Najnowsze

Najnowsze

Jedz wcześniej, więcej schudniesz

Postaraj się zjeść lunch w pracy przed godziną 15.00. Naukowcy dowiedli, że wcześniejsze spożycie popołudniowego posiłku pomaga stracić więcej kilogramów.

Po łagodnej zimie epidemia grypy

"Po łagodnych zimach przychodzą takie, podczas których na grypę choruje się częściej, a objawy tej choroby są bardziej dotkliwe" - wynika z badań naukowców, którzy analizowali związek grypy z warunkami klimatycznymi. To oznacza, że globalne ocieplenie, skutkujące większą częstotliwością pojawiania się ciepłych zim, stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia.

Wielka Brytania pod śnieżną pierzyną. Od Londynu aż po Edynburg

Wielka Brytania pod śnieżną pierzyną. Taki obraz Wysp uchwyci 26 stycznia 2013 r. spektoradiometr (MODIS), umiejscowiony na satelicie Terra amerykańskiej agencji kosmicznej (NASA). Jedynie niektóre tereny przybrzeżne i południowo-zachodnia część kraju była wtedy wolna od śniegu.

Amerykanie przewiercili 800 metrów lodu. Natrafili na wartkie strumienie

Amerykańscy badacze przewiercili się przez pokrywę lodową i dotarli do wód antarktycznego Jeziora Whillansa. To kolejny, po dotarciu przez Rosjan do jeziora Wostok, sukces w badaniach zbiorników na Antarktydzie. Naukowcy będą teraz pobierać próbki ze środowiska znajdującego się po 800-metrową warstwą lodu.

Hybrydy zanieczyszczają Londyn. Nie wjadą do centrum za darmo

Mieszkańcy Londynu, którzy jeżdżą samochodami z napędem hybrydowym nie z dbałości a środowisko, a z oszczędności, niebawem zaczną się zastanawiać nad tym, czy warto było kupić takie auto. Transport for London zapowiedziało, że zniesie zapis zwalniający posiadaczy ekologicznych samochodów z tzw. Congestion Charge, czyli dziennej opłaty za wjazd do centrum Londynu.

Wysportowane myszy dowodem na to, że człowiek ewoluował dzięki bieganiu?

Czy aktywność fizyczna ma wpływ na rozmiar mózgu? Nowe badanie pokazuje, że myszy "uprawiające" sport mają większe śródmózgowia niż te leniwe. Jakie znaczenie ten fakt może mieć dla człowieka? Otóż od jakiegoś czasu naukowcy są przekonani, że zdolność do biegania daleko i szybko pomogła nam ewoluować nie tylko fizycznie, lecz także psychicznie.

Auto znienacka wyjechało z piany. Uskoczyli w ostatniej chwili

Ilość morskiej piany zwianej przez silny wiatr na australijskie wybrzeże w niektórych miejscach była naprawdę niewiarygodna. W niektórych miejscach bez trudu mogły się w niej ukryć osobowe samochody. Jeden z nich ruszając znienacka, mocno zaskoczył nie tylko przechodniów, ale nawet policjantów.

Każdy może zostać Afrodytą. "To absolutnie obrzydliwe"

Ogromne ilości morskiej piany pokrywają kolejne obszary australijskiego wybrzeża. - Jakby się wskakiwało prosto w chmurę - zachwycali się mieszkańcy i turyści, którzy skorzystali z okazji do niecodziennej zabawy. Jednak nie wszyscy mogą się tak beztrosko cieszyć, bo w głębi kraju trwa walka z ulewami i powodziami.

Padł rekord. Rok 2012 przyniósł miliard turystów

Jeszcze nigdy tak wielu ludzi, jak w 2012 roku nie podróżowało w celach turystycznych. Jak podaje Światowa Organizacja Turystyki, w ubiegłym roku liczba turystów na całym świecie przekroczyła miliard.

Synchroniczny lot szpaków. Są jak ruchliwa chmura

Duża ciemna chmura płynnie zmieniająca kształty i kierunki ruchu cieszyła się uwagą sporej grupy obserwatorów w pobliżu izraelskiego miasta Netivot. Nie chodziło jednak o zjawisko meteorologiczne. Niesamowitą chmurę stworzyło stado ptaków w widowiskowym locie synchronicznym.

Prognoza pogody na dziś: śnieg, deszcz, kiepski biomet

Opady śniegu z deszczem i deszczu zdominują wtorkową aurę. Dużo chmur i wilgoci sprawi, że pogoda będzie dziś pogarszać nam samopoczucie. Pocieszeniem mogą być wysokie jak na styczeń temperatury - na zachodzie kraju sięgną nawet 7 st. C.

Sztorm z impetem uderzył w Hiszpanię

Silny wiatr postawił Hiszpanów w stan gotowości. Północno-zachodnia linia brzegowa objęta jest pomarańczowym (drugim w trzystopniowej skali) alarmem pogodowym. Fale dochodzą do kilku metrów wysokości, jest bardzo niebezpiecznie.

Wielkie miasta destabilizują pogodę

Wielkie miasta negatywnie oddziałują na pogodę na ogromnych obszarach. Wpływ emitowanego przez nie ciepła sięga nawet miejsc oddalonych o półtora tysiąca kilometrów.

Jeździsz do pracy samochodem? Tyjesz pół kilo rocznie

Ci, którzy codziennie dojeżdżają do pracy samochodami, przybierają na wadze więcej niż ich koledzy, którzy korzystają z pociągów, autobusów i rowerów. Nawet jeśli zmotoryzowani w czasie wolnym uprawiają sport - ustalili australijscy naukowcy.

Horn już blisko. Roman Paszke atakuje

Do przylądka Horn, w linii prostej, Romanowi Paszke zostało już mniej niż 730 mil morskich (1352 km). Żeglarz ma rozpocząć przejście z cieśniny Drake’a w czwartek wcześnie rano. Powinien być w tym czasie w pobliżu Cabo San Diego, w odległości 120 mil morskich od Hornu.

Nadciąga ciepło z Maroka. Sięgnie aż po Bałtyk

Prognozowana na środę temperatura powietrza maksymalna w Polsce budzi zdumienie i zdziwienie. Aż 10 st. we Wrocławiu, czy to możliwe? Możliwe, zresztą lokalnie, przy silnie wiejącym z południowego-zachodu wietrze fenowym, na Przedgórzu Sudeckim temperatura może być jeszcze wyższa.

Pogoda do wieczora: duże miasta w śniegu

W strefie frontu, rozciągającego się obecnie od Mazur przez środkowe Mazowsze i Kielecczyznę po Małopolskę, występują opady śniegu o natężeniu umiarkowanym. Miejscami opady są dość silne. Dość intensywnie obecnie pada w Warszawie.

Śnieg z deszczem, mżawka, a do tego mgły

Opady śniegu i deszczu ze śniegiem utrudniają jazdę w centralnej Polsce. W środkowo-zachodnich regionach zmotoryzowani muszą liczyć się z mgłami, a w północnej części kraju - z mżawką. Nadal trzeba uważać na śliskie drogi.