Najnowsze

Najnowsze

Podwoi się obsada stacji kosmicznej

Z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie wystartował w niedzielę rano rosyjski statek kosmiczny Sojuz TMA-05M. We wtorek statek ma zacumować do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na jego pokładzie znajduje się troje astronautów.

W koszmarnych korkach na piękne wakacje

Po sobotnim świętowaniu 223. rocznicy zburzenia Bastylii, Francuzi ruszyli na wakacje. Gdzie? W stronę słońca, ciepłych plaż i morza - na Lazurowe Wybrzeże. Plaże Nicei i Marsylii pełne są urlopowiczów, którzy by dotrzeć do celu musieli odstać w korkach długie godziny.

Opady i biomet utrudnią jazdę

Opady ograniczające widoczność i mokre nawierzchnie będą dziś utrudniać podróże prawie w całym kraju. Miejscami mogą wystąpić też burze z silnym wiatrem. Na dodatek za sprawą niekorzystnych warunków biometeo kierowcy mogą narzekać na gorszą koncentrację.

Idzie kolejny front atmosferyczny

Europę wschodnią i południowo-zachodnią obejmują wyże. Pozostałe obszary kontynentu zalegają układy niżowe. Polska jest pod wpływem niżu znad Bałtyku i frontu atmosferycznego.

Chmury przykryją Polskę. Znowu będą burze

Frontowe deszczowe chmury zawładną dziś pogodą niemal w całym kraju. Oznacza to przelotne opady deszczu, a miejscami również burze z silnym wiatrem. Mieszkańcy północnej części kraju powinni uważnie śledzić komunikaty pogodowe, bo według synoptyków warunki pogodowe będą dziś znowu sprzyjać występowaniu tam gwałtownych zjawisk, w tym trąb powietrznych.

Burze pod wieczór straciły siłę

Po godz. 13.00 od zachodu do Polski zaczęły wkraczać pierwsze wyładowania atmosferyczne. Ich gromada najpierw pojawiła się na Ziemi Lubuskiej i na Pomorzu Zachodnim. Potem grzmiało na Pomorzu i Dolnym Śląsku, a jeszcze później - w Wielkopolsce, na Mazowszu i na Warmii. Pod wieczór burze zaczęły wygasać.

Nad ranem Księżyc przysłoni Jowisza

Już w niedzielę nad ranem Jowisz zostanie zakryty przez Księżyc, który będzie zaledwie pięć dni przed nowiem. To oznacza, że już za chwilę będzie co podziwiać na niebie.

Ulewy zatapiają Kiusiu. 800 l/mkw.

Japońskie władze zarządziły w sobotę ewakuację 240 tysięcy mieszkańców z 85 tys. gospodarstw domowych na wyspie Kiusiu, którą od kilku dni dosłownie zatapia deszcz. Wcześniej z tego samego powodu swoje domy musiało opuścić 260 tys. Japończyków.

Piła ugięła się pod nawałnicą

Trwała kilka minut, a zdążyła przewrócić drzewa, uszkodzić samochody i zalać ulice. Nagła nawałnica przeszła po południu przez Piłę. Szkody jakie wyrządziła, obrazują zdjęcia internautów Kontaktu 24.

Ogień olimpijski moknie w deszczu

Ogień olimpijski coraz bliżej Londynu. Za 13 dni zapłonie na stadionie dając znak do rozpoczęcia igrzysk. Na razie przemierza w sztafecie Wyspy Brytyjskie. A trasę ma uciążliwą z powodu rzęsiście padającego deszczu.

Zachodzące Słońce przeszyło Nowy Jork

"Manhattanhenge", czyli krótki okres, w którym Słońce zachodzi dokładnie pomiędzy drapaczami chmur najsłynniejszej dzielnicy Nowego Jorku, miało miejsce w środę 11 lipca. Zobaczcie na filmie nowojorczyka, jak wyglądało.

