Organizacja Narodów Zjednoczonych

Organizacja Narodów Zjednoczonych

Wypalanie oczu, okaleczenia genitaliów. Kaci nie oszczędzają nawet dzieci

Śledczy ONZ wydali raport z przesłuchań ponad 500 osób, które przeżyły pobyt w syryjskich, rządowych więzieniach. Jego wyniki są zatrważające - niemal wszyscy byli torturowani lub byli świadkami torturowania współwięźniów. Jak podsumowano, raport dowodzi, że reżim Baszara al-Asada dopuszcza się zbrodni wojennych oraz zbrodni przeciwko ludzkości.

ONZ: Islamiści zyskują sojuszników. Bezprecedensowe zagrożenie

34 islamskie ugrupowania ekstremistyczne miały do połowy grudnia zaprzysiąc wierność tzw. Państwu Islamskiemu (IS); ich liczba w 2016 roku jeszcze wzrośnie - poinformował sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun w swym opublikowanym w piątek wieczorem raporcie.

WHO uznała wirus zika za zagrożenie dla całego świata

Przenoszony przez komary wirus zika stwarza międzynarodowe zagrożenie - ogłosiła w poniedziałek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) po nadzwyczajnym posiedzeniu ekspertów w Genewie. Ostatni taki komunikat WHO wydała w 2014 r. w związku z epidemią eboli.

ONZ: głodzenie Syryjczyków jest zbrodnią wojenną

Głód wśród syryjskich cywilów jest zbrodnią wojenną i zbrodnią przeciwko ludzkości, która powinna być ścigana i nie może być objęta amnestią po zakończeniu konfliktu zbrojnego w Syrii - oświadczył Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka.

Rozmowy o Syrii. Wciąż wiele znaków zapytania

Rzeczniczka specjalnego wysłannika ONZ do Syrii Staffana de Mistury, Chawla Mattar, potwierdziła w czwartek, że rozmowy pokojowe w sprawie konfliktu syryjskiego rozpoczną się w piątek w Genewie.

Rebelianci przed negocjacjami: presja ONZ przedłuży wojnę w Syrii

Syryjscy rebelianci twierdzą, że na oponentów prezydenta Syrii Baszara el-Asada wywierana jest przez ONZ presja, mająca ich skłonić do ustępstw, które przedłużą syryjski konflikt - pisze agencja Reutera. Agencja wskazuje, że podkreśla to wątpliwości syryjskich rebeliantów, dotyczące forsowanych przez ONZ rozmów pokojowych.

"Jeżeli okaże się, że to próba wodorowa, to jest się czego bać"

- Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, co tam się dzieje - mówił o Korei Północnej w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Waldemar Dziak z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Jego zdaniem Pjongjang nie ma w swoim arsenale o wiele potężniejszej od atomowej - broni wodorowej, ale z drugiej strony nie można być tego jeszcze pewnym.