Najnowsze

Najnowsze

Kataklizm trwa, ale pojawił się cień nadziei

Meteorolodzy mają dobrą i złą wiadomość dla nękanych ekstremalną suszą Stanów Zjednoczonych. Dobra to ta, że w tym tygodniu trochę popada, zła - że na dawkę ożywczej wilgoci mogą liczyć tylko północne obszary kraju. Utrzymująca się bezdeszczowa aura stawia w coraz gorszej sytuacji hodowców kukurydzy i soi, którzy już teraz na straty mogą spisać najwcześniej posadzone rośliny.

Ustronie Morskie

Ustronie Morskie to miejscowość, w której na nudę nie będą narzekać przede wszystkim miłośnicy mocnych wrażeń. Na turystów oprócz plaż czekają przejażdżki wojskowym sprzętem pancernym, samochodami terenowymi, paintball i strzelnica. Jest nawet szansa na skoki spadochronowe.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to nadmorskie miasto celebrytów za sprawą Festiwalu Gwiazd, który rokrocznie odbywa się na początku lipca. Znani polscy aktorzy zostawiają tam odciski swoich dłoni.

Dźwirzyno

Dźwirzyno leży w środkowej części wybrzeża woj. zachodniopomorskiego. Jedzie się tam nie tylko nad morze. Miejscowość położona jest także nad Jeziorem Przymorskim, co daje turystom doskonałą okazję do wędkowania, żeglowania czy korzystania z licznych atrakcji wodnych.

Już trzy miliony zdjęć z orbity. Pierwsze było to

Już ponad trzy miliony zdjęć Ziemi z kosmosu dostarczył program Landsat. Naukowcy z NASA uruchomili go 40 lat temu i początkowo sami nie byli pewni, jakich wyników się spodziewać. Na przestrzeni lat okazało się, że fotografie wykonywane w jego ramach dostarczają bezcennych danych specjalistom z wielu dziedzin - kartografii, klimatologii, geologii...

Tragiczne żniwo ulewy w Pekinie. 37 osób nie żyje

Rośnie tragiczny bilans największej od ponad 60 lat ulewy, jaka w sobotę w nocy przeszła nad Pekinem. Chińskie władze poinformowały w poniedziałek, że z jej powodu zginęło aż 37 osób. Miasto przez kilka godzin było sparaliżowane. Trwająca od czterech dni ekstremalna pogoda pochłonęła już 95 ofiar w całym kraju

Szalone zakłady bukmacherów. Na deszczu można zarobić krocie

Pogoda staje się jedną z głównych bohaterek zbliżających się wielkimi krokami igrzysk olimpijskich w Londynie. Kwestia aury podczas największej imprezy sportowej świata urosła do tak dużej rangi, że zakłady na ten temat przyjmują brytyjscy bukmacherzy.

Superkomputerami spróbują złamać monsun

Indyjscy naukowcy sięgają po superkomputery, by rozwikłać jeden z najbardziej nieprzewidywalnych procesów w przyrodzie. Chcą stworzyć modele rozwoju monsunów. Rozpracowanie prawidłowości rządzących tymi cyklicznymi letnimi opadami może być przełomem dla Hindusów, w większości żyjących z zależnego od pogody rolnictwa.

Wielki mur w Tajlandii. Ma chronić przed powodzią

Władze Tajlandii przygotowują się do nadejścia pory monsunowej. Przed wieloma fabrykami powstają mury i wały mające ochronić przed ewentualną powodzią. Budowle imponują rozmiarami. Przedsiębiorcy wierzą w monumentalne konstrukcje, firmy ubezpieczeniowe patrzą na to sceptycznie.

Pyłki traw odpuszczają na miesiąc

Dobra wiadomość dla uczulonych na pyłki traw - ich stężenie do połowy sierpnia będzie niskie. We znaki będą się za to dawać bylica i zarodniki grzybów mikroskopowych. Do ataku rusza też kolejny silny alergen - ambrozja.

Skwar na południu Europy. Tłok na plażach

Mieszkańcy południa Francji skwapliwie skorzystali z wysokich temperatur i tłumnie zapełnili plaże. Wczasowiczów wcale nie zmartwiło zachmurzone niebo i każdą wolną chwilę chcieli spędzić nad morzem.

