostatniego zaplanowanego na swojej trasie portu - Monako.

Początkowo sporo słońca, potem deszczowo i burzowo

Pierwsza cześć dnia zapowiada się pogodnie, a nawet słonecznie - szczególnie w centralnych województwach kraju. Na południowym wschodzie i północnym zachodzie przelotnie pokropi. Z kolei po południu padać i grzmieć ma już niemal w całym kraju. Termometry pokażą maksymalnie 25 st. C.

Potoki na ulicach, błyskawice na niebie. Spadł i grad

Gwałtowna ulewa przeszła w piątek po południu nad Kielcami - ulice zamieniły się strumyki. Nad pozostałymi częściami Polski przechodził burzowy front atmosferyczny - na niebie szalały pioruny. W Skierniewicach spadł grad. Zobacz podsumowanie szalonej pogody 4 maja na zdjęciach czujnych Reporterów 24.

Grzmi na Lubelszczyźnie. Burze będą wygasać

W piątek po południu burze pojawiły się na linii od Mazur po Małopolskę i powoli sunęły na wschód. Wieczorem najbardziej aktywne były na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny. W nocy komórki burzowe mają wygasać, ale w sobotę wrócą nad Polskę.

"Było gęsto od ryb na dnie"

Około 5 ton śniętych ryb pływało w rzece Biała Tarnowska w Tarnowie w pobliżu oczyszczalni ścieków. - Po prostu katastrofa ekologiczna - ocenia prezes tarnowskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Ignacy Piskorski. Jego zdaniem ryby były warte nawet kilkaset tysięcy złotych, a odbudowa ekosystemu zajmie nawet 10 lat.

Nocą na niebie zatańczyły pioruny

Burze, które w czwartek wkroczyły do Polski wraz z frontem atmosferycznym, zapewniły Reporterom 24 niezwykłe wrażenia. Nasi internauci, oczarowani spektaklem tanecznym, jaki odegrały przed nimi pioruny, nie ustawali w robieniu im zdjęć.

Czy jesteś zadowolony z pogody w czasie majówki?

Jesteście zadowoleni z pogody, z jaką mieliście do czynienia podczas majówki? Prawdziwie letnia temperatura naładowała Wasze akumulatory? A może burza, która nadciągnęła nad miejsce, w którym wypoczywaliście zepsuła Wam piknik? Bardzo chętnie poznamy Wasze opinie.

Rzeka puszcza gazy i truje stolicę

Kilkadziesiąt milionów Hindusów ma utrzymanie dzięki rzece Yamuna, nawadniającej okoliczne uprawy. Tak jest jednak tylko w górnym biegu rzeki. W dolnym Yamuna jest tak zanieczyszczona, że emituje do atmosfery siarkowodór i amoniak, trując mieszkańców New Delhi i innych miast.

Słońce w Polańczyku, chmury w Zakopanem

Pogoda w piątkowy poranek była w polskich górach zróżnicowana. Zdarzały się słoneczne miejsca, takie jak Polańczyk, jednak nie brakowało i dużego zachmurzenia, np. w Tatrach. W ciągu dnia warunki atmosferyczne wszędzie w górach ulegną pogorszeniu.

Groźne gąsienice niepokoją organizatorów Igrzysk

Londyn opanowały niosące śmiertelne zagrożenie gąsienice korowódki dębówki. Zanim przepoczwarzą się w ćmy, ich ciała pokrywają dziesiątki tysięcy włosków powodujących silne reakcje alergiczne. Jeśli owady nie przepoczwarzą się przed 27 lipca, staną się zagrożeniem już nie tylko dla londyńczyków i turystów, ale także dla olimpijczyków.

GOPR w Bieszczadach ma pełne ręce roboty

Bieszczadzkie GOPR przeprowadziło sześć akcji ratowniczych i kilkanaście interwencji od początku majowego weekendu. Dwa razy w akcjach uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

La Niña wreszcie odpuszcza, Australijczycy odetchną

Wszystko wskazuje na to, że La Niña - zjawisko pogodowe odpowiedzialne m.in. za powodzie w Australii - wygasła na jakiś czas. - Wody Oceanu Spokojnego, przez dwie kolejne zimy chłodniejsze niż wynosi średnia, wreszcie się ociepliły. To oznacza, że o zjawiskach, do których przyczynia się La Niña możemy na razie zapomnieć - zapewniają badacze z Climate Prediction Center, jednostki U.S. National Weather Service.

