Na południu Szwajcarii w kantonie Valais w niedzielę przeszła gwałtowna burza z ulewnym deszczem. Po niej pojawiły się lawiny błotne i powodzie. Dwie osoby uznano za zaginione - wśród nich jest sześcioletnia dziewczynka.
W nocy z piątku na sobotę przez północny wschód szwajcarskiej gminy Val-Re-Duz przetoczyły się ulewy. Do szpitala zostały zabrane cztery osoby, jedna jest w ciężkim stanie.
W wyniku wypadku, do którego doszło w środę podczas prac remontowych kolejki gondolowej na górę Titlis w środkowej Szwajcarii, zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych - poinformowała miejscowa policja.
Szwajcarzy zaaprobowali w niedzielnych referendach ściślejszą kontrolę nad dostępem do broni palnej oraz zmiany w systemie opodatkowania międzynarodowych korporacji - wynika ze wstępnych rezultatów. Obie zmiany dostosowują szwajcarskie prawo do wymogów Unii Europejskiej.
- Szwajcaria i Polska podzielają te same wartości. Kochamy niepodległość i jesteśmy ciężko pracującymi narodami - podkreślił we wtorek w Warszawie prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Ueli Maurer. Prezydent Andrzej Duda zauważył, że "Szwajcaria cieszy się w Polsce nieskazitelnie dobrą opinią".
Watykańska Gwardia Szwajcarska ma problemy ze znalezieniem rekrutów - przyznał w sobotę jej dowódca przed poniedziałkowym zaprzysiężeniem 23 nowych żołnierzy. Trudności te tłumaczy bardzo dobrą sytuacją ekonomiczną w Szwajcarii i brakiem bezrobocia.
W sobotę w Szwajcarii ratownicy górscy Air Zermatt znaleźli ciała dwóch alpinistów - przekazała lokalna policja. Jak informuje branżowy portal wspinanie.pl, to obywatele Polski. Mieli zginąć podczas wspinaczki na szczyt Matterhorn w Alpach Pennińskich.
Francuski ratownik górski zmarł w wyniku obrażeń odniesionych we wtorkowej lawinie w Crans-Montana w Szwajcarii. W środę policja podała, że poszukiwania zostały zakończone.
Ratownicy wyciągnęli spod śniegu cztery osoby. Wszystkie przeżyły, ale stan jednej z nich jest bardzo ciężki. Służby nadal prowadzą akcję poszukiwawczą. Lawina zeszła wczesnym przedpołudniem w Crans-Montana w szwajcarskich Alpach.
Serię kontrolowanych lawin, wywołanych przez zrzucone ze śmigłowca ładunki wybuchowe, pokazuje film nakręcony w Alpach Szwajcarskich. Niemal w całej Szwajcarii obowiązują najwyższe alerty lawinowe.
Jedna osoba nie żyje, a 44 zostały ranne w wypadku autobusu, do którego doszło nad ranem na autostradzie w Zurychu. Droga była zamknięta w obu kierunkach przez sześć godzin.
Rosyjska aktywność szpiegowska w Szwajcarii jest znacząca i rośnie - uważa szef szwajcarskiej agencji wywiadowczej Jean-Philippe Gaudin po ujawnieniu dwóch spraw dotyczących rzekomych rosyjskich agentów podejrzanych o próby dokonania cyberataków w Szwajcarii.
Para prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornuauser-Duda we wtorek w szwajcarskiej Lucernie wezmą udział w ceremonii upamiętnienia konsula Konstantego Rokickiego, który w czasie drugiej wojny światowej w ramach tak zwanej grupy berneńskiej wystawiał fałszywe paszporty, ratując setki Żydów.
Rosyjski miliarder Roman Abramowicz nie otrzymał zgody na osiedlenie się w Szwajcarii. Tamtejsza policja zgłosiła obawy dotyczące jego związków z przypadkami prania pieniędzy i z grupami przestępczymi - podały w środę brytyjskie media.
Roman Abramowicz przegrał proces z szwajcarskim koncernem medialnym Tamedia. Miliarder chciał zablokować publikację materiału na temat powodów nieuzyskania przez niego w 2016 roku statusu rezydenta w jednym z kantonów.
Mieszkańcy szwajcarskiego kantonu St. Gallen w niedzielnym referendum opowiedzieli się za wprowadzeniem zakazu noszenia burek. Takie rozwiązanie poparło dwie trzecie głosujących. To już drugi region Szwajcarii, który zakazuje zakrywania twarzy w miejscach publicznych.
Rosyjskie MSZ wezwało ambasadorów Szwajcarii i Holandii. Ministerstwo wyraziło sprzeciw wobec "nieuzasadnionych oskarżeń", jakoby dwaj Rosjanie próbowali szpiegować laboratorium badające środek użyty do próby otrucia Siergieja Skripala. Rosjan podejrzewa się również o przeprowadzenie cyberataku na Światową Agencję Antydopingową (WADA) w Lozannie.
Szwajcarski dziennik "Tages Anzeiger" poinformował o aresztowaniu w Holandii dwóch Rosjan podejrzewanych o działalność szpiegowską. Obiektem ich zainteresowania miało być ważne szwajcarskie laboratorium, które bada między innymi sprawę zatrucia Skripalów. Obaj zatrzymani zostali odesłani do Rosji.
Poluzowanie kryteriów eksportu broni jest potrzebne, by chronić miejsca pracy w szwajcarskich fabrykach - przekonywali w ostatnich miesiącach zwolennicy takich zmian w Bernie i wygląda na to, że lada moment rząd w stolicy Szwajcarii zdecyduje się na taki krok - pisze w poniedziałek agencja Reutera.