Facebook

Facebook

Zdjęcie nagich kobiecych piersi na tle gór - taką fotografię na swoim profilu na Facebooku umieścił jeden z posłów PO. Piotr van der Coghen swoją publikacją wywołał sporo zamieszania. Sam polityk nie widzi w tym nic zdrożnego, a krytykowanie go za to - jak mówi - pokazuje tylko, że "wszyscy jesteśmy trochę zakłamani".

W niedzielę wieczorem tysiące polskich internautów ekscytowało się możliwością otrzymania darmowego iPhone'a 5, czyli najnowszego i najlepszego smartfona ze stajni Apple. By wziąć udział w losowaniu sprzętu, wystarczyło polubić jeden z fanpage'ów i umieszczony na nim wpis, udostępnić go znajomym, a w komentarzu napisać, jaki kolor telefonu się wybiera. Cała akcja okazała się oczywiście oszustwem.

Portal społecznościowy Facebook zaatakowany przez hakerów. "Nic jednak nie wskazuje na to, by przejęli oni dane naszych użytkowników" - zapewnił w piątek wieczorem portal.

Sporą konsternację w sieci wywołał tajemniczy błąd. Kilka sekund po wejściu na strony największych światowych serwisów, internauci byli przekierowywani w inne miejsce. W jednej chwili wszyscy znaleźli się na stronie logowania do Facebooka.

Młodzi nowozelandzcy użytkownicy Facebooka coraz częściej kasują swoje konta na portalu. Jednocześnie gwałtownie wzrasta liczba zalogowanych osób starszych. Specjaliści stawiają pytanie, czy Facebook przestaje być "cool", a młodzi nie chcą być "podglądani" przez rodziców.

Mark Zuckerberg na konferencji prasowej zaprezentował nowe narzędzie wyszukiwania danych przez Facebooka. Graph Search będzie przeszukiwał bazę danych portalu, skupiając się na zdjęciach czy wydarzeniach, które zostały nam udostępnione.

Europosłowie komisji Parlamentu Europejskiego chcą zaostrzenia zasad, na jakich takie firmy jak Facebook czy Google gromadzą i sprzedają dane swoich użytkowników. Europosłowie poparli w czwartek propozycje Komisji Europejskiej w tej sprawie. Przedstawili też własne, bardziej restrykcyjne pomysły.

11-latek z Florydy był za młody, by zostać użytkownikiem Facebooka, dlatego rodzice zabronili mu z niego korzystać. Ale chłopiec nie ustąpił i założył własny portal, przyjazny i bezpieczny w treści dla dzieci - Grom Social. Teraz ma już prawie 7 tys. użytkowników i zainteresowanie mediów z całego świata. Czy Zach Marks to następny Mark Zuckerberg?

Papież Benedykt XVI w ciągu ośmiu dni spędzonych na Twitterze zyskał ponad 2 mln "obserwatorów", a ponad połowa z nich odpowiedziała na jego pierwsze pozdrowienie w serwisie społecznościowym. Tym samym papież bije na głowę kanadyjskiego wyrostka Justina Biebera, który doczekał się do tej pory odpowiedzi na tylko 0,7 proc. swoich postów - donosi "L'Osservatore Romano".

Londyńska straż pożarna rozważa umożliwienie wzywania pomocy za pośrednictwem Twittera i Facebooka. - Należy szukać nowych sposobów, za pośrednictwem których można szybciej i efektywniej kontaktować się ze służbami - stwierdziła rzeczniczka straży w stolicy Wielkiej Brytanii, Rita Dexter.

Facebook, portal zakazany w Iranie od czasu antyrządowych protestów w 2009 roku, nieoczekiwanie zyskał nowego, bardzo prominentnego użytkownika z tego kraju. - Na stronie pojawiło się oficjalne konto najwyższego przywódcy duchowo-politycznego tego kraju, ajatollaha Alego Chamenei - pisze agencja Reutera.

Facebook zapowiedział właśnie spore zmiany w ustawieniach prywatności na swoim serwisie. Do końca grudnia mają one stać się bardziej przejrzyste i łatwiejsze w obsłudze. To pierwsza zmiana w polityce prywatności firmy, na którą nie mieli wpływu użytkownicy portalu. W ten poniedziałek facebookową demokrację ostatecznie pogrzebały wyniki głosowania w sprawie zmian zasad funkcjonowania serwisu.

Zakończyło się głosowanie użytkowników Facebooka w sprawie zmian zasad funkcjonowania portalu. Zdecydowana większość była przeciwna ich wprowadzeniu. Ale frekwencja była zdecydowanie za niska, by zablokować propozycje Marka Zuckerberga.

Znana, amerykańska piosenkarka Lady Gaga na swoim profilu na Twitterze "wyraziła wdzięczność" dla premiera Rosji Dymitrija Miedwiediewa, który negatywnie skomentował obowiązujące w niektórych miastach Rosji prawo, które zakazuje udzielania informacji na temat homoseksualizmu.

Do godz. 21.00 10 grudnia użytkownicy Facebooka mają czas na zapoznanie się z kontrowersyjnymi zmianami, które wprowadzić chce Mark Zuckerberg. Mogą się na nie nie zgodzić i zagłosować przeciw. Jednak aby głosowanie było wiążące, musi wziąć w nim udział 30 proc. użytkowników portalu. Dotychczas zagłosowało niewiele ponad 300 tys. osób.