Podróże zagraniczne Donalda Trumpa

Podróże zagraniczne Donalda Trumpa

Gdziekolwiek uda się prezydent USA, towarzyszą mu setki agentów Secret Service dysponujących specjalistycznym sprzętem. Podróżują też opancerzone limuzyny, furgonetki i inne pojazdy, które można było zobaczyć między innymi w Warszawie. Przy okazji wyprawy Donalda Trumpa do Azji jego ochrona pokazała, jak wygląda transport "od kuchni".

Donald Trump i Shinzo Abe wspólnie nakarmili ryby przy Pałacu Akasaka. Z tarasu położonego kilka metrów powyżej stawu sypali karmę karpiom koi. To ozdobny gatunek, z którego hodowli znana jest Japonia. Prezydent USA miał gest i wsypał do stawu całą zawartość pojemnika. Złośliwi komentowali, że Trump znudził się karmieniem i chciał w ten sposób szybko pozbyć się jedzenia. Tuż przed nim podobnie postąpił jednak premier Japonii. Taka ilość jedzenia - zauważa "Guardian" - niekoniecznie wyszła rybom na zdrowie.

Prezydent USA i premier Japonii Shinzo Abe zgodzili się w poniedziałek w Tokio co do twardego stanowiska wobec Korei Północnej, która mimo presji społeczności międzynarodowej kontynuuje program zbrojeń atomowych. Trump i Abe rozmawiali też na temat handlu.

- Nigdy nie ulegniemy, nigdy nie zachwiejemy się i nigdy nie zawahamy się w obronie naszej wolności - stwierdził po wylądowaniu w Japonii prezydent USA Donald Trump, nawiązując do kryzysu północnokoreańskiego. Tymczasem Pentagon w liście do kongresmanów za jedyną bezpieczną interwencję w Korei Północnej uznał operację lądową.

Donald Trump przybył w niedzielę do Japonii, rozpoczynając swoją pierwszą azjatycką podróż na stanowisku prezydenta USA. W ciągu 12 dni Trump odwiedzi pięć krajów regionu, a z ich przywódcami będzie rozmawiał głównie na temat kryzysu północnokoreańskiego.

Prezydent USA Donald Trump uda się z początkiem listopada do Japonii, gdzie odbędzie rozmowy z premierem Japonii Shinzo Abe - poinformował we wtorek Biały Dom. Wizyta w Tokio będzie pierwszym etapem azjatyckiej podróży Donalda Trumpa.

Do wizyty prezydenta USA w Państwie Środka może dojść jeszcze w tym roku - poinformował szef chińskiej dyplomacji Wang Yi. Eksperci zwracają jednak uwagę na napięty grafik w drugiej połowie roku w Chinach ze względu na zjazd Komunistycznej Partii Chin w Pekinie.

Chciałbym podziękować przyjaciołom, którzy przyjechali na nasze święto - powiedział w piątek prezydent Francji Emmanuel Macron, zwracając się do goszczącego w Paryżu na jego zaproszenie Donalda Trumpa. Wcześniej politycy przyglądali się uroczystej paradzie wojskowej z okazji Dnia Bastylii.

Prezydent USA Donald Trump przy powitaniu z francuską parą prezydencką w Paryżu pochwalił pierwszą damę Brigitte Macron za to, że "jest w bardzo dobrej formie". Potem dodał, że chodzi mu o formę fizyczną. Internauci wychwycili to dzięki transmisji na żywo na Facebooku. Nie wiadomo, czy ze strony Trumpa był to komplement, czy drobny przytyk do wieku pierwszej damy, która jest starsza od Emmanuela Macrona o 24 lata.