Najnowsze

Najnowsze

Burze nie ustępują. Grzmi m.in. na Mazurach

- Burzowy front rozciąga się nad województwem małopolskim, podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i podlaskim - poinformowała o godz. 21 synoptyk TVN Meteo. Za linią nawałnic rozciąga się, od Śląska Górnego przez Ziemię Łódzką i Mazowsze po Mazury, drugi właściwy front chłodny.

Skwar w Turcji, Egipcie i Tunezji

W Europie w wielu miejscach turystów czeka upalny wtorek. Zdarzą się jednak i takie miejsca, w których na niebie pojawią się chmury burzowe. W Afryce wczasowiczów czeka gorący dzień. Na Wyspach Oceanu Indyjskiego będzie deszczowo i burzowo.

Zagrzmi tylko w górach. W innych kurortach pokropi

Synoptycy prognozują, że we wtorek najwięcej niezadowolonych z pogody urlopowiczów będzie na południu Polski, w kurortach górskich gdzie spodziewane są przelotne opady deszczu i burze. Z kolei na wybrzeżu oraz na Warmii i Mazurach będzie znacznie spokojniej. Grzmieć co prawda nie będzie, ale niewykluczone są przelotne lokalne opady deszczu.

Hipnotyzujące chmury szkwałowe na Śląsku

Początek tygodnia w wielu regionach Polski zaczął się z hukiem. Gwałtowne burze, jakie występują w wielu regionach kraju, są niebezpieczne, ale również niezwykle malownicze. Widać to na zdjęciach, jakie na skrzynkę TVN Meteo przesyłają Reporterzy 24.

Piorun uderzył w łóżeczko rocznego chłopca. Rodzice przeżyli chwile grozy

Rodzina z małym dzieckiem spędzała wakacje w domku letniskowym. W piątek wieczorem rozpętała się burza. Piorun trafił w ich dom i uszkodził dziecięce łóżeczko. "Pierwszą rzeczą jaka mnie uderzyła, kiedy weszłam do pokoju, był zapach spalonego plastiku, dym rozprzestrzenił się po całym pomieszczeniu" - powiedziała matka chłopca, Jessika Cormier.

W kolejnych dniach będzie coraz mniej burz

- Na rozgrzane obszary, do tej bardzo gorącej strefy, wkracza bardzo chłodny front atmosferyczny. W takiej sytuacji na froncie zawsze powstają burze, chmury burzowe. Takie zjawiska atmosferyczne są zawsze bardzo gwałtowne i niebezpieczne - ostrzega prezenterka TVN Meteo Dorota Gardias.

Druga Ziemia w Drodze Mlecznej?

Naukowcy sądzą, że w naszej galaktyce może istnieć wiele układów planetarnych bliźniaczych do Układu Słonecznego. Z badań wynika, że Układ Słoneczny powstał z połączenia się ogromnej chmury pyłów i gazów, które oddzieliły się od reszty naszej galaktyki, czyli Drogi Mlecznej. Doszło do tego 30 mln lat przed narodzinami Słońca, czyli 4,6 miliarda lat temu.

Superksiężyc w Waszych obiektywach

W niedzielę około godz. 20.00 na polskim niebie można było podziwiać spektakl z udziałem superksiężyca. Satelita znajdował się w tak zwanym perygeum, czyli w punkcie orbity najbliżej Ziemi. Dystans jaki nas dzielił wyniósł 356 992 km. Ci, którzy nie widzieli magicznego zjawiska, mogą obejrzeć zdjęcia otrzymane na Kontakt24 i Kontakt Meteo.

Nieliczne kurorty będą wolne od burz

Nad Polską przejdzie front niosący opady deszczu i burze.W wielu kurortach w Polsce turyści usłyszą grzmoty. Pogodnie będzie w nielicznych miejscowościach w górach. Temperatura zawaha się od 22 st. C w kurortach morskich do 30 st. C na Mazurach i w górach.

Burz coraz mniej. Najtrudniejsza sytuacja w Wielkopolsce

Front atmosferyczny nad Polską wschodnią niosący burze wygasa. Jak informuje synoptyk Arleta Unton-Pyziołek grzmi nad województwem wielkopolskim. Obrazy satelitarne wskazują również pojedyncze komórki burzowe w woj. kujawsko-pomorskim i na Dolnym Śląsku. Opady deszczu wynoszą do 20 l/mkw, a wiatr w porywach osiąga do 80 km/h.

Nad Wielką Brytanią były huragan Bertha. Ulewne deszcze zalały duże obszary

Ulewne deszcze, które są następstwem byłego huraganu Bertha, spowodowały powodzie w części Wielkiej Brytanii. W niedziele osłabiony już żywioł uderzył w Wybrzeże Kornwalii. Met Office wydało 13 alarmów powodziowych. Południowo-zachodnia Anglia, Walia, wschodnia Irlandia i Irlandia Północna odczuwają skutki załamania pogody.

"Prysznic" meteorów i superksiężyc. Patrzcie dziś w niebo

Dzisiejszej nocy będzie się działo. Nasz satelita znajdzie się w położeniu najbliżej ziemi i stanie się superksiężycem. Poza tym będziemy mogli podziwiać deszcz meteorów. Od 10 do 13 sierpnia przypada szczyt aktywności Perseidów. Nie można tego przegapić.

W górach deszcz i burze, nad jeziorami zaświeci słońce

Pogodna aura będzie sprzyjała wypoczywającym w mazurskich kurortach. Nad polskimi jeziorami powinno świecić słońce. Na termometrach odnotujemy letnie wartości. Niestety w górskich kurortach zagrzmi i popada. Lokalne burze mogą pojawić się rownież w niektóych nadmorskich kurortach.

Ameryka Środkowa i Azja z deszczem i burzami

W Ameryce Środkowej i Azji zagrzmi i popada. Jednak na termometrach zobaczymy wysokie wartości. W wielu miejscach temperatura przekroczy 30 stopni. Bezchmurnie będzie w egipskich i izraelskich kurortach. Słońca nie zabraknie również wypoczywającym we Włoszech, w Turcji, Hiszpanii czy Grecji.

Nie takie upalne "sierpniówki". Krótki blog na długi weekend

Zacznijmy od tego, że w czasie długiego sierpniowego weekendu, czyli od piątku do niedzieli nie będzie upałów. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi temperatura w tym czasie nie będzie wyższa niż 28 stopni i na takim wysokim poziomie ma być tylko w piątek i tylko na wschodzie kraju.

Ostrzegają przed inwazją papug w Polsce. "To tylko kwestia czasu"

Zamiast wszechobecnych gołębi, na naszych chodnikach liczebną przewagę mogą przejąć niedługo półmetrowe ptaki o zielonym upierzeniu - aleksandretty. Z powodu ludzkiej niefrasobliwości, wiele osobników uciekało i dosłownie leciało w świat. Ten inwazyjny gatunek świetnie czuje się wolności - nawet jeśli temperatura spada o kilkanaście stopni poniżej zera.