Ciekawostki

Ciekawostki

Dąb Bartek stał się symbolem polskiej przyrody. Jaka przyszłość czeka to najsłynniejsze drzewo w Polsce? Naukowcy wspólnie z leśnikami próbują nie tylko jak najdłużej zachować go przy życiu, ale także wyhodować jego klony.

Dziś rano mieszkańcy południowej części Wielkiej Brytanii mogli zobaczyć fenomen meteorologiczny. Przesuwające się "dziurawe" chmury nagrał mieszkaniec Bournemouth Steve Beck.

Pasażerowie często obawiają się zagrożeń, na które samolot jest całkowicie przygotowany. W czasie lotu boimy się turbulencji i burz, ale także wtedy gdy samolot zmienia kierunek lub wysokość.

Wbrew często powtarzanym mitom osobom tęższym wcale nie jest cieplej niż szczupłym. Naukowcy twierdzą, że to jak odczuwamy temperaturę nie musi zależeć od wagi ciała.

W Australii kobieta nieświadoma zagrożenia odstraszyła groźne gady klapkiem. Miała wielkie szczęście, bo ryzyko ataku krokodyli było ogromne.

Nazywa się je duszkami i dlatego, że trwają zaledwie kilka milisekund, trudno je sfotografować. To zjawisko pojawiło się ostatnio nad potężnym huraganem na Karaibach.

Szykuje się prawdziwa zagłada reniferów. Na północy Syberii może zostać wybita jedna trzecia największego na świecie stada tych zwierząt. Wszystko po to, by zapobiec rozprzestrzenianiu się wąglika w regionie.

W sezonie jesień-zima jesteśmy szczególnie narażeni na infekcję. Powodem może być drastyczny spadek temperatury, deszczowa pogoda i spadek odporności. Sprawdź, czym najłatwiej się zarazić i jak się przed tym uchronić.