Prokuratura Krajowa

Prokuratura Krajowa

Inwigilacja Krzysztofa Brejzy Pegasusem. "Sądowi powinny zapalić się wszystkie ostrzegawcze lampki"

Zgoda warszawskiego sądu dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego na kontrolę operacyjną Krzysztofa Brejzy potwierdza ustalenia Citizen Lab o zainfekowaniu telefonu polityka Platformy Obywatelskiej systemem Pegasus - wynika z ustaleń reporterów "Superwizjera" TVN. - Sąd, wydając tę zgodę, wskazał przepis stworzony dla CBA do inwigilacji takim oprogramowaniem - oceniają prokuratorzy, którzy mają doświadczenie w przebiegu nadzoru nad stosowaniem kontroli operacyjnej. Sąd odpowiada, że Biuro nie informowało, jaką metodą będzie inwigilować i że żadna służba nie jest zobligowana, by o tym informować.

60 milionów złotych archidiecezji lwowskiej pod lupą analityków. GIIF zawiadomił prokuraturę

Od kilku miesięcy prokuratorzy z różnych jednostek przesyłają sobie analizę Generalnego Inspektora Informacji Finansowej dotyczącą wielomilionowych operacji finansowych na kontach archidiecezji lwowskiej - dowiedział się tvn24.pl. Analitycy z Ministerstwa Finansów wskazali w niej, że milionowe kwoty z kont archidiecezji trafiały do członków rodziny arcybiskupa lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego. - Nikt z mojej rodziny ani żadne inne osoby nie wykorzystują tych pieniędzy do własnych celów. Są one własnością archidiecezji lwowskiej i są przeznaczane na cele zgodnie z intencjami ofiarodawców - przekazał nam w oświadczeniu arcybiskup Mokrzycki.

Trałowanie w Zatoce Sztuki. Czy po Iwonie Wieczorek został jakiś ślad?

W śledztwie dotyczącym zaginięcia Iwony Wieczorek prokuratura, szukając śladów na plaży w Sopocie, szeroko zarzuciła sieć. - Zabezpieczone ślady biologiczne trzeba liczyć w setkach, jeśli nie tysiącach. Gromadzone są zewsząd - ze środka lokalu, z zewnątrz, z baru, ze śmieci, ze studzienek - mówi informator tvn24.pl znający przebieg działań. Przekazuje, że pracujący na miejscu technicy mieli wynajęte miejsca noclegowe w Trójmieście na kilka tygodni. Czy w tak zastawioną sieć wpadnie cokolwiek wartościowego?