Ponad 40 st. różnicy! Takie kontrasty tylko w USA

Stany Zjednoczone uchodzą za kraj kontrastów. Okazuje się, że dotyczy to również temperatur. W tym miesiącu różnica między najcieplejszym a najchłodniejszym zakątkiem USA wyniosła w lipcu... 41 st. C!

Chciał dotrzeć na sam środek Zalewu

Deska, żagiel, pianka, chęci i doświadczony trener to wszystko, czego potrzeba, żeby móc zacząć przygodę z windsurfingiem - sportem, do którego trudno się zrazić. Niestety jest jeszcze jeden czynnik, który ma kluczowe znaczenie w uprawianiu windsurfingu, a na który nie mamy żadnego wpływu - pogoda.

Płoska, Supraśl i pisklę w sieci. Podejrzyj orlika

Para orlików krzykliwych Płoska i Supraśl oraz ich pisklę mają szansę stać się gwiazdami internetu. Wszystko za sprawą akcji białostockich leśników, którzy postanowili na bieżąco monitorować gniazdo ptaków.

Niezwykła trąba wodna na Bałtyku. Zobacz nagranie z Łotwy

Niezwykłe zjawisko meteorologiczne mogli obejrzeć mieszkańcy łotewskiej Kolki położonej nad Zatoką Ryską. Niezwykłe, z dwóch powodów: po pierwsze - trąby wodne rzadko występują na Bałtyku, po drugie - warunki, w jakich powstało zjawisko, były specyficzne.

Czarna passa trwa: już ponad 100 utonięć

Od 1 lipca w kraju utonęły aż 102 osoby. To o 15 więcej, niż przez cały pierwszy wakacyjny miesiąc ubiegłego roku - alarmuje MSW. Do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej na niestrzeżonych kąpieliskach lub po alkoholu - tłumaczy ratownik WOPR Mikołaj Kobos. Szczególnie tragiczne są dni weekendowe.

Ten kociak to prawdziwy twardziel

Trzymiesięczny kociak okazał się prawdziwym twardzielem: dwa tygodnie przeżył bez pożywienia i wody. Znaleziony został na pokładzie statku towarowego płynącego z Chin do USA.

Poświęcona rakieta wzbije się w niebo

Trwa odliczanie przed startem Sojuza TMA-05M. Kierownictwo kosmodromu Bajkonur, skąd pojazd kosmiczny zostanie wyniesiony na orbitę, chucha na zimne i robi wszystko, aby misja Sojuza przebiegła bez zarzutu. Dziś statek kosmiczny został poświęcony przez prawosławnego duchownego.

"Meteo News" będzie poskramiać wiatr i fale

W dzisiejszym odcinku "Meteo News" Miłosz Kłeczek będzie próbował poskromić wiatr i fale. Nawet jeśli mu się to nie uda, reporter TVN Meteo już o 21.00 przybliży wam znaczenie pogody w tym sporcie.

Polscy polarnicy opuszczają Spitsbergen

Polscy naukowcy, którzy brali udział w XXXIV Wyprawie do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, powoli przygotowują się do powrotu do kraju. Ich pobyt na Arktyce pozwolił nam m.in. dowiedzieć się, czym są elektrometeory i zobaczyć wnętrze lodowca.

Mało dobrego w pogodzie na Pomorzu, Wybrzeżu i nad jeziorami

Sobota nie będzie pogodna na Pomorzu, Wybrzeżu i północnym wschodzie. Turyści, którzy spędzają czas m.in. w Trójmieście czy w Olsztynie, mogą zmoknąć, a także usłyszeć huk grzmotów. Powody do zadowolenia - w postaci wiatru o sile 3-4 st. w skali Beauforta - będą mieli w zasadzie tylko żeglarze.

Największa susza w historii USA

Ameryka walczy z największą suszą w historii. W ponad połowie kraju ogłoszono stan klęski żywiołowej. Poważnie zagrożone są tegoroczne zbiory, zwłaszcza kukurydzy i soi.