Najnowsze

Najnowsze

Prognoza pogody na dziś: przypomni o sobie śnieg

Opady deszczu ze śniegiem i śniegu pojawią się dziś w większości regionów. Na przejaśnienia mogą liczyć tylko mieszkańcy północno-zachodniej, a rano także z południowej Polski. Temperatury nie będą zbyt wysokie, ale podskoczą powyżej zera.

Helikopterem na ratunek sarence niezdarze

Trzeba było użyć helikoptera, by uratować sarenkę, która nie potrafiła o własnych siłach wydostać się z tafli zamarzniętego jeziora. Zwierzę nie było w stanie utrzymać się na nogach, jego racice rozjeżdżały się na śliskiej powierzchni.

Spełniła marzenie: zobaczyła śnieg

Chora na raka sześcioletnia Sophia Galvan zapytana o jej największe marzenie odpowiedziała: chcę zobaczyć śnieg. Dzięki jednej z amerykańskich fundacji dziecko miało szansę dotknąć białego puchu.

Silne i głębokie trzęsienie ziemi w pobliżu Kamczatki

W pobliżu południowo-zachodniego wybrzeża Kamczatki mocno zatrzęsła się ziemia pod oceanem. Do wstrząsu o sile 6,9 w skali Richtera doszło na głębokości ok. 52 km pod powierzchnią oceanu - poinformowały amerykańskie służby geologiczne.

Prognoza pogody na pięć dni: dominacja chłodu, śniegu i silnego wiatru

W weekend dobrej pogody będzie jak na lekarstwo. Przejaśnienia i rozpogodzenia zdarzą się tylko na północnym zachodzie, ale tam z kolei mocno powieje, nawet do 70 km/h. Na pozostałym obszarze kraju będzie pochmurno, a na północnym zachodzie dodatkowo mroźno. Rześkie podmuchy wiosny poczujemy dopiero w przyszłym tygodniu.

Wakacje nad słodkim morzem? NASA pomoże

Gdzie szukać najbardziej słodkich mórz? Dzięki danym zebranym przez satelitę Aquarius, można znaleźć odpowiedź na to pytanie. Ale to też informacje dla naukowców, dzięki którym mogą wskazywać m.in. to, w jaki sposób ocean wpływa na pogodę i na klimat.

Wojsko i PAN budują polskie NASA

Już za 10 lat Krajowe Centrum Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej (KCIKiS) ma być najlepszą instytucją związaną z technologiami kosmicznymi w kraju - zapowiadają jego założyciele, Wojskowa Akademia Techniczna i Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.

Gołym okiem będzie widać przelot komety

Marzec będzie sprzyjał obserwatorom nieba. Już niebawem na naszym niebie będzie widać kometę PanSTARRS (C/2011 L4). Astronomowie zapewniają, że da się ją zobaczyć gołym okiem.

Setka delfinów popisywała się pod samą plażą

Setka delfinów, przepływając nieopodal Wellington w Nowej Zelandii, zafundowała plażowiczom niesamowite widowisko. Spektakl podziwiali też kierowcy, którzy przystając na chwilę doprowadzili do powstania zatoru na drodze.

"Nic już wiosny nie zatrzyma!"

Wiosna idzie, ptaki już mocno ją czują! I nieważne, że w ciągu najbliższych dni zrobi się trochę zimowo, wilgotno, wietrznie i nieprzyjemnie. Nic już wiosny nie zatrzyma!

Gęsta mgła nad lotniskiem Kraków-Balice

Problemy wystąpiły rano na lotnisku Kraków-Balice. Jak poinformowała Urszula Podraza, rzeczniczka prasowa portu lotniczego, mgła opóźniała wyloty i przyloty samolotów. Sytuacja wróciła do normy o godz. 9.20.

Szyba, która nie zaparuje i nie zamarznie

Dzięki specjalnej powłoce szkło nie zaparuje i nie pokryje się szronem - zapowiedzieli dwaj naukowcy i zaprezentowali swoje najnowsze wyniki badań. Twierdzą, że ich wynalazek mógłby zostać wykorzystany m.in. w konstrukcji samochodowych szyb i soczewek w obiektywach.

Nad Bałtykiem najlepiej widać zmianę aury

Bałtyk w ostatnich dniach prezentował swoje groźne, ale jednocześnie piękne oblicze. Unosiły się nad nim ciemne chmury, a morskie fale wzburzał wiatr. Doskonale pokazują to zachwycające zdjęcia Reporterów 24. W czwartek nad morzem będzie królowało słońce.

Zalana Macedonia. Powódź naruszyła dwie zapory

Powódź wywołana czterodniowymi ulewami poważnie uszkodziły dwie zapory w Macedonii. Na jednej z nich pęknięcie ma 20 m długości. Z zagrożonych terenów ewakuowano łącznie około tysiąca osób.

Śnieżyca przyniosła rekord dnia w Chicago. Burzowy front dotarł do Nowej Anglii

Blisko 20 cm śniegu spadło miejscami w stanie Illinois na skutek przejścia potężnego frontu atmosferycznego. W Chicago odnotowano rekord opadów dla 26 lutego. Żywioł, który od kilku dni przetacza się przez środkowe stany USA, spowodował już śmierć co najmniej trzech osób. Teraz dotarł do Nowej Anglii i południowych obszarów kanadyjskiego Ontario.

Naukowcy: meteoryt znad Czelabińska rozpadł się jeszcze w kosmosie

Potężna eksplozja meteoru nad Czelabińskiem prawdopodobnie była spowodowana przez kolizję z innym ciałem w kosmosie, niedługo przed wejściem w ziemską atmosferę - uważa prof. Erik Galimov z Rosyjskiej Akademii Nauk, do którego laboratoriów w poniedziałek trafiły kawałki meteorytu.

Cyklon sunie już nad lądem. Australia tonie w deszczu

Przemieszczający się nad zachodnią Australią cyklon tropikalny Rusty przynosi porywisty wiatr i ulewy. Tylko w środę rano w niektórych miejscach spadło nawet 180 litrów wody na metr kwadratowy. Po przesunięciu się nad ląd cyklon nieco osłabł, ale wciąż niesie zagrożenie dla ludności.

Portugalia pod białą pierzyną. Najwięcej śniegu od lat

W Portugalii niecodzienne zjawisko - ulice pokryła gruba warstwa śniegu. Na tyle zaskoczyło to Portugalczyków, że ze względów bezpieczeństwa trzeba było zamknąć szkoły i urzędy. Ekipy drogowców nie nadążają usuwać błota pośniegowego, stąd wiele dróg jest nieprzejezdnych.

Helodermy wylęgły się na Mazowszu

W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku (woj. mazowieckie) wykluły się helodermy meksykańskie. Te jadowite jaszczurki, żyjące na wolności w Ameryce Środkowej, płockie zoo hoduje jako jedyne w Polsce.

Dzikie stada z Gdańska trafią do Słupska

Bezkarnie żerowały w gdańskim parku i dokonywały kosztownych zniszczeń, dlatego miasto zdecydowało, że dziki muszą zmienić miejsce zamieszkania. Odłowione dzięki specjalnym urządzeniom zwierzęta, zostaną przesiedlone w okolice Słupska.