Najnowsze

Najnowsze

Wspiął się na szczyt UE i się oświadczył

Unia Europejska ma swój nowy najwyższy budynek: 95-piętrowy londyński Shard o wysokości prawie 310 metrów. Ledwo został otwarty dla zwiedzających i już ma swoją historię. Po przecięciu wstęgi doszło w nim do oświadczyn.

Wenus zamienia się w kometę

Wenus coraz mniej przypomina planetę. Zaczyna upodabniać się do komety, zauważają naukowcy. To przez intensywny wiatr słoneczny, który zmienia kształt jej jonosfery.

Burza w środku zimy? Było blisko

Do ciekawego zjawiska doszło dziś po południu nad Bydgoszczą. Na niebie pojawiła się chmura szelfowa, która zazwyczaj oznacza nadejście burzy. O zdarzeniu poinformował nas Reporter 24.

Mieszkańcy mają problem, by dostać się do domów

"Od trzech dni na ulicy Sęczkowej stoi woda. Mieszkańcy mają problem, żeby dostać się do swoich domów" - zaalarmowała redakcję Kontaktu 24 mieszkanka warszawskiej dzielnicy Wawer. Rzecznik dzielnicy tłumaczy, że służby robią co mogą, by wodę wypompować.

Prognoza pogody na pięć dni: wróci śnieg

W weekend kraj zdominują opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W sobotę jeszcze w całym kraju temperatura będzie dodatnia, ale w niedzielę ochłodzi się i na termometrach zobaczymy ujemne wartości. W kolejnych dniach od opadów nie odpoczniemy, na dodatek będzie silnie wiać, w porywach do 70 km/h.

Śmiercionośny indyjski smog

Mieszkańcy stolicy Indii mają dość smogu, który od grudnia wisi nad metropolią. W ostatnim czasie poziom zanieczyszczenia powietrza był bardzo wysoki, przez co dochodziło do utrudnień komunikacyjnych. Eksperci podkreślają, że za pojawienie się smogu, przez który co roku ginie 1000 mieszkańców Indii, odpowiada popularność samochodów napędzanych silnikiem Diesla.

Burza jak bestia. Zjadła własny ogon

Do mitycznego węża Uroborosa pożerającego własny ogon porównali naukowcy monstrualną burzę na Saturnie z 2010. Według uczonych, to pierwszy przypadek zaobserwowanej w Układzie Słonecznym burzy, która sama doprowadziła do swojego zniszczenia. Trwający 267 dni żywioł był na dodatek jednym z największych i najdłuższych na tej planecie.

Mokro na drogach do wieczora

Aktualnie deszczowa aura najbardziej daje się we znaki zmotoryzowanym m.in. z Ziemi Lubuskiej. Trudne warunki drogowe utrzymają się do końca dnia - i to na całym obszarze kraju, nie tylko na zachodzie Polski.

Pięć metrów śniegu w rytmie Gangnam Style

Piosenkarz PSY stał się dobrem narodowym Korei Południowej po tym, jak na punkcie jego hitu "Gangnam Style" oszalały miliony ludzi na całym świecie. Nie dziwi zatem, że ma zapewnioną troskliwą ochronę przed deszczem. Nawet jeśli występuje tylko w postaci śniegowej rzeźby.

Rakieta runęła do wody zaraz po starcie. Kolejna kosmiczna porażka Rosjan

Nie powiodło się w piątek wystrzelenie rosyjskiej rakiety nośnej Zenit-3SL z amerykańskim satelitą telekomunikacyjnym Intelsat-27. Wkrótce po starcie z pływającej platformy na Pacyfiku rakieta spadła do wody. To nie pierwszy problem naszych sąsiadów z realizowaniem ich programu kosmicznego w ostatnich latach.

Tam ciągle jest biało. Miejsca, które nie dają się odwilży

Ocieplenie sprawiło, że w całym kraju zrobiło się jak w marcu albo listopadzie - szaro i bardzo mokro. Mogłoby się wydawać, że wszechobecny deszcz prawie doszczętnie spłukał dotychczasowe opady śniegu. Ze zdjęć zamieszczanych na Kontakcie Meteo wynika jednak, że w Polsce wciąż są białe miejsca.

