Serbia

Serbia

"To nie jest wypowiedź przyjaciela Serbii"

Serbski minister obrony Aleksandar Vulin skrytykował we wtorek "wrogą" wypowiedź przedstawiciela Departamentu Stanu USA Hoyta Briana Yee. Oświadczył on, że Belgrad musi wybrać między Rosją a Zachodem, jeśli chce, by Serbia weszła do Unii Europejskiej - podała agencja Associated Press.

Prezydent Kosowa chce albańskich obywatelstw

Prezydent Kosowa Hashim Thaci zwrócił się w środę do prezydenta Albanii Ilira Mety o ułatwienie Kosowianom otrzymywania obywatelstwa tego kraju, aby mogli oni swobodnie podróżować po Europie.

Myśliwce dla Serbii "w prezencie" od Rosji

Rosja rozpoczęła w poniedziałek realizowanie dostawy sześciu używanych myśliwców MiG-29 do Serbii - poinformowały serbskie media. Według nich rosyjski samolot transportowy z dwoma rozmontowanymi myśliwcami wylądował w poniedziałek po południu na wojskowym lotnisku w pobliżu Belgradu.

Luksusowym autem staranowali samochód prezydenta

Serbska policja zatrzymała trzech mężczyzn, których samochód zderzył się z konwojem prezydenta Aleksandara Vuczicia - poinformował w niedzielę minister spraw wewnętrznych Nebojsza Stefanović. Szefowi państwa nic się nie stało.

Miasta widma w Serbii. Kraj się wyludnia

Opuszczone, jakby przeszła tu wojna. Ale to skutki braku perspektyw dla wielu ludzi, którzy wyjechali. W Serbii straszą miasta widma. Władzom na razie nie udaje się powstrzymać wyludniania się małych miejscowości, w których nieraz pozostają już tylko starzy ludzie. Materiał z programu "24 Godziny".

"Podział Kosowa byłby trwałym rozwiązaniem"

Minister spraw zagranicznych Serbii Ivica Daczić wezwał na łamach belgradzkiego dziennika "Veczernje Novosti" do kompromisu w kwestii Kosowa. Dyplomata zasugerował podział tego państwa na część albańską i serbską.