prognoza

prognoza

W niedzielę nawet w najcieplejszym momencie dnia czeka nas jeszcze mróz poniżej -10 st. Potem temperatury wzrosną, ale cały kraj znajdzie się w strefie opadów śniegu. Szczególnie intensywnie będzie padać w środę. Pojawią się też silniejsze porywy wiatru.

Czeka nas słoneczny, ale zimny dzień. Najniższe temperatury będę na wschodzie kraju, tam słupki na termometrach nie wzrosną powyżej -14 stopni. Na południowym wschodzie odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał wiatr.

Szykuje się piękny zimowy weekend. Przed nami dwa słoneczne dni. Będzie mroźno, ale niskie temperatury nie dokuczą nam tak mocno, jak tydzień temu. Prawie w całym kraju będzie pogodnie, tylko na Pomorzu poprószy śnieg.

W ciągu najbliższej doby prawie cała Polska będzie pod wpływem wyżu znad południowego Bałtyku, tylko na południu kraju przejściowo zaznaczy się płytka zatoka niżowa.

Kierowcy w czwartek powinni uważać na drogach południa Polski - tam ma sypać śnieg. Na pozostałym obszarze kraju warunki powinny być dobre, choć przelotnie popadać może niemal wszędzie.

Na południu Polski w czwartek śnieżyć będzie przez cały dzień. Na stokach zimno, w większości lokalizacji termometry pokażą -10 st. C, a będą miejsca, gdzie nawet więcej. Warunki do szusowania po stokach będą w czwartek niesprzyjające.

Kierowcy podróżujący po drogach Polski wschodniej nie powinni spodziewać się utrudnień związanych z pogodą. Słabe opady śniegu wystąpią w zachodniej i środkowej Polsce. Tutaj nawierzchnie będą śliskie.

W środę mróz się zmniejszy, a śniegu przybędzie. Na termometrach zobaczymy od -6 do -11 st. Celsjusza. Warunki biometeo, niestety, nam nie dopiszą.

W środę w Alpach będzie sypać śnieg, a niebo będzie pochmurne. Weszędzie z wyjątkiem Francji. Tam stoki będa słoneczne. W północno-zachodnich Włoszech dalej brakować będzie śniegu.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie się na skraju niżu znad Grecji, pod wpływem przemieszczającego się powoli, ze wschodu na zachód, frontu atmosferycznego.

Kierowcy niemal w całej Polsce mogą napotkać na swojej drodze słabe opady śniegu. Dodatkowo na południu kraju powieje silny wiatr. Dobre warunki drogowe będą jedynie w północno-wschodniej Polsce.