Wielkanoc

Wielkanoc

Wielkanoc bardziej zimowa od Wigilii

- Święta wielkanocne były w wielu regionach kraju chłodniejsze od Bożego Narodzenia - podaje synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek. Poza tym były bardziej śnieżne.

"Wstaję i śnieg". Biała Wielkanoc w Polsce w obiektywach Reporterów 24

Pierwszy dzień świąt wielkanocnych przywitał nas chłodem. Niemal całą Polskę przykryły chmury, a w wielu miejscach przez noc ponownie napadało śniegu. "Pomału przyzwyczajamy się do zimowych wielkanocnych świąt" - napisał ogi83. Czy Wy też się do nich przyzwyczajacie? A może idziecie nieco dalej i tuż po świątecznym śniadaniu urządzacie bitwę na śnieżki?

Prognoza na dziś: zmarzniemy i zmokniemy. Prawie w całym kraju będzie padało

Pogoda w trakcie tegorocznych świąt wielkanocnych, niestety, będzie daleka od wiosennej. Nie dość, że zobaczymy niewiele błękitnego nieba, to dodatkowo zmokniemy - prawie w całej Polsce wystąpią przelotne opady, zarówno deszczu, jak i śniegu. Termometry wskażą wartości rzędu 4-8 st. C, a niekorzystny biomet przyprawi meteopatów o ból głowy.

Ale jaja! Poznaj jajcarskie rekordy

Wielkanoc wszystkim kojarzy się przede wszystkim z jajkami. To one wyniesione w tym okresie na piedestał są malowane, ozdabiane a później święcone i konsumowane. Królują na naszych stołach pod różnymi postaciami. Zobacz zestawienie "naj" jajek, również tych związanych z nadchodzącymi świętami.

W Polsce zrobiło się biało

Miejscami do Polski wróciła zima. W czwartek po godz. 13 m.in. w Łodzi zaczął sypać śnieg. W krótką chwilę zrobiło się biało. Do redakcji napływają zdjęcia z zaśnieżonych zakątków Polski.

Prognoza pogody na Wielkanoc: chłód, opady. Również te prawdziwie zimowe

Tegoroczne Święta Wielkanocne upłyną nam wszystkim pod znakiem parasola, który okaże się niezastąpiony. Synoptycy prognozują bowiem, że przez kolejnych pięć dni na niebie utrzymają się ciemne chmury zwiastujące deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg. Wraz z opadami towarzystwa dotrzymają nam niskie temperatury i silniejsze podmuchy wiatru.

Dziś śmigus-dyngus. Zleje nas nawet deszcz

Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. W Kościele katolickim kontynuacja święta zmartwychwstania Chrystusa, ale znany jako śmigus-dyngus albo lany poniedziałek. Pogoda nie będzie jednak sprzyjać zabawie. Według zapowiedzi pogodnie będzie jedynie na wschodzie kraju.

Lany Poniedziałek na drogach całej Polski

W ciągu najbliższych godzinach warunki drogowe będą fatalne praktycznie w całym kraju. Jazdę utrudnią opady deszczu, burze i grad. Wiatr powieje z prędkością do 80 km/h. Może spaść nawet 15 l/mkw wody. Kierowcy będą narzekać na niekorzystne warunki biometeorologiczne, śliskie jezdnie i słabą widzialność.