Ciekawostki

Ciekawostki

Burza piaskowa w rejonie Morza Czerwonego nie jest czymś nietypowym. Zbiornik o powierzchni kilkuset tysięcy kilometrów kwadratowych z każdej strony otacza pustynia. Jednak niekiedy panujące tam warunki atmosferyczne skutkują burzą, która na zdjęciach wygląda wyjątkowo.

Zwierzęta potrafią przystosowywać się do nowych sytuacji. Także kura Monique, która podróżuje po całym świecie razem ze swoim towarzyszem globtrotterem.

Włoscy naukowcy opracowali najnowszą mapę zanieczyszczenia światłem. Według nich, aż jedna trzecia mieszkańców naszej planety nie może zobaczyć Drogi Mlecznej. Najbardziej zanieczyszczona światłem jest zachodnia część Europy.

Ulewa może być wykorzystana w bardzo artystyczny sposób. Dowodem na to jest zdjęcie spottera, na którym samolot wyłania się z burzy. Mężczyzna uchwycił maszynę w piątek na warszawskim lotnisku Chopina.

Pod koniec maja w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie przyszedł na świat młody żubr. Krówka ma się dobrze i dołączyła niedawno do stada. Nie ma jeszcze imienia, ale niedługo zostanie ono wybrane w konkursie.

Słońce w swoich młodzieńczych latach było o wiele bardziej aktywne niż teraz. Naukowcy z NASA twierdzą, że ogromny superrozbłysk słoneczny był kluczowy dla powstania życia na Ziemi. Zjawisko jest znane jako paradoks słabego, młodego Słońca.

Mieszkańcy Chicago byli świadkami niezwykłego zdarzenia. Po południu lokalnego czasu na jednym ze skrzyżowań w centrum miasta rój pszczół obsiadł latarnię i przypięte do niej rowery.

Zastanawiało Cię jak ochronić się przed gradem? Mateusz Świerczyński z Nadleśnictwa w Cisnej zna świetny sposób - zamiast parasola zabierz ze sobą kask. To już kolejne nagranie z cyklu: rady od leśnika.

Lato to okres zachorowań na boreliozę, infekcję bakteryjną, przenoszoną przez kleszcze. Pajęczaki czają się na nas w trawie i wykorzystują każdą okazję, by ugryźć.