Najnowsze

Najnowsze

Drogi zamienią się w lodowiska

Nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Ocieplenie, które od przyszłego tygodnia dotrze do naszego kraju, wpłynie na komfort jazdy. Jak zapowiada synoptyk TVN Meteo, efekt powstały z opadów deszczu na wymarznięty grunt może być tylko jeden: na drogach powstanie gołoledź.

Curiosity sfotografował Marsa nocą

Są pierwsze nocne zdjęcia powierzchni Marsa wykonane przez Curiosity. Łazik wykonał je, by naukowcy mogli poszukać tzw. minerałów fluorescencyjnych.

Śnieżyce w Wielkiej Brytanii. Komunikacyjny chaos

Śnieżyce, które nawiedziły w sobotę Wielką Brytanię, w niektórych miejscach spowodowały komunikacyjny chaos. Z setkami kierowców, którzy utknęli na drodze w środkowej Anglii na wiele godzin, solidaryzował się sam premier. Wygląda jednak na to, że skutki intensywnych opadów będą jeszcze gorsze - nadchodzi odwilż i przez biały puch może dojść do powodzi.

Spadło 500 litrów deszczu. Nie żyje 36 osób

Jak dotąd na centralny Mozambik spadło tyle deszczu, ile spada zazwyczaj w okresie od stycznia do marca. W wyniku trwającej już kilkanaście dni powodzi życie straciło 36 osób. Kilkadziesiąt tysięcy zostało poszkodowanych.

Synoptyk ostrzega: w połowie tygodnia możliwe podtopienia

- W związku z przewidywanym na przyszły tydzień ociepleniem, ostrzegam: lokalnie możliwe będą podtopienia - informuje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Do podtopień może dojść dlatego, że grunt jest zamarznięty i nie przyjmie wody pochodzącej m.in. z topniejącego śniegu.

Walczą o przetrwanie. Ludzie inkubują ich jaja

Szerokie plaże Pacyfiku w południowych stanie Chiapas od niepamiętnych czasów stanowią miejsce narodzin żółwi morskich. Tym łagodnym olbrzymom zagraża wyginięcie, dlatego miejscowe władze i wolontariusze ruszyli im na ratunek, zbierając i inkubując ich jaja.

Skrajne żywioły dręczą Australię

Ulewne deszcze wywołały w piątek powódź w północnoaustralijskim stanie Queensland. Miejscami spadło nawet 700 litrów deszczu na metr kwadratowy. Strefa opadów przemieszcza się w głąb kontynentu, którego południowa część nadal zmaga się z pożarami lasów.

Piękno wykute w śniegu. Smoki, psy i zamki

Na kilka dni w roku amerykańskie Breckenridge w stanie Kolorado staje się prawdziwą mekką rzeźbiarzy. W miasteczku od rana do wieczora słychać jak w potężnych, białych blokach wykuwają się niezwykłe wizje śnieżnych artystów.

Widzialność spadła do 5 metrów

Mgła spowiła sporą część Chin w piątkowy poranek. Miejscami widoczność spadła do 5 metrów. Zamknięto autostrady i lotniska. W kraju zapanował komunikacyjny paraliż.

Wiązka światła ze Star Treka już w realu

Wiązka światła ze "Star Treka", która przyciągała obiekty i umożliwiała cumowanie statkom kosmicznym, nie jest już tylko fikcyjnym wynalazkiem. Właśnie odtworzyli go naukowcy ze szkockiego uniwersytetu St. Andrew, tyle że w wersji mikro.

Barwne oblicze zimowych Niemiec

Zima niejedno ma oblicze. Najchłodniejsza pora roku potrafi ukazać swój mroźny charakter i jednocześnie emanować feerią barw. Zobacz zdjęcia zimowych i mroźnych Niemiec.

Deszcze rozmyją śnieg. A potem wróci zima

Od poniedziałku przyjdzie kilkudniowe ocieplenie. Jednak to nie ono będzie głównym czynnikiem sprawczym, który uszczupli pokrywę śnieżną. Zrobią to deszcze, miejscami dość intensywne. A potem... zima wróci.

Temperatura zdecydowała za Beyonce? Aretha Franklin: To nie są warunki do śpiewu

Jak mówią specjaliści i koleżanki z branży, panujący w Waszyngtonie w czasie drugiej inauguracji Baracka Obamy chłód mógł zaszkodzić i jej głosowi, i jakości wykonania hymnu. Aretha Franklin, która na inauguracji z 2009 r. śpiewała na żywo przyznaje: - Temperatura wynosiła około 7-8 st. C (w rzeczywistości było jeszcze chłodniej - red.). Dla większości wokalistów, to nie są dobre warunki do śpiewania.

Delfin "poprosił" nurków o pomoc. "To mnie zwaliło z nóg!"

Nurkowie z Hawajów przeżyli niezwykłe spotkanie z delfinem. Zwierzę, które do nich podpłynęło było owinięte żyłką wędkarską. - Miał oplątany pysk i lewą płetwę. Wyciągnąłem w jego stronę rękę i pokazałem: podpłyń do mnie. A on to zrobił! - relacjonuje Keller Laros.

Psy ewoluowały dzięki śmieciom?

Psy mogły wyewoluować na śmietnikach pierwszych rolników - wynika z badań szwedzkich naukowców. W DNA tych zwierząt odleziono geny zaangażowane w trawienie skrobi. Było ich więcej niż u wilków.