burze

burze

Burze zanikają. W nocy będzie spokojnie

W niektórych regionach kraju grzmiało. Wyładowania, którym towarzyszyły opady do 20 l/mkw., pojawiały się na południu kraju. Wieczorem zjawiska osłabły. W nocy i w poniedziałek odpoczniemy od gwałtownej pogody.

Opady nie ustąpią. Grożą nam podtopienia

Środa, podobnie jak wtorek, upływa pod znakiem deszczu, w wielu regionach intensywnego. Miejscami może spaść do 50 l/mkw. wody. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia.

Wichura powaliła drzewa, zerwała linie energetyczne

Wtorkowe nawałnice w Polsce doprowadziły do licznych zniszczeń. Najbardziej ucierpiało województwo śląskie. Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim otrzymali prawie 140 zgłoszeń. Wichury zerwały m.in. 140 metrów kwadratowych dachu z jednego z domów.

Wyładowania pojawiały się także w nocy

Piątek okazał się burzowy. Nad krajem przemieszczał się front atmosferyczny, na którym tworzyły się burze. Zjawiska były silne i intensywne. Lokalnie wiało do 90 km/h. Miejscami grzmiało także w nocy.

Gdzie pioruny uderzają najczęściej? Sprawdź

Burze są zjawiskiem, które może pojawić się wszędzie. W niektórych regionach świata występują częściej, w innych rzadziej. Dzięki detektorom wyładowań naukowcy stworzyli mapę miejsc, gdzie pioruny uderzają najczęściej.