Najnowsze

Najnowsze

Jest tak lekki, że niemal unosi się w powietrzu

Ta "strużka dymu", którą widać na zdjęciu, to sfotografowany pod mikroskopem elektronowym fragment aerografitu - najlżejszego materiału na świecie. Jego twórcy to uczeni z Technische Universität Hamburg-Harburg oraz Christian-Albrechts-Universität zu Kiel.

Deszcze zakłócą igrzyska olimpijskie?

Od Diamentowego Jubileuszu królowej Elżbiety II po igrzyska olimpijskie. Tegoroczne lato jest bez wątpienia w Wielkiej Brytanii - a przede wszystkim w Londynie - okresem większych i mniejszych widowisk. Niestety część z nich zakłócił lub może zakłócić deszcz.

"Lipcowa perspektywa: Ani na plażę, ani na rower"

"Weekend będzie mokry, a i nie za bardzo ciepły - ani na plażę, ani na rower. Do tego dość wietrznie. Po niedzieli nadal chłodno i deszczowo. I tak wygląda lipcowa perspektywa" - pisze w swoim mikrologu Artur Chrzanowski, synoptyk TVN Meteo.

Tak mokła stolica pół wieku temu

Niedawno narzekaliśmy na upały. Nie minęły jeszcze dwa dni ochłodzenia i znów narzekamy, tym razem na deszcz. Do takiej pogody lepiej się przyzwyczaić. Tak jest co roku i to od dekad. Cóż taka specyfika lipca.

Deszcze wiszą nad Japonią. Zginęło 15 osób w ciągu doby

15 osób nie żyje, a 11 wciąż uważa się za zaginione po ulewnych deszczach, jakie przechodzą nad Japonią od czwartku. Największe zniszczenia zanotowano na południowej wyspie Kiusiu, gdzie oprócz powodzi doszło do zejścia lawin błotnych. A to nie koniec nieszczęść, na piątek zapowiadane są kolejne intensywne opady.

Pluton dorobił się piątego księżyca

Bogatszy, niż dotąd sądziliśmy, okazał się system satelitów Plutona, lodowej planety karłowatej na obrzeżach Układu Słonecznego. Astronomowie ogłosili właśnie odkrycie jego piątego księżyca. Tak jak wcześniej trzy inne, zaobserwowano go dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Hubble'a, który "czyści" pole przed sondą Nowe Horyzonty.

Alert w Grecji. Temperatury poszybowały ponad 40 st. C

Alert w szpitalach i pogotowiu oraz specjalne ostrzeżenia ministerstwa zdrowia - greckie władze robią, co mogą, żeby zapobiec problemom związanym z panującymi od trzech dni upałami. Przekraczające 40 st. C temperatury w Grecji mają się utrzymać jeszcze około tygodnia.

Wakacyjne wyjazdy w przelotnym deszczu

Kierowcom podróżującym w piątek po drogach naszego kraju pogoda zgotowała utrudnienia w postaci deszczu, na na północnym-wschodzie dodatkowo burz. Opady ograniczą widzialność i spowodują, że drogi staną się śliskie.

W wodzie będzie można się ogrzać

W piątek nad polskim morzem oraz na Mazurach aura zepsuje humory wczasowiczom. Należy przygotować się na przelotne opady deszczu oraz burze. Radzimy zastanowić się na ubraniem cieplejszej garderoby. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 21 st. C.

Burze powoli cichną

Powoli odpuszczają burze, które w ostatnich godzinach uaktywniły się nad Polską. Słabo i umiarkowanie grzmi na zachodzie i północy. Zjawiska przesuwają się na północny wschód.

Uroda żywiołu. Nietypowe zdjęcia burzy

Burze, których ostatnio nie brakuje w całej Polsce, powodują sporo problemów, ale też dostarczają spektakularnych widoków. Ich urodę docenił jareczek30. Jego zdjęcia zamieszczone na Kontakcie Meteo wyróżnia nietypowe podejście do tematu - zamiast epatować grozą, zachwycają kompozycją i kolorami.

Pirania: Poszukiwana żywa lub martwa

Tysiąc juanów, czyli około 160 dol., nagrody wyznaczono w jednej z chińskich prowincji za każdą złapaną piranię - żywą lub martwą. Lokalne władze zdecydowały się na taki krok po tym, jak dwie osoby zostały zaatakowane w rzece Li Jiang przez te niebezpieczne ryby.

Kochasz wiatr i wodę? Ten program jest dla ciebie

Jak powstaje jacht? Czego można się nauczyć w szkole żeglarstwa regatowego? Jak na wodzie sprawuje się trimaran, który powstał na Dolnym Śląsku? Tego wszystkiego dowiecie się z premierowego odcinka "Magazynu Żeglarskiego". Ten program dla miłośników wiatru i wody zobaczycie po raz pierwszy już dziś wieczorem na antenie TVN Meteo.

Tsunami na Bałtyku? Naukowcy szukają śladów

"Przy czystym i spokojnym niebie, daje się słyszeć wzdłuż pomorskich brzegów morskich toczący się grzmot, a na ląd wyrzucane są nieżywe lub na wpół żywe ryby morskie i przybrzeżne" - tak jeden z kronikarzy opisuje tsunami, które miało uderzyć w polskie wybrzeże Bałtyku w 1757 roku. Naukowcy ze Szczecina, Gdańska i Poznania ruszają na poszukiwania jego śladów.

Do lasu nie wjeżdżaj. Tylko po mandat

Na jagody, a jakże, ale pieszo lub rowerem. W przeciwnym razie grozi nam kara grzywny i tarapaty, w jakie wpadł 18-latek z woj. warmińsko-mazurskiego. Jego auto utknęło w rowie, o pomoc musiał prosić leśników.

Czarna dziura rozdziera gwiazdę. Pierwszy taki obraz

Czarna dziura dopuszcza się zbrodni na gwiazdach, które mają czelność pojawić się w jej pobliżu. Zanim wciągnie swoją ofiarę, rozdrabnia ją na kawałki, powodując widowiskowy spektakl. Utrwaliły go teleskopy NASA, dzięki czemu możecie obejrzeć go na powyższym obrazie.

Gnathia marleyi: rasta skorupiaków

Co łączy legendę muzyki reggae i kilkumilimetrowego skorupiaka? Do tej pory było to karaibskie pochodzenie. Teraz imieniem Boba Marleya został nazwany jeden z gatunków z rodziny Gnathiidae. Dołączył tym samym do porostu prezydenta Obamy, osy Presleya, żaby księcia Karola i innych elitarnych gatunków upamiętniających sławnych ludzi. Oraz wielu potomków samego muzyka, którzy również noszą jego nazwisko.

Potop w Japonii: spadło 500 litrów na metr

Nawet 507 litrów wody na metr kwadratowy spadło w ciągu doby w zachodniej części Japonii. Ulewne deszcze zmusiły do ewakuacji już 68 tys. osób, a ponad 20 uznaje się za zaginione lub martwe. A to nie koniec dramatu, wkrótce mogą zaatakować tornada.