Najnowsze

Najnowsze

Deszcz i wiatr utrudnią podróż we wszystkich województwach

We wtorek warunki drogowe będą fatalne w każdym województwie. Synoptycy zapowiadają, że tego dnia wszystkim kierowcom we znaki dadzą się opady deszczu o różnym natężeniu i bardzo silny wiatr. Jego prędkość w porywach będzie oscylowała na poziomie 70-90 km/h.

Sztuczna czy prawdziwa? Kierujmy się gustem i skupmy na dobrej atmosferze

Jaką choinkę decydujemy się przyozdobić - prawdziwą czy sztuczną? Jedna "w pakiecie" gwarantuje niepowtarzalną świąteczną atmosferę, roztaczając swój żywiczny zapach. Druga z kolei, to wydatek jednorazowy służący zwykle przez lata, jeśli wiemy jak prawidłowo ją konserwować. Nie wymaga niczego więcej, niż ewentualnego schowania do piwnicy, podczas gdy po choinkę naturalną musimy organizować wyprawę. Co jest więc lepsze?

Terra (już nie) incognita. Co zawdzięczamy satelitom?

Ostatnie 15 lat w badaniach satelitanych było najbardziej przełomowe. Przez ten czas, dzięki profesjonalnemu sprzętowi krążącemu po naszej orbicie, poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat Ziemi. Za sprawą satelitów możemy bez opuszczania powierzchni Ziemi przekonać się, jak nasza planeta wygląda z perspektywy kosmosu.

Jeden Wielki Wybuch i dwa Wszechświaty

Najnowsza teoria może zmienić obecną wizję kosmosu. Grupa naukowców stwierdziła, że w ramach Wielkiego Wybuchu powstały dwa Wszechświaty. Ponado są one swoimi lustrzanymi odbiciami.

Na północy szaro i mgliście, na południu słonecznie i ciepło

Jeden półwysep, ale dwa różne pogodowe światy. W Hiszpanii aura nie wszystkich cieszy w tym samym stopniu. Gdy północ kraju chwyta przymrozek i pojawiają się mgły, na południu świeci słońce i temperatura sięga 17 kreski powyżej zera. Pogoda sprzyja także mieszkańcom stolicy Chorwacji.

"Nie mamy złudzeń, że klimat się ociepla"

Naukowców nie dziwi, że rok 2014 będzie należał do czołówki najgorętszych. Krzysztof Markowicz, geofizyk z Uniwersytetu Warszawskiego, na antenie TVN24 opowiadał o scenariuszach zmian klimatu. - Nie mamy złudzeń, że klimat się ociepla - komentował specjalista.

Uważajcie na silny wiatr. Nadal wieje z prędkością nawet do 90 km/h

Pogoda od początku tygodnia pokazuje dynamiczne oblicze. Doskwierać nam będzie silny wiatr, który miejscami w porywach osiągnie prędkość 90 km/h. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem, które obowiązuje prawie we wszystkich województwach naszego kraju.

Zmarł specjalista od huraganów. Miał 102 lata

Robert Simpson odszedł kilka dni temu. Był legendą w dziedzinie meteorologii. Wraz z przyjacielem stworzył skalę, służącą ocenie siły cyklonów tropikalnych, którą używa się na całym świecie. Swoje życie poświęcił pogodzie.

Znikoma szansa na białe święta

Nadchodzące dni przyniosą do Polski opady deszczu, silny wiatr oraz wysokie temperatury. Szansa na białe święta według synoptyków jest znikoma. Jedynie w drugi dzień świąt mieszkańcy Podkarpacia będą mogli zobaczyć śnieg.

Zaginiony pies powrócił. Ufarbowany

Kiedy odnaleziono Coco, pupilkę pewnej rodziny z Kalifornii, radości nie było końca. Pies prawdopodobnie został porwany. Ktokolwiek miał przez ten czas Coco, zachował się niehumanitarnie - ufarbował ją.

Kierowców czeka trudny dzień

Kierowcy podróżujący po drogach całego kraju powinni spodziewać się trudnych warunków na drogach. Jezdnie będą mokre i śliskie. Na komfort prowadzenia pojazdów niekorzystnie wpłynie również silny wiatr.

Plaga szczurów w Singapurze. "W 10 minut widziałem ich 50"

Plaga szczurów zajęła wzgórze przy singapurskiej stacji kolejowej. Od 18 grudnia ekipa deratyzacyjna, mając w zanadrzu siatki, pułapki i trutki, próbuje się uporać z niespodziewanym problemem. Gryzonie zadomowiły się na terenie połowy boiska piłkarskiego. Małe zwierzęta wzbudzają niepokój u okolicznych właścicieli restauracji.

Czy na Marsie było życie? Zmienne stężenie metanu każe znów to rozważać

Odkrycie metanu na Marsie samo w sobie nie dziwi - o jego obecności na Czerwonej Planecie naukowcy wiedzieli już wcześniej. Jednak poczynione przez Curiosity obserwacje podczas badań wewnątrz liczącego 154 km średnicy krateru Gale zmuszają ich do pochylenia się po raz kolejny nad zagadnieniem: czy na Marsie było życie? Instrumenty pokładowe łazika wykryły bowiem powtarzające się cyklicznie emisje metanu do atmosfery.