Najnowsze

Najnowsze

Płocie migrują, bo nie chcą zostać zjedzone

Przyglądając się płociom, które migrowały, by nie zostać zjedzonymi przez kormorany, szwedzcy badacze jako jedni z pierwszych udowodnili: strach przed drapieżnikiem to jeden z powodów migracji zwierząt.

Wybuchy wulkanów spowolniły globalne ocieplenie

Wybuchy wulkanów mają i swoje dobre strony, jak udowadniają naukowcy. Dzięki temu, że erupcje dostarczały do stratosfery dwutlenku siarki, temperatura w latach 2000-2010 nie wzrosła tak bardzo, jak przewidywano.

Zdejmiemy kurtki. Będzie nawet 15 st. C

Od poniedziałku czeka nas ocieplenie. Jak wynika z najnowszej prognozy synoptyk Arlety Unton-Pyziołek - w czwartek temperatura może wynieść nawet 15 st. Celsjusza! - Temperatura odczuwalna będzie o 1-2 st. C wyższa, dlatego też wielu ludzi zdecyduje się na zdjęcie kurtek - powiedziała Unton-Pyziołek.

Tego niedźwiadka polarnego czeka kariera w mediach

Wszystko wskazuje na to, że Luna - trzymiesięczna niedźwiedzica polarna z jednego z amerykańskich ogrodów zoologicznych - stanie się nową gwiazdą mediów. To puszyste zwierzątko ma stać się "twarzą" kampanii, dzięki której władzom zoo uda się zebrać pieniądze na budowę wybiegu dla zwierząt z Arktyki i Antarktydy.

Wiosna budzi zoo do życia. Po słoniach trudno cokolwiek poznać

Przyroda budzi się z zimowego snu, przynajmniej w Krakowie. Jak relacjonuje z tamtejszego ogrodu zoologicznego reporter TVN24 Leszek Kabłak, ożywiają się ptaki i zaczynają kwitnąc typowe dla przedwiośnia kwiaty. Zwierzęta ciepłolubne, w tym słonie, wciąż wolą wypoczywać w swoich nagrzanych boksach, ale krótkim przedwiosennym spacerem w promieniach słońca nie gardzą.

Dużo słońca i zapach wiosny. Zima ustępuje

Najczarniejszy scenariusz pogodowy na szczęście się nie sprawdził. W ostatnich dwóch dniach co prawda sypnęło śniegiem, jak przewidywała prognoza weekendowa, ale nie w całej Polsce. Od piątku mamy dużo słońca i ciepła. W powietrzu czuć już wiosnę, o czym przekonują nas zdjęcia Reporterów 24.

Świata nie było widać. "Zimowa katastrofa"

Potężna śnieżyca uderzyła w leżącą na Oceanie Spokojnym rosyjską wyspę Sachalin. Podczas intensywnych opadów śniegu widoczność była niemal zerowa. Zawiejom i zamieciom towarzyszył bardzo silny wiatr, dochodzący do 130 km/h.

Wielkie cięcie kłów w wiosce słoni. Piłką do metalu

Kości zostały... przycięte. Wioska słoni w Tajlandii ma za sobą uroczystość cięcia kłów dwóch podopiecznych. Ich opiekunowie zdecydowali się na ten krok, bo kości rosły nie prawidłowo i mogły przysporzyć zwierzętom problemów ze zdrowiem. Do przeprowadzenia operacji wystarczyła zwykła piła i trochę cierpliwości.

Na wschodzie prószy śnieg

Przelotne opady śniegu mogą utrudniać podróże po Podlasiu i Podkarpaciu. W dalszej części dnia śnieg i deszcz ze śniegiem mogą dać się kierowcom we znaki także w innych regionach. Dobrych warunków drogowych mogą być pewni tylko podróżujący po zachodniej Polsce.

Mgławica jak Oko Saurona

Fanom tolkienowskiej trylogii "Władca Pierścieni" ten widok może się kojarzyć z niesamowitym Okiem Saurona. Ten ognisty wir nie przeszywa nas jednak budzącym spojrzeniem, tylko sam został wypatrzony. To mgławica planetarna ESO 456-67 widziana z przez teleskop kosmiczny Hubblea.

Ciąża zmienia rozmiar buta. Stopa się spłaszcza i wydłuża

Słyszałem bardzo wiele kobiet, które mówiły, że musiały kupić nowe buty po ciąży - opowiadał amerykański ortopeda, którego zaintrygowała ta prawidłowość. Badania jakie przeprowadził, wykazały, że u 60-70 proc. kobiet po urodzeniu dziecka stopa się spłaszcza i wydłuża o 2 do 10 mm. Zmiana struktury stóp sprawia, że kobiety, które zostały matkami, są potem bardziej od mężczyzn narażone na dolegliwości i choroby stawów.

Metr śniegu spadł na Walencję

Metr śniegu spadł na hiszpańską Walencję. Biały puch dał się we znaki kierowcom ciężarówek z okolic miasta Barracas, którym na wiele godzin zabroniono jazdy po zaśnieżonej autostradzie.

NASA i NOAA budują system wczesnego ostrzegania przed tornadami

Powstaje satelita, dzięki któremu amerykańscy meteorolodzy będą mogli ostrzegać przed tornadami i nawałnicami dużo szybciej niż są w stanie zrobić to teraz. GOES-R, wspólne przedsięwzięcie NASA i NOAA, będzie też przyglądać się pogodzie panującej w kosmosie.

Tajemnicza struktura w czarnej dziurze

Hiszpańscy astronomowie badający zjawisko czarnej dziury zauważyli niezaobserwowaną nigdy wcześniej strukturę w otaczającej ją materii. Zjawisko odkryli w czarnej dziurze Swift J1357.2.

Płoną lasy południowej Kalifornii

Płoną kalifornijskie lasy. Ogień szaleje blisko zabudowań, dlatego też strażacy nieustannie z nim walczą. Przez pożar prawie 1,9 tys. mieszkańców miasta Jurupa Valley i okolic nie ma prądu.

Małpy malują obrazy, zoo wystawia je na aukcję

Obrazy, namalowane przez małpy i słonie, będzie można kupić na aukcji, jaką zorganizuje w niedzielę jeden z niemieckich ogrodów zoologicznych. Przypadną one do gustu przede wszystkim miłośnikom sztuki abstrakcyjnej.

Wiosna zawitała do Poznania

Coraz dłuższe dni, więcej słońca i wyższa temperatura - wszystko to wskazuje, że do stolicy Wielkopolski powoli wprowadza się wiosna. Podobnego zdania są poznaniacy, coraz liczniej korzystający z pierwszych słonecznych dni tego roku.

Do Polski wracają kormorany. Wiosna tuż-tuż

Kormorany po zimie wracają do Polski z cieplejszych części Europy. W czwartek klucze ptaków widziane były na Mazurach. Leśnicy twierdzą, że to znak, iż wiosna zbliża się wielkimi krokami.