Rosja

Rosja

Kreml popiera kroki podjęte przez Kim Dzong Una

Rosyjskie władze przyjmują z zadowoleniem wszelkie kroki, które przybliżają denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego - powiedział w poniedziałek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując deklarację przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una o wstrzymaniu prób nuklearnych.

"FT": Moskwa i Tel Awiw prowadzą w Syrii grę

Izrael i Rosja prowadzą podczas wojny w Syrii delikatną grę. Ich strategiczne partnerstwo jest profesjonalne i niezawodne, ale nie przynosi rezultatów jeśli chodzi o powstrzymywanie obecności Iranu w Syrii - pisze w czwartek "Financial Times".

Turbina "po prostu się rozpadła". Kluczowy program Rosjan z problemem

Używa się ich w elektrowniach, okrętach czy do tłoczenia gazu w gazociągach - turbiny są bardzo ważnym, drogim i skomplikowanym urządzeniem. Rosjanie zawsze sprowadzali je z Ukrainy i Zachodu, ale teraz starają się zrobić swoje. Projekt ma najwyższy priorytet i interesuje się nim Władimir Putin. Jednak - jak twierdzi agencja Reutera - podczas testów doszło do poważnego wypadku. Turbina miała się rozpaść.

Zgoda w ostatniej chwili. Amerykanie nadal mogą latać nad Rosją

Rosja zgodziła się wydłużyć zezwolenia na przeloty nad swoim terytorium amerykańskim samolotom pasażerskim - poinformował Departament Stanu. Pozwolenia obowiązują na pół roku. Udało się je uzgodnić kilka godzin przed tym, jak poprzednie straciłyby ważność, a wiele lotów z USA do Azji zostałoby sparaliżowanych.

Bezradni Rosjanie. Nawet gdyby chcieli, nie mogliby zatrzymać tomahawków

Czy Rosjanie w ogóle byli w stanie zatrzymać zachodni atak na Syrię? Jak sami stwierdzili, amerykańskie, brytyjskie i francuskie rakiety nie wleciały w strefy bronione przez ich systemy przeciwlotnicze. Prawda jest taka, że pociski w rodzaju tomahawków strącić jest jednak bardzo trudno, a często pokazywane w sieci fantastyczne możliwości rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-400 są znacznie mniejsze, niż chciałaby tego Moskwa. Możliwości Rosjan ogranicza czasami zwykła fizyka.

Reuters: USA nie wykluczają, że Rosja manipulowała w miejscu ataku w Syrii

Możliwe, że Rosja dokonywała manipulacji na miejscu domniemanego ataku chemicznego w syryjskim mieście Duma - powiedział w poniedziałek ambasador USA przy Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) Kenneth Ward. Wezwał jednocześnie organizację do podjęcia zdecydowanych działań przeciwko stosowaniu broni chemicznej przez reżim Baszara al-Asada - pisze Reuters.

Rosja blokuje popularny komunikator

W Rosji rozpoczął się proces blokowania dostępu na terytorium tego kraju do komunikatora Telegram. Państwowy regulator Roskomnadzor zwrócił się w tej sprawie do dostawców usług internetowych - poinformowały w poniedziałek służby prasowe tego urzędu.

Asad w "dobrym humorze". Rosyjska delegacja zaprosiła go na Syberię

Prezydent Syrii Baszar al-Asad spotkał się w Damaszku z grupą rosyjskich parlamentarzystów, którym powiedział, że uderzenie Zachodu na jego kraj było aktem agresji. Chwalił także - jak relacjonują Rosjanie - sowieckie systemy rakietowe, dzięki którym miał odeprzeć atak. USA i Francja zaprzeczają, by którykolwiek z ich pocisków został zestrzelony.