Niemcy

Niemcy

"Die Welt": pogarda dla Trumpa nie pomoże Europie

Dziennik "Die Welt" skrytykował w środę niemieckich polityków, zarzucając im, że traktują prezydenta USA Donalda Trumpa jak "zadżumionego". Komentator dziennika Clemens Wergin przypomina, że w dziedzinie bezpieczeństwa Niemcy pozostają uzależnione od Ameryki.

Berlin spodziewa się ingerencji Rosji. W tle atak hakerski na Bundestag

Niemcy spodziewają się, że Rosja będzie starała się wpłynąć na wynik wrześniowych wyborów parlamentarnych w tym kraju - poinformował we wtorek niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere, cytowany przez Agencję Reutera. Jak dodał, wykorzystane w tym celu może zostać ujawnienie danych wykradzionych przez hakerów w 2015 roku z izby niższej parlamentu. Berlin spodziewa się takich działań.

Z wraku spalonego autokaru wydobyto ciała 18 ofiar. Życie dwóch z 30 rannych jest zagrożone

W wypadku autokaru, który w poniedziałek rano najechał na ciężarówkę i stanął w płomieniach na autostradzie A9 w Bawarii, zginęło 18 osób - potwierdziła po południu policja. 30 rannych trafiło do szpitali, stan dwóch jest krytyczny. Szef MSW Bawarii zwrócił uwagę, że ratownicy mogliby dotrzeć na miejsce szybciej, gdyby nie przejeżdżający w pobliżu kierowcy, którzy zwalniali, by obejrzeć miejsce tragedii.

Niemcy zakazują zagranicznym politykom wystąpień wyborczych

Rząd Angeli Merkel zakazał zagranicznym politykom wystąpień wyborczych na terenie Niemiec w okresie krótszym niż trzy miesiące przed głosowaniem - poinformował w piątek rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych w Berlinie Martin Schaefer. Ograniczenia nie obowiązują polityków z państw unijnych.

Berlin odmawia Erdoganowi. Odpowiedź Turcji: deklaracje nie do zaakceptowania

Niemiecki rząd nie zezwoli prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi na wygłoszenie przemówienia do swoich sympatyków - zapowiedział w czwartek szef niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel. Wcześniej Turcja oficjalnie powiadomiła niemieckie władze, że prezydent Erdogan przy okazji szczytu G20 w Hamburgu chciałby przemówić do swoich rodaków w Niemczech.

Sport, kultura i edukacja. Sposób na integrację uchodźców

Gdy dotarł do Niemiec przeszedł załamanie nerwowe, chciał popełnić samobójstwo. Jego życie odmieniło odnalezienie pasji. - W Etiopii wszyscy szybko biegamy - tłumaczy Fahim po pierwszym półmaratonie. Zakon Maltański stał się przykładem na to, jak sport, kultura i edukacja pomagają w integracji uchodźców. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.