Belgowie chłodzą się na plaży, która powstała w samym środku miasta. Brzegi Kanału Brukselskiego wysypano piaskiem, pojawiły się kawiarenki, można wypożyczyć rowery wodne. Belgowie twierdzą, że to tutaj wypoczywa się najlepiej.
7-letni Dexter Anderson marzy o tym, żeby zostać astronautą i polecieć na Marsa. Napisał list do NASA z prośbą o wskazówki, które pomogłyby mu zrealizować marzenia. Po kilku dniach siedmiolatek dostał tajemniczą paczkę.
Amerykanie znaleźli sposób na upały. Na Manhattanie działa bar wyłożony blokami lodu; wewnątrz panuje temperatura -5 st. C. Bar znajduje się w samym centrum Nowego Jorku, zaledwie kilka przecznic od Times Square, przy prestiżowej Piątek Alei.
Ludzie mieszkający w północnych Chinach żyją o 5.5 roku krócej od swoich rodaków z południa. Wszystko przez darmowy węgiel, który przez trzydzieści lat zapewniały im władze.
Najnowsze badania wskazują, że czytanie książek poprawia pamięć w stopniu o wiele większym, niż do tej pory przypuszczano. Amerykańscy lekarze przedstawili efekty 6-letniego eksperymentu.
Naukowcy uważają, że w zbiorniku odizolowanym od wpływów środowiska zewnętrznego przez blisko milion lat mogą żyć równie skomplikowane organizmy, co w wodach oceanów i jezior na całym świecie. Pozwala to przypuszczać, że rozwinięte formy życia mogą istnieć w podobnych jeziorach na księżycach Jowisza i Saturna.
Mieszkańcy rosyjskiej wsi Bobrowka od kilku lat z niepokojem obserwowali wysychające okoliczne jeziora i źródła. Przed narastającym problemem uratowała ich rodzina bobrów, robiąc to, w czym bobry są najlepsze.
Stolica Małopolski udostępniła bezpłatną aplikację na smartfony, która umożliwia samodzielne odegranie Hejnału Mariackiego. Należy tylko w odpowiedni sposób dmuchać w mikrofon telefonu.
Brytyjscy astronomowie postanowili skoordynować program poszukiwania sygnałów od obcych cywilizacji. W tym celu połączyli światłowodem siedem dużych teleskopów na Wyspach.
Program do obróbki zdjęć satelitarnych już wkrótce będzie zainstalowany na lekarskich komputerach. Będzie analizował piksele, by pomóc zdiagnozować Alzheimera.
Plujący popiołem i dymem wulkan Popocatepetl nie zakłócił wyborów samorządowych w Meksyku. Spowodował za to spore problemy w komunikacji lotniczej. Chociaż władze lotniska w stołecznym Mexico City przekonywały, że nie ma niebezpieczeństwa, niektórzy operatorzy wycofywali swoje loty, obawiając się uszkodzeń maszyn.
Światowej sławy włoski tenor Andrea Bocelli ma nie tylko swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław, ale także własną asteroidę. Jego imieniem i nazwiskiem nazwano obiekt obiegający Słońce, znajdujący się w odległości 237 mln km od Ziemi.
Hiszpanie wprowadzili alert pogodowy ze względu na upały. Temperatura w kraju przekracza 40 st. C w cieniu. Władze ostrzegają, że wycieńczająca gorąca aura może utrzymać się jeszcze przez co najmniej 10 dni.
Podczas wczorajszej akcji "Czyste Tatry" zebrano 860 kg śmieci - o połowę mniej niż w zeszłym roku, poinformowało Stowarzyszenie Czysta Polska, które po raz drugi organizowało akcję. W tegorocznej edycji na tatrzańskie szlaki wyruszyło prawie 3 tysiące wolontariuszy.
Na płytkich wodach w okolicy australijskiego Lakes Entrance uwięziony został w sobotę przedstawiciel rzadkiego gatunku wieloryba. Ssak od razu stał się wielką atrakcją dla turystów.
