Serbia

Serbia

"To były sekundy i już leżeliśmy na boku, było słychać krzyki"

- To się bardzo szybko działo. To były sekundy, chwila moment i już leżeliśmy na boku, było słychać krzyki - opowiada jedna z nastolatek podróżujących autokarem, który uległ wypadkowi na północy Serbii. Turyści z Polski wracali nim z Grecji. W wyniku wypadku zginął jeden z kierowców, a ponad 20 osób odniosło obrażenia.

Wypadek polskiego autokaru w Serbii. Kierowca zatrzymany

W wyniku wypadku autobusu na północy Serbii zginął polski obywatel, a ponad 20 odniosło obrażenia - poinformowało we wtorek po południu biuro prasowe MSZ. Autokar, wiozący wracających z Grecji polskich turystów, wypadł z drogi i się przewrócił. Jak relacjonowała wieczorem specjalna wysłanniczka TVN24 Agnieszka Veljkovic, kierowca, który w momencie wypadku prowadził pojazd, został zatrzymany na 48 godzin.

Serbscy komandosi nad polską granicą

Ponad 800 żołnierzy z Białorusi, Rosji i Serbii oraz ponad 100 jednostek sprzętu wojskowego bierze udział w manewrach Słowiańskie Braterstwo 2017, które rozpoczęły się we wtorek pod Brześciem.

Zburzyli nielegalnie postawiony meczet. Dzień przed ramadanem

Na polecenie lokalnych władz w dzielnicy Zemun-Polje na obrzeżach stolicy Serbii, Belgradu, zburzono w piątek nielegalnie postawiony meczet. Stało się tak mimo protestów wiernych i islamskich duchownych. Budynek rozebrano w przeddzień ramadanu, muzułmańskiego miesiąca postu.

Reuters: Vuczić nowym prezydentem Serbii

Konserwatywny premier Aleksandar Vuczić wygrał niedzielne wybory prezydenckie w Serbii, uzyskując 58 proc. głosów w pierwszej turze - podaje agencja Reutera, przytaczając projekcję wyników wyborów na podstawie rezultatów z wybranych lokali wyborczych.

Jest komikiem, ale to nie żart. 26-latek kandyduje na prezydenta

Ma 26 lat, jest komikiem i… kandyduje na prezydenta Serbii. Luka "Beli" Maksimović prowadzi swoją kampanię głównie poprzez portale społecznościowe, a do jego zwolenników należą przede wszystkim ludzie młodzi oraz ci, którzy są rozczarowani obecną sytuacją w państwie i nieufający serbskiej klasie politycznej. Ubiera się zazwyczaj na biało i jeździ na białym koniu ("Beli" oznacza biały). Sondaże dają mu nawet drugie miejsce w wyścigu o fotel prezydenta. I to wcale nie jest żart. Wybory prezydenckie w Serbii odbywają się w niedzielę. Materiał programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Serbowie wybierają prezydenta. Premier faworytem wyścigu

Premier Aleksandar Vuczić, nazywany czasami politycznym kameleonem, jest faworytem niedzielnych wyborów prezydenckich w Serbii. Wygrana scementuje jego pozycję najważniejszego polityka w regionie, mimo oskarżeń o autorytaryzm ze strony opozycji.

"Rosyjski głos" coraz głośniejszy w serbskich domach

Zachód dostrzega rosnącą popularność rosyjskich mediów w Serbii i w związku z tym podejmuje kroki w celu jej niwelowania - informuje dziennik "Financial Times". Unia Europejska obawia się, że wpływy Moskwy mogą doprowadzić do destabilizacji na Bałkanach.