Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów

Gdy Banaś dowiedział się o piramidzie, wycofał z niej swoje pieniądze. Prokuratura sprawdza, czy dopełnił obowiązków

Obecny prezes NIK w 2016 roku kupił za blisko 70 tysięcy złotych rzeźbę. Odsprzedał ją z 10-tysięcznym zyskiem miesiąc po tym, gdy otrzymał służbową informację, że firma handlująca dziełami sztuki może być piramidą finansową. Jak poinformowała tvn24.pl Prokuratura Regionalna w Białymstoku, śledczy badają "kwestię ewentualnych zaniechań Mariana Banasia jako ówczesnego wiceministra finansów". Adwokat obecnego prezesa NIK-u zapewnia, że podjął on "niezbędne działania".

Co łączy "mafię VAT-owską" w Ministerstwie Finansów z aferą SKOK-u Wołomin?

By rozkręcić "karuzelę VAT", wysocy rangą urzędnicy Ministerstwa Finansów mieli zapożyczyć się u biznesmena, który chwilę wcześniej wyszedł z aresztu tymczasowego. Jan L. trafił za kratki w związku z zarzutami o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wyprowadziła ze SKOK Wołomin miliardy złotych - dowiedział się tvn24.pl.

Wyższe podatki w Polsce

Minister finansów obiecuje, że po nowym roku nic się nie zmieni, tyle że w obecnym dużo się zmieniło i zacznie obowiązywać za chwilę. Dawid Rydzek sprawdził, za co i od kiedy zapłacimy więcej.

Dlaczego ABW nie zajęła się aferą VAT-owską w Ministerstwie Finansów?

Do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zgłosił się mężczyzna, który chciał opowiedzieć o procederze wyłudzeń zwrotu podatku VAT przez urzędników Ministerstwa Finansów. Mimo jego wizyty śledztwo w tej sprawie wszczęto dopiero niemal rok później, gdy sprawą zajęli się funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłych urzędników Ministerstwa Finansów oskarżonych o wyłudzenia VAT

Cztery terminy już spadły z wokandy, spadną kolejne dwa. Bezprecedensowy proces byłych urzędników Ministerstwa Finansów oskarżonych o założenie i kierowanie grupą przestępczą zajmującą się wyłudzeniami podatku VAT nie może się rozpocząć. A kiedy już sądowi się to uda, będzie się toczyć za zamkniętymi drzwiami. Jak ustalili dziennikarze tvn24.pl, główną rolę odgrywać będzie skruszony urzędnik, który poszedł na współpracę z prokuraturą.

Nowa Ordynacja podatkowa do konsultacji

Zwiększenie zaufania podatników do organów podatkowych m.in. dzięki mniejszej liczbie kontroli firm, a zarazem większa skuteczność i efektywność wymiaru i poboru podatków - takie mają być skutki nowej Ordynacji podatkowej, której projekt Ministerstwo Finansów skierowało właśnie do konsultacji i uzgodnień.

Konstytucyjne wątpliwości w sprawie zmian w emeryturach. Jest odpowiedź resortu finansów

Uprzywilejowanie pozycji Polskiego Funduszu Rozwoju Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i regulacje dotyczące czasu wejścia w życie ustawy mogą naruszać konstytucyjną zasadę równości wobec prawa – ostrzegają pracownicy z Rządowego Centrum Legislacji. Resort finansów tłumaczy, że uwagi RCL były analizowane i omawiane w trakcie uzgodnień, zapowiada też rozszerzenie uzasadnienia projektu.

Premier obiecał mniejszą liczbę wiceministrów. Właśnie powołano nowego

Tomasz Robaczyński został wiceministrem finansów odpowiedzialnym za budżet. Jego powołanie zbiegło się w czasie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącą ograniczenia liczby sekretarzy i podsekretarzy stanu. W środę rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, przypomniała, że 8 marca wygasają powołania tych wiceministrów, którzy byli nimi w rządzie Beaty Szydło.