Władimir Putin

Władimir Putin

Putin oskarżył Ukrainę o planowanie ataku. Potem zszedł na dno

Władimir Putin oskarżył władze w Kijowie o eskalację konfliktu w Donbasie i koncentrację armii ukraińskiej w rejonie konfliktu. Oskarżenia padły tuż przed tym, jak prezydent zanurzył się w batyskafie na dno Morza Czarnego. "Na dnie morza Putin zobaczył, jak głęboko sięgają korzenie Rosji" – relacjonuje portal telewizji Rossija-24.

Putin, Lenin i car mają "swoje" zegarki. To limitowana seria

Dwa tysiące funtów - tyle trzeba mieć, żeby nabyć zegarek zaprojektowany przez rosyjską firmę jubilerską o bardzo jednoznacznej nazwie Caviar. Powstały trzy modele cacka, każdy na cześć innego rosyjskiego przywódcy. Oprócz Władimira Putina, "swoje" zegarki mają Włodzimierz Lenin oraz car Piotr I Wielki.

Pięć żądań Putina, pułapka Iwanowa. Kreml zmienił strategię i punktuje

Widmo wojny oddaliło się. Rosja chce pokonać Ukrainę rękami dyplomatów zachodnich, a nie rebeliantów. Stąd wysunięcie na plan pierwszy politycznej części porozumienia Mińsk-2. To przynosi pewne sukcesy, ale wszystko trwa zbyt wolno z punktu widzenia Kremla. I ten lepszy okres może się szybko skończyć. Analiza Grzegorza Kuczyńskiego.

"Bankier Putina": On nigdy nie był politykiem. I wciąż nim nie jest

Obecny prezydent Rosji, którego pierwsza kadencja zaczęła się w 2000 roku, miał wówczas planować, że będzie nim tylko przez trzy-cztery lata. - Putin też chciał się wzbogacić. Był pragmatykiem - powiedział w wywiadzie dla "Guardiana" Siergiej Pugaczow - biznesmen epoki Borysa Jelcyna, który organizował pierwszą kampanię wyborczą Putina, a dziś ukrywa się przed nim w Wielkiej Brytanii.

Putin zawłaszcza Ruś Kijowską. Cerkiew go wspiera

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że książę Włodzimierz Wielki, chrzciciel Rusi Kijowskiej, "położył podwaliny pod jednolity naród rosyjski" i "przyczynił się do zbudowania silnego, scentralizowanego państwa rosyjskiego". Prezydentowi i rosyjskiej propagandzie nie przeszkadza, że Ruś nie miała nic wspólnego z późniejszą Moskwą i jeszcze późniejszą Rosją, a bliżej jej do współczesnej Ukrainy.

Putin wbija klin między sojuszników. Wytyka Europie zależność od USA

Początek nowego wyścigu zbrojeń wynika z wyjścia USA z umowy o obronie przeciwrakietowej, która była "kamieniem węgielnym całego systemu bezpieczeństwa międzynarodowego" - uważa Władimir Putin. W wywiadzie dla szwajcarskiej telewizji RTS prezydent Rosji mówił też o relacjach z UE i polityce Moskwy wobec Europy i Ameryki.

Berlusconi chwali się, że zostanie ministrem u Putina

Silvio Berlusconi powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin jest gotów mianować go ministrem gospodarki i nadać mu rosyjskie obywatelstwo - podał w czwartek dziennik "La Stampa", cytując gospodarzy kolacji, na której wypowiadał się były szef rządu Włoch.

O decentralizacji Ukrainy na posiedzeniu rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa

- Putin i stali członkowie rady wymienili poglądy - to jedyny komentarz rzecznika prezydenta Rosji do informacji, że podczas piątkowego posiedzenia rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa jednym z tematów była sprawa decentralizacji władzy na Ukrainie. Ze stałymi członkami rady spotkał się prezydent Władimir Putin.

"Rosja to monarchia bez cara"

Monarchistyczne iluzje Rosjan znajdują ucieleśnienie w poparciu przez nich prezydenta Władimira Putina - pisze w czwartek dziennik "Wiedomosti" w redakcyjnym materiale zatytułowanym "Monarchia bez cara".

Putin widzi koniec Asada? Jest reakcja Kremla na słowa Obamy

- W komunikacie dotyczącym rozmowy telefonicznej napisaliśmy wszystko, co uznaliśmy za istotne do przekazania - takimi słowami w środowy poranek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zdystansował się do słów Baracka Obamy. Prezydent USA we wtorkowym wywiadzie dla "New York Timesa" powiedział, że Władimir Putin zadzwonił do niego w czerwcu i z rozmowy "dało się wyczuć", że Rosja widzi zbliżający się upadek reżimu Baszara el-Asada w Syrii.

Putin podpisał dekret. Wybory do Dumy przyspieszone

Władimir Putin podpisał dekret przesuwający termin wyborów parlamentarnych w 2016 r. z grudnia na trzecią niedzielę września - podała rosyjska agencja TASS. Dekret wcześniej zatwierdziła niższa izba parlamentu - Duma Państwowa.

Podsłuchiwali Schroedera, by wiedzieć o Putinie. Kreml: mieliśmy tego świadomość

Żadną nowością dla Rosji nie była wiadomość, że Amerykanie podsłuchiwali niemieckich kanclerzy - oświadczył w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Demaskatorski portal WikiLeaks opublikował w zeszłym tygodniu dokumenty, z których wynika, że NSA podsłuchiwała nie tylko kanclerz Angelę Merkel, ale także jej poprzedników - Gerharda Schroedera i Helmuta Kohla oraz wielu innych członków niemieckiego rządu.

Putin: Kijów hamuje proces pokojowy w Donbasie

Władimir Putin, podczas konferencji prasowej podsumowującej szczyty państw BRICS i Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Ufie, zabrał głos w sprawie Donbasu. Powiedział, że proces pokojowy na wschodzie Ukrainy "napotyka na trudności, bo władze w Kijowie nie wyrażają chęci do prowadzenia negocjacji z tym regionem". - Szanse na sukces są jednak większe niż na porażkę - stwierdził prezydent Rosji.