Najnowsze

Najnowsze

Nawałnica wyrywała drzewa i burzyła domy

W nawałnicy, która w nocy ze środy na czwartek przeszła nad Buenos Aires, zginęło co najmniej 13 osób, kilkadziesiąt jest rannych - poinformowały władze miasta. Wichura, której prędkość sięgała 100 km/h, przewracała drzewa i spowodowała znaczne szkody. W wielu miejscach są problemy z dostawami prądu.

Tablet pomoże uniknąć zderzenia z waleniem

Marynarze i żeglarze pływający wzdłuż wschodniego wybrzeża USA będą mogli ściągnąć nową aplikację na iPada i iPhone’a. Po co? Usługa ostrzeże ich przed ewentualną kolizją z waleniami. Dokładnie z walami szarymi, które migrując przemieszczają się wzdłuż amerykańskich brzegów i często giną w zderzeniach z łodziami.

Piknik w płatkach wiśni. Już wolno się śmiać i świętować

Mieszkańcy Tokio koniec tygodnia spędzają pod kwitnącymi wiśniami. W parkach rozkładają koce i urządzają huczne pikniki. To ich pierwsze beztroskie dni od czasu ubiegłorocznego trzęsienia ziemi i tsunami oraz zagrożenia rakietowego ze strony Korei Północnej.

Wystrzegajcie się olszy. Będzie mocno pylić

Alergicy, bez leków ani rusz, szczególnie na północy i wschodzie Polski, gdzie synoptycy nie zapowiadają w piątek opadów deszczu. Mniejsze stężenie pyłków będzie na wschodzie, gdzie za sprawą wilgotnego frontu będzie mokro.

Półtora miliona ton śmieci dryfuje po oceanie. Ale gdzie one są?

Tragiczne skutkach tsunami, które nawiedziło w marcu 2011 roku Japonię, nie tylko zabrało tysiące ludzkich istnień i zniszczyło dużą część Kraju Kwitnącej Wiśni. Woda wymyła bowiem do oceanu 5 milionów ton śmieci. Większa część zatonęła, ale półtora miliona ton do dziś dryfuje po Pacyfiku. Do tej pory nikt dokładnie nie potrafił określić, gdzie dokładnie się one znajdują. Naukowcy z NASA jako pierwsi podjęli się tego zadania.

Pół miliona dolarów kary za zalanie kurortu mazutem

Prawie pół miliona dolarów kary wymierzyły władze Nowej Zelandii armatorowi kontenerowca "Rena", który pół roku temu wszedł na rafę. Wyciekający ze zbiorników mazut spowodował największą katastrofę ekologiczną w historii tego kraju.

W Moskwie mróz, śnieg, gołoledź i wichura

Choć kalendarzowa wiosna w pełni, Rosję nawiedzają śnieżyce. Na ulicach Moskwy oprócz śniegu pojawiła się także gołoledź. Burze śnieżne na Kamczatce i Sachalinie wstrzymują komunikację drogową i lotniczą, a w niektórych rejonach odcięły dostawy prądu.

"To nie są zdjęcia archiwalne"

"Zima?! W wiosnę... i na dodatek na Mazurach!", "zima nie daje za wygraną", "to nie są zdjęcia archiwalne" - dziwili się nasi internauci z północno-wschodniej Polski. Tam w środę popołudniu i wieczorem zima zdecydowanie o sobie przypomniała, śnieg leżał jeszcze dzisiaj rano. My na Kontakt Meteo i Kontakt24 otrzymaliśmy sporo zdjęć z pobielonych Mazur i Suwalszczyzny.

Wielkanocne procesje odwołane. Przerwał je deszcz

Ulewne deszcze z gradem w niektórych regionach Hiszpanii zmusiły do odwołania części tradycyjnych procesji związanych z obchodami Wielkiego Tygodnia. Sięgająca średniowiecza tradycja uroczystych pochodów budzi spore emocje wśród hiszpańskich katolików. Odwołanie procesji potrafi nawet doprowadzić ich do łez.

Pulsująca gwiazda, jakiej nie widziano

Sensacyjne odkrycie międzynarodowego zespołu astronomów pod kierownictwem prof. Grzegorza Pietrzyńskiego. Naukowcy odkryli nowy mechanizm tworzenia się gwiazd pulsujących. Wyniki ich badań trafiły na łamy prestiżowego tygodnika "Nature".

Uwaga na mokre drogi na południu

W czwartek na dobre warunki drogowe mogą liczyć podróżujący po północnych rejonach kraju. Pogoda popsuje się za to na południu. Jazdę będą utrudniać opady i niekorzystne warunki biometeo.

Front obniży temperatury. Na południu popada

Czwartek będzie kolejnym dniem, w którym pogoda podzieli kraj na pół. Na północy będzie pogodnie, ale chłodno, na południu popada, lecz utrzymają się nieco wyższe temperatury. Ze względu na wpływ zimnego frontu nie przekroczą one jednak 12 st. C.

Olsza i topola uprzykrzają życie

Olsza, a potem topola - dwa najbardziej pylące w czwartek w Polsce drzewa. Ulgę odczują uczuleni na pyłki cisu i leszczyny, tych bowiem stosunkowo niewiele w powietrzu.

Czwartkowe Alpy całe w deszczu

Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Deszcz w Alpach niemieckich i włoskich. Deszcz w całych Alpach bez wyjątku. Padać ma cały dzień, we wszystkich kurortach. Za to zimno nie będzie, a śniegu jeszcze trochę jest.

Redakcja TVN Meteo "od kuchni"

Codzienne prognozy pogody kojarzymy z kilkoma znanymi twarzami prezenterów. Jednak za nimi stoi cały zespół, który opracowuje informacje o pogodzie i nadaje im postać, jaką znamy z ekranu. Żeby to się udało, muszą być zgraną drużyną, w której zawodnicy rozumieją się niemal bez słów. Jak im to wychodzi, sprawdzała Weronika Diallo.

Tragiczny dzień Japonii

Rok temu, 11 marca o godzinie 6.46 czasu polskiego wschodnim wybrzeżem Japonii wstrząsnęło potężne trzęsienie ziemi. Wywołało ono ogromne i niszczycielskie tsunami. Zginęło ponad 15,5 tys. ludzi. Ponad 5 tys. nadal uznaje się za zaginione. Pół miliona straciło dach nad głową, a 400 tys. ewakuowano. To była największa katastrofa naturalna w Japonii od 140 lat.

Pająk poleci na stację kosmiczną

Maleńki skakun arlekinowy będzie dodatkowym pasażerem statku kosmicznego lecącego na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Astronauci sprawdzą na jego przykładzie, w jaki sposób pająki zachowują się w stanie nieważkości. Na pomysł eksperymentu wpadł 18-letni Amr Mohamed z Egiptu, który wygrał międzynarodowy konkurs "Space Lab".

Wkrótce dwa miliardy ludzi bez wody

Na Ziemi żyje 7 mld ludzi, a prawie miliard z nich nie ma dostępu do wody pitnej. Jak prognozuje ONZ, sytuacja będzie się pogarszać. Do roku 2025 prawie 2 mld ludzi nie będą miały co pić. W środę 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. To doskonała okazja do zastanowienia się nad naszym stosunkiem do niej.