Zabójcze pole czarnego potwora

Po raz pierwszy badaczom udało się ustalić tożsamość gwiazdy, która padła ofiarą supermasywnej czarnej dziury. Śmierć nieszczęśnicy może dać im cenne wskazówki dotyczące funkcjonowania gigantycznego potwora, który zabija za pomocą swojego pola grawitacyjnego.

Strefa burz nieubłaganie sunie na wschód

Burze przyszły z zachodu i przetoczyły się przez niemal całą Polskę. Teraz są nad kujawsko-pomorskiem. Grzmotom towarzyszy porywisty wiatr. Wyładowania atmosferyczne, którym towarzyszą silne porywy wiatru, przemieszczają się w kierunku wschodnim.

Xalitzintla błaga Popocatepetl o łaskę

Meksykanie z wioski Xalitzintla, nad którą góruje Popocatepetl, składali w czwartek hołd wulkanowi. Wszystko po to, żeby wyprosić deszcz, dzięki któremu pola na jego zboczach obrodzą w plony.

Pojedziemy w deszczu i burzy

Nie przywiązujcie się do słońca, które widzicie za oknami swoich samochodów. W najbliższych godzinach przysłonią je chmury - chwilami burzowe.

Pogoda będzie tracić na urodzie

W ciągu dnia pogoda znacznie się pogorszy. Przewidywane są przelotne deszcze i burze, którym towarzyszyć mogą opady gradu. Temperatura sięgnie nawet 25 st. Celsjusza, choć nie wszędzie będzie tak ciepło.

Gradobicia i burze. Majówka nie wszędzie jest pogodna

Po pierwszym upalnym w tym roku tygodniu przyszła pora na pogorszenie pogody. Od południowego zachodu przez kraj przechodzą burze, którym towarzyszą nieraz grad i silne ulewy. Reporterzy 24 na bieżąco relacjonują, co dzieje się w ich regionach.

Idzie monsun, więc uszczelniają okna

Azja Południowo-Wschodnia przygotowuje się na nadejście letniego monsunu. Temperatury nad lądem przekraczają już 40 st. C, co zawsze o tej porze roku poprzedza nadejście chłodniejszego, wilgotnego powietrza znad oceanu.

Polarno-morskie wyprze zwrotnikowe

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii i frontu atmosferycznego. Za frontem, od zachodu, napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie (PPm), wypierając na wschód gorące i suche powietrze zwrotnikowe (PZ).

Susza na początku miesiąca, na koniec rekord opadów

- Kwiecień 2012 był w Wielkiej Brytanii najbardziej mokrym miesiącem we współczesnych statystykach meteorologicznych - podał brytyjski narodowy serwis meteorologiczny Met Office. Na Wyspy spadła największa od 1910 r. ilość deszczu odnotowana w jednym miesiącu. Paradoksalnie - zaledwie przed kilkoma tygodniami kraj zmagał się z horrendalną suszą.

"Pisklę Orła i Reszki jest bardzo silne"

Kilka dni temu przywitaliśmy na świecie pisklę Orła i Reszki - bielików, których życie od miesiąca śledzimy na żywo online. Razem z nami ptaki podgląda już ponad 100 tysięcy Internautów. O kondycji malucha opowiedziała nam Hanna Kolasińska z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Bielik przegrał starcie i walczy o życie

Poważnie rannego bielika znalazła w środę kobieta, która spacerowała po lesie nieopodal Choszczna (woj. zachodniopomorskie). Ptak, który ucierpiał prawdopodobnie na skutek podniebnego pojedynku, trafił pod opiekę weterynarza oraz pracowników Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Szczecinie. Decydujące dla niego będą najbliższe godziny.

Chłodny, mokry weekend. Od poniedziałku bez burz

Ci, którzy w ostatnich dniach narzekali na upał, w piątek powinni być zadowoleni z lekkiego ochłodzenia. Niestety w następne dni temperatura będzie jeszcze bardziej się obniżać. Na dodatek czeka nas weekend z deszczem, burzami, a lokalnie nawet gradem. - Burze się utrzymają do niedzieli. Od poniedziałku będzie pogodnie, ale chłodno - zapowiada synoptyk TVN Meteo Wojciech Raczyński.

Koniec majówki najlepszy na Mazurach

Sporo burz, szczególnie na Wybrzeżu i w górach, a na termometrach coraz niższe wartości - tak zapowiada się koniec długiego weekendu. Na południu kraju trzeba będzie często sięgać po parasole i sztormiaki. Za to na Mazurach dobre warunki do wypoczynku utrzymają się do niedzieli.