Prognoza pogody na dziś: kolejny front niesie deszcze

W piątek lepiej nie ruszać się bez parasoli, bo kolejny front znów niesie sporą porcję opadów. Niebo będzie szczelnie zasłonięte chmurami, zza których tylko na północnym wschodzie może przebłysnąć słońce. Utrzymają się dodatnie temperatury: do 7 st. C.

Ślimaki kluczem do wiedzy o klimacie Ziemi

To, że zachowanie ślimaka dużo nam mówi o nadchodzącej aurze, wiadomo od dawna. Jednak dopiero teraz naukowcy przekonali się, że skorupiaki pozwalają także ustalić, jakie warunki atmosferyczne panowały na Ziemi wiele tysięcy lat temu.

Fitoplankton wchłonie gazy cieplarniane?

Fitoplankton może chronić nad przed nadmiernym stężeniem CO2, twierdzą naukowcy. Ponieważ te organizmy charakteryzują się dużą absorpcją dwutlenku węgla, jest pomysł, żeby sztucznie je rozmnażać. W ten sposób mógłby powstać żywy "pochłaniacz" negatywnych skutków rozwoju naszej cywilizacji.

Wielkie tropienie wilków i rysi

W przyszłym tygodniu olsztyńscy leśnicy będą liczyć wilki i rysie. W akcji, która jest współfinansowana przez WWF Polska, weźmie udział ponad 200 leśników, którzy śladów rysia i wilka będą szukać na obszarze kilkuset tysięcy hektarów.

Burger z Darwinem, kawa z Einsteinem? Amerykańska moda na kawiarnie naukowe

Zamiast muzyki w tle słychać wykład o komórkach macierzystych lub specyfice czarnych dziur. Tak wyglądają, a właściwie brzmią teraz kawiarnie w USA. Chętnych na naukowe seanse przybywa mimo, że przedmioty ścisłe nie cieszą się na amerykańskich uniwersytetach szczególną popularnością. Amerykanie uświadomili sobie jednak, że warto przynajmniej pobieżnie wiedzieć, co NASA ma w planach i na czym polega klonowanie.

Mity odchudzania. Seks wcale nie pomaga...

Seks wcale nie działa odchudzająco i błędne jest przekonanie, że nie należy rezygnować ze śniadania, a w ciągu dnia nie wolno pojadać - twierdzą specjaliści na łamach "New England Journal of Medicine". Rozprawiają się oni z mitami na temat zrzucania zbędnych kilogramów.

Deszcz wypłukuje śnieg. Nadzieja w armatkach

Mimo trwającej od kilku dni odwilży w górach wciąż da się korzystać z zimy. Najlepsze warunki narciarskie panują w Beskidach i na Podhalu. Gorzej wypadają przy nich pozostałe regiony, ale wciąż w wielu miejscach pracują armatki śnieżne, dbające o komfort jazdy. Turyści muszą uważać na oblodzone szlaki i silny wiatr w szczytowych partiach gór, oraz śledzić komunikaty GOPR i TOPR o zagrożeniu lawinowym.

Superdrapieżnik przeleżał ponad wiek w szufladzie

Niezapłacone rachunki, wycofane z obiegu monety, zdjęcia z dzieciństwa. Różne skarby zdarza się odnaleźć w szufladach, ale szkoccy muzealnicy zadziwiają świat. W jednej z szuflad znaleźli leżącą tam od ponad wieku skamielinę nieznanego wcześniej superdrapieżnika.

Odra przekroczyła stan alarmowy. Wysokie stany wód w kilku regionach

Utrzymują się wywołane przez odwilż i opady podwyższone stany wód w zachodniej Polsce. O przekroczeniu stanu alarmowego na Odrze poinformowały służby województwa zachodniopomorskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podtrzymał wcześniejsze ostrzeżenia hydrologiczne dla woj. lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego.