prognoza

prognoza

Większość alpejskich kurortów w środę może liczyć na opady świeżego śniegu. Białą jazdę w słońcu będzie można uprawiać jedynie we Włoszech. W Austrii trzyma silny mróz.

Środa nie będzie najlepszym dniem na białe szaleństwo w polskich górach. Opady śniegu, które chwilami mogą być intensywne, będą ograniczać widoczność i psuć przyjemność z jazdy.

W poniedziałek spodziewamy się przelotnych opadów śniegu. Mróz nie powinien przekraczać -9 st. Celsjusza, a wiatr będzie słaby i umiarkowany. Choć warunki pogodowe będą dużo mniej uciążliwe niż w ciągu ostatnich dni, nasze samopoczucie nie będzie najlepsze.

Nieuchronnie zbliża się ocieplenie. Dzisiejsza temperatura maksymalna – choć to niewiarygodne – wyrażała się na ogół jedna cyfrą. Wyjątkami były Białystok z -12 st. C i Rzeszów z -10 st. C.

W niedzielny poranek kierowcy muszą uważać na mgły i szadź, od której nawierzchnia dróg robi się śliska. Jednak w ciągu dnia słońce osuszy drogi i warunki do jazdy będą dobre. W większości kraju będzie pogodnie, jedynie na Pomorzu Zachodnim może trochę poprószyć.

Choć niedzielny poranek jest zamglony, reszta dnia w większości kraju będzie pogodna. Tylko na Pomorzu i Mazurach popada śnieg. Będzie dość mroźno, a ciśnienie zacznie spadać.

Alpy tej niedzieli będą słoneczne. Pochmurne niebo i opad śniegu czekają na wypoczywających tylko w kilku miejscowościach, m.in. w Madonnie, Livignio, Trydencie, Kaprun i Soelden. Będzie też zimno, termometry pokażą nawet do -20 st. C w austriackiej części gór.

W niedzielę nawet w najcieplejszym momencie dnia czeka nas jeszcze mróz poniżej -10 st. Potem temperatury wzrosną, ale cały kraj znajdzie się w strefie opadów śniegu. Szczególnie intensywnie będzie padać w środę. Pojawią się też silniejsze porywy wiatru.

Czeka nas słoneczny, ale zimny dzień. Najniższe temperatury będę na wschodzie kraju, tam słupki na termometrach nie wzrosną powyżej -14 stopni. Na południowym wschodzie odczucie chłodu będzie dodatkowo wzmagał wiatr.

Szykuje się piękny zimowy weekend. Przed nami dwa słoneczne dni. Będzie mroźno, ale niskie temperatury nie dokuczą nam tak mocno, jak tydzień temu. Prawie w całym kraju będzie pogodnie, tylko na Pomorzu poprószy śnieg.