Najnowsze

Najnowsze

Co 10. Kubańczyk dotknięty Sandy. Na pomoc rusza ONZ

10 proc. Kubańczyków ucierpiało wskutek huraganu Sandy, który 25 października spustoszył wschodnie wybrzeże wyspy. Żywioł zniszczył też ponad 200 tys. domów. W ich odbudowie pomaga państwo. Z kolei ONZ wysłała już pierwszy samolot z pomocą dla poszkodowanych.

Do końca wieku zabraknie arabiki?

Eksperci szacują, że do końca tego wieku uprawy arabiki, najpopularniejszej odmiany kawy, zmaleją o 90 proc. Wszystko przez zmianę klimatu.

Trzęsienie ziemi w święto ku czci Matki Ziemi

W Meksyku doszło do niezwykłego zbiegu okoliczności. Podczas rytuału odprawianego ku czci majowskiej Matki Ziemi doszło do trzęsienia ziemi. Prawdopodobnie był to wstrząs wtórny po wczorajszym trzęsieniu ziemi w sąsiedniej Gwatemali.

Pogoda na spacer pamięci nie najgorsza

Niebawem 11 listopada. Symboliczna data. Dla uczestników tamtych wydarzeń i ich dzieci znamienna i bardzo ważna. W kolejnych pokoleniach jej znaczenie powoli się zaciera.

W weekend lekkie ocieplenie, jednak wciąż deszczowo i wietrznie

Weekendową aurę trudno opisać jednym zdaniem. Będą pogodowo przyjemne momenty, ale i takie, które zatrzymają nas w domach. Pozytywną informacją jest to, że czeka nas ocieplenie. Na termometrach zobaczymy nawet 15 st. C. Niestety ociepleniu towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr z południa.

Ślepce pomogą zwalczyć raka?

Naukowcy z amerykańskiego University of Rochester odkryli, że organizmy ślepców są odporne na raka. Być może w przyszłości badania biologów pomogą w walce z nowotworami u ludzi

Lód na Kilimandżaro przetrwał tysiące lat. Zniknie za kilkadziesiąt

Na szczycie Kilimandżaro od tysięcy lat utrzymuje się pokrywa lodowa, lodowe bloki zalegają też na południowych i północnych stokach. Jednak lód, który przetrwał liczne okresy gorąca, suszy i zmian klimatu, znacząco stopniał przez ostatnie stulecie. Według naukowców zniknie do 2060 r.

Po Sandy przyszła zima. Nowy Jork pod śniegiem

Porywisty wiatr osiągający 105 km/h, śnieg i deszcz ze śniegiem dały się we znaki mieszkańcom wschodnich stanów USA. Na skutek przejścia burzy Nor'easter bez prądu zostało 22 tys., dołączając do 640 tys. pozostających w tej sytuacji po ataku Sandy. W Nowym Jorku burza spowodowała problemy w kursowaniu kolei, a na całym wybrzeżu odwołano 1700 lotów.

Nowy kandydat na drugą Ziemię

Angielsko-niemiecki zespół odkrył nową planetę, która może być drugą Ziemią. Zdaniem astronomów to najbliższe ciało niebieskie aż do tego stopnia przypominające Niebieską Planetę. Znajduje się jedynie 44 lata świetlne od nas.

Chińskie jaskinie. Mieszka w nich 40 milionów

Myli się ten, kto myśli, że ludzie wyprowadzili się z jaskiń wraz końcem ery paleolitycznej. W Chinach w grotach żyje około 40 milionów ludzi. To więcej niż liczy sobie populacja Polski.

W Bieszczadach zima: śnieg i mróz

Zima zawitała w Bieszczadach. - Powyżej górnej granicy lasu leży sześć centymetrów śniegu - poinformował ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski. W górach panują trudne warunki.

"Blizna na twarzy Marsa" na superdokładnych obrazach

Takiego Marsa jeszcze nie oglądaliście. Na tych superdokładnych obrazach Czerwonej Planety widać największy kanion Układu Słonecznego - Valles Marineris. Wielki Kanion Kolorado to przy tej "bliźnie na twarzy Marsa" ledwie draśnięcie.

Wycieraczki znów pójdą w ruch

Na dobre warunki drogowe mogą dziś liczyć tylko podróżujący po trasach na południu kraju. W pozostałych regionach będzie deszczowo, a na drogach ślisko. Kierowcy powinni pamiętać o silnym wietrze dochodzącym do 60 km/h.

Znowu deszcz i wiatr. Tylko południe pogodne

Czeka nas kolejny dzień z chmurami, deszczem i dość silnym wiatrem. Takie warunki zdominują większą część kraju - pogodnie będzie tylko na południu. Za to temperatury nie będą dokuczliwe, termometry pokażą od 7 do 10 st. C.

Co robić zimą? Mazury zapraszają za pół ceny

Ruciane-Nida, Orzysz, Pisz - w tych, a także w innych miejscowościach południa Mazur wypoczniecie zimą za symboliczną opłatą. Od 1 grudnia do końca lutego będzie tam trwała kolejna odsłona akcji "Mazury za pół ceny", która cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Na krawędzi życia. Ekstremalny wieczór w TVN Meteo

Zabójcze pioruny, ekstremalna fotografia i piekło lawin, tak zapowiada się dzisiejszy wieczór w TVN Meteo. Poznacie niezwykle historie Amerykanów, którzy w wyniku działania natury znaleźli się na krawędzi śmierci. Ekstremalny wieczór zaczynamy o 21.30!

Kometa rozpada się na naszych oczach

Po Układzie Słonecznym wędruje kometa, której dni są policzone. Jej jądro już rozpadło się na cztery części, a astronomom udało się to uchwycić na zdjęciu. Agonię 168P/Hegenrother można też obserwować z domu - przez bardzo silny teleskop.

Przeżyła 100 dni. Teraz dostanie imię

Panda z amerykańskiego zoo w San Diego ma już 100 dni. Zwierzę dobrze się rozwija, lada dzień zacznie chodzić. Zgodnie z chińską tradycją kulturową to już czas, by nadać mu imię.

Nigdy wcześniej ich nie widziano. Fale wyrzuciły najrzadsze walenie

Po raz pierwszy w historii naukowcy zobaczyli przedstawicieli prawdopodobnie najrzadszego na świecie gatunku wala dziobogłowego. Niestety, nie mieli okazji zaobserwować zwierząt pływających w oceanie. Ledwo żywe osiadły na mieliźnie, po czym na nowozelandzki brzeg wyrzuciła je woda - na łamach "Current Biology" poinformowali nowozelandzcy badacze.

10 dni Sandy na filmie w podczerwieni

10-dni z życia cyklonu, który przerodził się w pogodową bombę cyklonową na zaledwie minutowym filmie. Taką animację stworzyli naukowcy z Uniwersytetu Delaware, bazując na zdjęciach amerykańskiego satelity GOES. Na podczerwonym obrazie doskonale widać wszystkie postaci, jakie przybierał żywioł.