Korea Południowa

Korea Południowa

Nielegalny hazard i prostytucja. Guru K-popu na policji

Producent muzyczny stojący za jednymi z największych gwiazd K-popu został w czwartek przesłuchany przez policję w związku z dochodzeniem dotyczącym nielegalnego hazardu i prostytucji. To już kolejna sprawa, która wstrząsnęła południowokoreańską branżą muzyczną.

Kim osobiście nadzorował test "super dużej wielofunkcyjnej wyrzutni"

Korea Północna musi przyspieszyć rozwój nowej broni strategicznej i taktycznej, aby przeciwdziałać stale rosnącym zagrożeniom militarnym - przekazała w niedzielę państwowa północnokoreańska agencja KCNA, komentując kolejną próbę rakietową przeprowadzoną przez ten kraj. Jak poinformowała agencja, test "superdużej wielofunkcyjnej wyrzutni" osobiście nadzorował przywódca Kim Dzong Un.

Chiny w roli godzącego Japonię i Koreę Południową

Szefowie resortów spraw zagranicznych Chin, Japonii i Korei Południowej spotkali się w środę w Pekinie, wyrażając chęć kontynuacji trójstronnej współpracy mimo trwającego sporu japońsko-koreańskiego. Przełomu w konflikcie nie przyniosło dwustronne spotkanie ministrów tych krajów.

Seul odpowiada na wystrzelenie pocisków przez reżim Kima

Seul zareagował na kolejną próbę rakietową Pjongjangu i wezwał Koreę Północną do zaprzestania prób rakietowych oraz krytyki prezydenta Mun Dze Ina. Według Korei Południowej zachowanie ich północnego sąsiada jest sprzeczne z ustaleniami ze szczytów z udziałem przywódców obu krajów.

Koreański odwet. Japonia bez przywilejów handlowych

Japonia bez statusu zaufanego partnera handlowego - taką decyzję w poniedziałek podjęły władze Korei Południowej. To rewanż Seulu za podobną decyzję Tokio. Historyczny i gospodarczy spór pomiędzy azjatyckimi krajami eskaluje.

Pjongjang zmuszony do "opracowania, przetestowania i rozmieszczenia potężnych środków"

Stany Zjednoczone podsycają napięcie wojskowe wrogie wobec Korei Północnej - stwierdził we wtorek północnokoreański dyplomata Dzu Jong Czol. Jak dodał, działania Waszyngtonu zmusiły Pjongjang do "opracowania, przetestowania i rozmieszczenia potężnych środków fizycznych, kluczowych dla obrony narodowej". W ostatnim czasie reżim Kim Dzong Una przeprowadził cztery próby rakietowe.

Reżim Kima wystrzelił kolejne rakiety. Waszyngton: obserwujemy ich z bliska

Szef Pentagonu Mark Esper oświadczył we wtorek, że USA nie będą "reagowały przesadnie" na serię testów balistycznych przeprowadzonych w ostatnich tygodniach przez Koreę Północną. We wtorek Pjongjang przeprowadził czwartą w ciągu dwóch tygodni próbę rakietową. Według południowokoreańskiego sztabu, były to rakiety krótkiego zasięgu.

Wspólny "trening personelu" wojsk USA i Korei Południowej. Mimo protestów Pjongjangu

Wojska amerykańskie i południowokoreańskie rozpoczęły w poniedziałek wspólny "trening personelu zarządzania kryzysowego". Przeciwko ćwiczeniom wojskowym obu państw protestowała Korea Północna. Jak przekazała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na anonimowe źródła, Waszyngton i Seul nie ujawniły szczegółów manewrów, by "nie prowokować" reżimu Kim Dzong Una.

Tysiące demonstrantów w Seulu

W sobotę przed ambasadą Japonii w Seulu zebrały się tysiące demonstrantów. Wzywali oni do bojkotu japońskich towarów i krytykowali premiera Japonii Shinzo Abego, którego rząd pozbawił Koreę Południową specjalnego statusu handlowego.

Seul twierdzi, że Moskwa przeprosiła. Rosja zaprzecza

Strona rosyjska przekazała władzom Korei Południowej, że rosyjski samolot nie miał zamiaru naruszać jej przestrzeni powietrznej – powiedział w środę urzędnik pałacu prezydenckiego w Seulu Jun Do Han. Jak dodał, przedstawiciel Moskwy miał przeprosić za incydent i wyjaśnić, że doszło do niego prawdopodobnie z powodu problemu technicznego. Rosyjscy dyplomaci zaprzeczyli jednak tym informacjom.

Strzały w kierunku rosyjskiego samolotu. Moskwa odpiera zarzuty Seulu

Samoloty Korei Południowej oddały dwa ostrzegawcze strzały po tym, jak rosyjski samolot wojskowy naruszył tamtejszą przestrzeń powietrzną - przekazało południowokoreańskie ministerstwo obrony. W przestrzeń Korei Południowej miała wlecieć także maszyna należąca do Chin. Ministerstwo obrony Rosji zaprzeczyło, aby bombowce strategiczne tego kraju złamały międzynarodowe zasady, a samolotom południowokoreańskim zarzuciło wykonywanie niebezpiecznych manewrów.

Historyczny moment. Trump na północnokoreańskiej ziemi

Prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkali się w niedzielę we wsi Panmundżom w strefie zdemilitaryzowanej na granicy pomiędzy Koreami. Podali sobie dłonie po czym przywódca reżimu w Pjongjangu zaprosił gestem Donalda Trumpa na północnokoreańską stronę granicy. Stał się on tym samym pierwszym w historii prezydentem USA, który to zrobił.