Podróże zagraniczne Donalda Trumpa

Podróże zagraniczne Donalda Trumpa

Amerykański prezydent Donald Trump powiedział w piątek po przyjeździe do rezydencji premier Theresy May w Chequers, że nigdy nie miał z nią lepszych relacji niż po czwartkowej kolacji w Pałacu Blenheim. - Nasze relacje są bardzo silne - zapewnił.

Amerykański prezydent Donald Trump skrytykował w rozmowie z tabloidem "The Sun" brytyjską premier Theresę May za jej strategię negocjacji w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej, oceniając, że mogła stracić przez to szanse na umowę handlową ze Stanami Zjednoczonymi.

Prezydent USA Donald Trump oraz przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przybyli do Singapuru. Prezydencki Air Force One wylądował w bazie wojskowej Paya Lebar w niedzielę około godziny 20.20 czasu lokalnego (około godziny 14.20 w Polsce) - podała agencja Reutera.

Brytyjska premier Theresa May i prezydent USA Donald Trump poprosili swoich urzędników o "sfinalizowanie szczegółów" wizyty Trumpa w Wielkiej Brytanii w tym roku - poinformowało Downing Street. Przywódcy obu państw spotkali się w czwartek w Davos.

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podzielił się we wtorek z dziennikarzami pozytywnym wrażeniem, jakie odniósł ze spotkania na kolacji w Manili z prezydentem USA Donaldem Trumpem, określił go jako człowieka otwartego, nastawionego życzliwie.

Donald Trump powiedział w niedzielę w Hanoi, że on i lider Korei Północnej, Kim Dzong Un mogliby się pewnego dnia zaprzyjaźnić, i że byłoby to "bardzo, bardzo miłe", ale "nie wie, czy to się zdarzy". Jak poinformował Reuters, Trump oświadczył też, że jest gotowy podjąć się mediacji pomiędzy Wietnamem a Chinami w sprawie konfliktu na Morzu Południowochińskim.

Aby spełnił się "sen Indii-Pacyfiku", kraje regionu muszą przestrzegać reguł wolnego handlu, a USA nie będą już tolerowały oszustw i innych nieuczciwych praktyk handlowych - mówił amerykański prezydent Donald Trump na szczycie APEC w Wietnamie.

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Donald Trump spotkają się w piątek podczas szczytu APEC w Wietnamie - poinformował doradca Putina Jurij Uszakow, na którego powołują się rosyjskie agencje.