Gospodarka

Gospodarka

O 4,6 proc. do 481 milionów zł wzrosły przychody TVN w czwartym kwartale 2014 roku. Natomiast wzrost przychodów w całym roku wyniósł 3,6 proc., czyli 1,594 mld zł, - wynika z danych finansowych spółki. To m.in. efekt najlepszych na rynku wyników oglądalności, doskonałej strategii programowej i związanego z tym silnego wzrostu przychodów związanych z reklamą o 5,4 proc.

Uber opublikował wyniki raportu badającego jeżdżących dla niego kierowców. Dla większości z nich współpraca z firmą jest drugim, a czasami nawet trzecim zawodem wykonywanym równocześnie - kierowcy cenią sobie przede wszystkim dużą niezależność i elastyczny czas pracy.

Polska awansowała w tegorocznym rankingu Indeksu Wolności Gospodarczej zajmując 42. miejsce na świecie, a 19. w Europie. Według raportu, zaprezentowanego we wtorek w Pałacu Prezydenckim, Polska zmniejszyła poziom korupcji, a jej podatki są zachęcające dla inwestorów zagranicznych.

Od 80 do 90 proc. tłuszczu mlecznego i ani grama roślinnego - tak powinien wyglądać skład masła. Prezes UOKiK ustalił, że masło produkowane przez Masmal Dairy było zafałszowane tłuszczem roślinnym, a producent wprowadza klientów w błąd. Nałożona w decyzji kara to ponad 1,4 mln zł.

Światowa gospodarka będzie w tym roku rozwijała się wolniej niż zakładano. W opublikowanym we wtorek w Pekinie raporcie, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) skorygował swą wcześniejszą prognozę w dół o 0,3 pkt. proc. do 3,5 proc.

Dziś Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje o wysokości stóp procentowych. Ekonomiści spodziewają się, że RPP pozostawi poziom stóp bez zmian. To ważna decyzja dla Polek i Polaków, bo ich wysokość wpływa m.in. na oprocentowanie lokat bankowych, kart kredytowych, wysokości rat kredytów, czy ceny towarów.

Nowy prezes spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR), który zostanie wybrany niebawem, ma realizować projekty, będące kołem zamachowym polskiej gospodarki - powiedział w poniedziałek szef MSP Włodzimierz Karpiński i zapowiedział "twardy" nadzór nad realizacją projektów przez PIR.