Misje wojskowe USA

Misje wojskowe USA

"NYT": CIA planuje zwiększyć liczbę ataków z użyciem dronów

Paramilitarne jednostki CIA zamierzają nasilić ataki z użyciem dronów na terrorystów z Al-Kaidy i tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) w Afryce dzięki wykorzystaniu bazy w Dirkou w północno-wschodnim Nigrze - podał dziennik "The New York Times", powołując się na anonimowe źródła rządowe.

Amerykański dowódca zablokował międzykoreański projekt

Dowódca wojsk amerykańskich w Korei Południowej gen. Vincent Brooks zablokował plan sprawdzania połączeń kolejowych między dwiema Koreami – podał południowokoreański dziennik "Dzoson Ilbo", oceniając, że zrobił to, by powstrzymać odwilż w dwustronnych relacjach.

"Wciąż jesteśmy potrzebni". Amerykanie zostaną w Iraku

Rzecznik międzynarodowej koalicji antyislamistycznej pod wodzą USA Sean Ryan oświadczył w niedzielę, że amerykańskie siły zostaną w Iraku "tak długo, jak będą potrzebne", by pomóc w ustabilizowaniu regionów kontrolowanych kiedyś przez tak zwane Państwo Islamskie (IS).

Zarządził Trump, odwołał Pentagon. Parada może za rok

Zaplanowana na 10 listopada parada wojskowa z okazji Dnia Weterana i setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej została odroczona przynajmniej o rok - poinformował w czwartek rzecznik Pentagonu pułkownik Rob Manning. Jako przyczynę tej decyzji wymienia się względy finansowe.

Szef Pentagonu: szczyt w Helsinkach nie zmienił polityki USA

Jim Mattis powiedział w piątek, że szczyt w Helsinkach nie przyniósł nowych wytycznych dotyczących postępowania w Syrii. Potwierdził też doniesienia mediów, które od kilku tygodni podawały, że rozważa on poważnie spotkanie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu.

Spiker Izby Reprezentantów chwali i krytykuje Trumpa

Przewodniczący Izby Reprezentantów USA, republikanin Paul Ryan powiedział w środę, że NATO "jest nieodzowne", ale prezydent Donald Trump miał rację, krytykując Niemcy za niedostateczne nakłady na obronę. Dodał, że cła nie rozwiążą sporu handlowego z Chinami.

"NYT": Trump wysłał ostre listy do sojuszników

Prezydent USA Donald Trump w czerwcu wysłał ostro sformułowane listy do kilku państw NATO, w tym do Niemiec, Belgii, Norwegii i Kanady, żądając zwiększenia wydatków na obronę i grożąc zmianą obecności wojsk USA na świecie - pisze "New York Times".