Praca na nocną zmianę przez okres dłuższy niż 30 lat zwiększa ryzyko zachorowania na raka piersi - twierdzą kanadyjscy naukowcy. Zależność między tą chorobą a wykonywaniem pracy w nocy zauważono najwcześniej u pielęgniarek.
Dwie osoby zostały lekko ranne w pierwszej w tym roku tradycyjnej gonitwie z bykami w hiszpańskiej Pampelunie. Tegoroczne obchody potrwają do 14 lipca.
W Portugalii wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące wyprowadzania zwierząt na spacery w miejscach publicznych. Wynika z nich, że nietrzeźwemu właścicielowi spacerującemu z psem grozić będzie do roku więzienia.
W Sydney doszło do nietypowego wypadku - wieloryb potrącił surfera. Mężczyzna stracił przytomność, gdy gigantyczny ssak wyrzucił go na kilka metrów w powietrze.
Zawieszony w powietrzu obraz, którego można dotknąć albo przez niego przejść - taki efekt zapewnia technologia opracowana przez polskich naukowców. Ich wynalazek jest łudząco podobny do hologramu. Sekretem jest... zwykłą para wodna.
Niezwykłe kosmiczne spotkanie uchwycił teleskop Hubble'a. W rejonie Gwiazdozbioru Trójkąta "przyłapał" przybliżające się do siebie galaktyki. Przyciąganie na razie jest bardzo dyskretne, ale zdaniem naukowców w przyszłości może zaowocować połączeniem się dwóch spirali w jeden nowy obiekt.
67 lat to już właściwie wiek emerytalny, ale wchodzący w niego najsłynniejszy kostium kąpielowy nie wydaje się strojem dla emerytów. Po pierwszej prezentacji skąpego stroju jego siłę rażenia porównywano z mocą broni nuklearnej. Choć od tego czasu bikini już dawno przestało budzić kontrowersje, na pewno nie straciło "atomowej" mocy i popularności.
Naukowcy posiadają dowody na to, że Księżyc narodził się ponad 4,5 mld lat temu w wyniku wybuchu nuklearnego o łącznej sile 40 mln bomb atomowych, podobnych do tych, które spadły na Hiroszimę - informuje "Daily Mail".
Krowy w pewniej niemieckiej stajni SMS-ują ze swoim opiekunem. Całkiem namiętnie, ponieważ jednoznacznie dają mu znać m.in. o swoim romantycznym nastroju. To usprawnia pracę gospodarstwa, a rolnikom oszczędza pracy.
Od ponad 24 godzin strażacy walczą z ogromnym pożarem, jaki wybuchł w miejscowości Nelas (centralna Portugalia). Podczas akcji gaśniczej zginęła jedna osoba. Pożar jest już co prawda opanowany, jednak cały czas występuje potencjalne zagrożenie.
Nauka latania to nie taka prosta sprawa. Przekonują się o tym młodzi adepci szkoły latania, którzy doskonalą swoje umiejętności w tunelu areodynamicznym. Jedyna szkoła latania w Polsce mieści się pod Bydgoszczą.
Chińscy turyści, którzy postanowili spędzić urlop na wschodnim wybrzeżu w miejscowości Qingdao mogą poczuć się zdezorientowani. Zamiast złotego piasku zastali gruby, ciągnący się aż po horyzont zielony dywan z alg.
Czemu długo moczona w wodzie ręka staje się jaśniejsza, miękka i dziwnie się marszczy? Naukowcy twierdzą, że źródło tego tkwi w genetyce. Zlokalizowali nawet odpowiedzialny za to gen.
Litewskie wybrzeże całe w martwych chrabąszczach majowych. Owadów jest tak dużo, że władze parku narodowego zdecydowały się nie pobierać opłaty za wstęp w zamian za worek zebranych z plaży żuków.