Słońce wraca nad wodę

Poniedziałkowa aura doda otuchy wypoczywającym nad polskim morzem i na Mazurach. Po kilku deszczowych i chłodnych dniach zza chmur wyjrzy słońce. Tylko gdzieniegdzie popada. Do pełni szczęścia zabraknie jedynie wyższych temperatur. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 22 st. C.

Jesiotr powróci do polskich rzek

Jest szansa, że już niedługo w polskich rzekach ujrzymy jesiotra ostronosego. Wszystko za sprawą pionierskiego pomysłu naukowców, którzy chcą wpuścić do rzek kilkanaście tysięcy narybku.

171 osób nie żyje, urzędnicy przed sąd

W Rosji trwa dochodzenie mające na celu ustalenie winnych tragicznych skutków powodzi w Kraju Krasnodarskim. Sprawę badają prokuratorzy Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Śledczy zatrzymali trzech urzędników, którym zarzuca się niedopełnienie obowiązków służbowych. W wyniku powodzi, do której doszło w nocy z 7 na 8 lipca, życie straciło 171 osób.

Ściana piachu przeszła przez Arizonę

To było spokojne, nieco pochmurne popołudnie, gdy nad Arizonę nadciągnęła widowiskowa burza piaskowa. Habub, jak z arabskiego nazywane jest to zjawisko, spowodował lekkie zamieszanie w komunikacji, po nim przyszły ulewne deszcze. Zdjęcia z USA nadesłała na Kontakt 24 @Marta.

Wysychają amerykańskie jeziora. Susza niemal w 2/3 kraju

Już 63,5 proc. terytorium Stanów Zjednoczonych zostało dotkniętych poważną suszą. W niektórych regionach zaczęły wysychać jeziora. To najgorsza taka klęska od 1950 roku. Wszystko przez rekordowo wysokie temperatury i bardzo niskie opady w ostatnich miesiącach. Zjawisko wciąż się nasila, a to oznacza coraz większe kłopoty dla rolników i grozi poważnym skokiem cen żywności.

Co po największej powojennej klęsce polskich lasów?

Tysiące połamanych drzew, 45 tys. hektarów zniszczonych lasów, kilometry zerwanych linii telefonicznych i wysokiego napięcia. Największa klęska w historii powojennego leśnictwa. Minęło 10 lat od huraganu, który zniszczył ogromną część Puszczy Piskiej. Jak sytuacja wygląda dziś?

Zmiana pogody pomoże kierowcom

W niedzielę będzie przybywać obszarów z dobrymi warunkami drogowymi. Kierowcom mogą trochę dać się we znaki zanikające opady w południowo-wschodniej Polsce. Padać będzie też na północy - tam jazdę mogą również utrudnić burze.

Żegnamy front. Coraz więcej słońca

W niedzielę Polska będzie się wyzwalać spod wpływu dokuczliwego frontu atmosferycznego. Oznacza to poprawę pogody w wielu regionach. Na południu kraju pojawią się zanikające opady, a na północy będą się utrzymywać do końca dnia, tam mogą też towarzyszyć im słabe burze.

Skok do "wanny berlińczyków"

Piramida w "śledziowej wiosce", skały z obrazów Caspara Davida Friedricha i największa w Europie farma motyli - to tylko niektóre atrakcje dwóch wysp leżących przy granicy polsko-niemieckiej, Rugii i Uznam, nazywanej "wanną berlińczyków". Reporterka 24 Monika_Szulak postanowiła aktywnie wykorzystać wolne chwile nad Bałtykiem i wybrała się z aparatem na wycieczkę po wyspach.

Płoną turystyczne obszary Portugalii

Pożary lasów dały się we znaki terenom turystycznym w Portugalii. Ogień zniszczył wielkie obszary często odwiedzanej przez turystów Madery oraz prowincji Algarve na południu Portugalii. W piątek najtrudniejsza sytuacja panowała w okolicach Taviry przy granicy z Hiszpanią. Ogień pojawił się też na północy kraju.