Najnowsze

Najnowsze

Piękno wykute w śniegu. Smoki, psy i zamki

Na kilka dni w roku amerykańskie Breckenridge w stanie Kolorado staje się prawdziwą mekką rzeźbiarzy. W miasteczku od rana do wieczora słychać jak w potężnych, białych blokach wykuwają się niezwykłe wizje śnieżnych artystów.

Widzialność spadła do 5 metrów

Mgła spowiła sporą część Chin w piątkowy poranek. Miejscami widoczność spadła do 5 metrów. Zamknięto autostrady i lotniska. W kraju zapanował komunikacyjny paraliż.

Wiązka światła ze Star Treka już w realu

Wiązka światła ze "Star Treka", która przyciągała obiekty i umożliwiała cumowanie statkom kosmicznym, nie jest już tylko fikcyjnym wynalazkiem. Właśnie odtworzyli go naukowcy ze szkockiego uniwersytetu St. Andrew, tyle że w wersji mikro.

Barwne oblicze zimowych Niemiec

Zima niejedno ma oblicze. Najchłodniejsza pora roku potrafi ukazać swój mroźny charakter i jednocześnie emanować feerią barw. Zobacz zdjęcia zimowych i mroźnych Niemiec.

Deszcze rozmyją śnieg. A potem wróci zima

Od poniedziałku przyjdzie kilkudniowe ocieplenie. Jednak to nie ono będzie głównym czynnikiem sprawczym, który uszczupli pokrywę śnieżną. Zrobią to deszcze, miejscami dość intensywne. A potem... zima wróci.

Temperatura zdecydowała za Beyonce? Aretha Franklin: To nie są warunki do śpiewu

Jak mówią specjaliści i koleżanki z branży, panujący w Waszyngtonie w czasie drugiej inauguracji Baracka Obamy chłód mógł zaszkodzić i jej głosowi, i jakości wykonania hymnu. Aretha Franklin, która na inauguracji z 2009 r. śpiewała na żywo przyznaje: - Temperatura wynosiła około 7-8 st. C (w rzeczywistości było jeszcze chłodniej - red.). Dla większości wokalistów, to nie są dobre warunki do śpiewania.

Delfin "poprosił" nurków o pomoc. "To mnie zwaliło z nóg!"

Nurkowie z Hawajów przeżyli niezwykłe spotkanie z delfinem. Zwierzę, które do nich podpłynęło było owinięte żyłką wędkarską. - Miał oplątany pysk i lewą płetwę. Wyciągnąłem w jego stronę rękę i pokazałem: podpłyń do mnie. A on to zrobił! - relacjonuje Keller Laros.

Psy ewoluowały dzięki śmieciom?

Psy mogły wyewoluować na śmietnikach pierwszych rolników - wynika z badań szwedzkich naukowców. W DNA tych zwierząt odleziono geny zaangażowane w trawienie skrobi. Było ich więcej niż u wilków.

Bakterie są w stanie wywołać deszcze

Burzowe chmury w atmosferze Ziemi są wypełnione bakteriami - wykazują najnowsze badania. Są ich ogromne ilości. Mają moc sprawczą, mogą wywoływać deszcze.

Woda zalała Wenecję. I po karnawale?

Woda gwałtownie przybrała w Wenecji. Do nieoczekiwanego zalania miasta doszło w nocy ze środy na czwartek. Przyprawiło to o ból głowy organizatorów weneckiego karnawału. Zabawa ma się zacząć w najbliższą sobotę.

2500 razy bardziej radioaktywna niż powinna

Rybę napromieniowaną w bardzo wysokim stopniu złowiono w porcie nieopodal japońskiej Fukushimy. Miała aż 2,5 tysiąca raza więcej promieniotwórczego cezu więcej niż wynosi norma.

Betelgeza i tajemnicze pasmo materii. Kosmiczna kolizja w Pasie Oriona?

Gwiazdozbiór Oriona może stać się areną kosmicznej kolizji. Najnowsze obserwacje pozwoliły odkryć w pobliżu Betelgezy, jego drugiej najjaśniejszej gwiazdy, tajemnicze pasmo materii. Według astronomów te dwa obiekty zderzą się całkiem niedługo, co w kosmicznej skali oznacza około 5 tys. lat.

2013 rokiem komet. Będą świecić miesiącami

2013 to rok komet: astronomowie zapowiadają, że niebo rozświetlą dwie najjaśniejsze komety od wielu lat, i prawdopodobnie jedne z najjaśniejszych w historii. Jedna z nich może zaświecić jaśniej niż Księżyc w pełni.

Zapisali sonety Szekspira w DNA. Alternatywa dla CD i dysków pamięci?

Poezja, artykuł naukowy, nagranie, zdjęcie własnego instytutu - takie informacje brytyjscy badacze zapisali w sekwencji DNA, a następnie bez problemów z niej odtworzyli. Przekonują, że taka metoda molekularnego przechowywania danych może być idealna do magazynowania dużych ilości informacji nawet przez tysiące lat. Jedną z zalet jest ogromna pojemność DNA - jeden gram jego sekwencji pomieści taką ilość informacji, dla której potrzebowalibyśmy aż 3 mln płyt CD.

Śnieg zanika, nadal bardzo ślisko

Dobre wieści dla kierowców: słabną opady śniegu. Przelotnie prószy w południowej Polsce, w ciągu dnia może też słabo padać w centralnych regionach. Zmotoryzowani wciąż jednak nie mogą przesadzać z prędkością ze względu na śliskie drogi.

"Daje popalić przede wszystkim pogoda". Trzecia doba bez prądu

Kilka tysięcy odbiorców na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wciąż nie ma prądu po awariach wywołanych przez poniedziałkowe i wtorkowe opady. Marznący deszcz doprowadzał do uszkodzeń linii energetycznych, zrywały je także połamane gałęzie. Lepsza sytuacja jest w Małopolsce - tam energetycy walczą już tylko z pojedynczymi, bieżącymi awariami.

Piaskowy gigant rozciągnął się od Afryki do Europy

Licząca ponad tysiąc kilometrów chmura piasku i pyłu znalazła się nad Morzem Śródziemnym. Okazała się tak duża, że sięgnęła od wybrzeży Afryki do Europy. Ten swoisty most między kontynentami sfotografował satelita NASA.