WOŚP 2017

WOŚP 2017

- Teraz patrząc na to całe zawirowanie, myślę sobie, czy nam teraz nie potrzeba czegoś takiego, co właśnie szykuje się 15 stycznia, gdzie to słowo "jednoczymy" cały naród jest niezwykle ważnym słowem - powiedział w "Faktach po Faktach" Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na parkiecie Kabareciarze i Przyjaciele oraz Gwiazdy Sportu, a na trybunach tłumy. Rybnik tydzień wcześniej zaczął grać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz siódmy rozegrano Legendarny Kosmiczny Mecz, a w trakcie zabawy zbierano pieniądze. Licytowano m.in. piłki z autografami Kuby Błaszczykowskiego i Michała Pazdana. WOŚP 15 stycznia zagra w całej Polsce oraz kilkudziesięciu miejscach na świecie po raz 25. Tym razem fundacja będzie zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz seniorów.

Lekcja jazdy konnej z Piotrem Kraśko, książki dziennikarzy TVN24, kolacja z Magdą Gessler, słynny kapelusz Moniki Olejnik czy wyścig z Katarzyną Zdanowicz. Między innymi takie atrakcje znalazły się wśród aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w które zaangażowały się gwiazdy TVN i TVN24. Znani i lubiani chcą w ten sposób pomóc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny.

Sztabka złota z filmu "Kiler" Juliusza Machulskiego, klaps z filmu "Danton" Andrzeja Wajdy z autografami reżysera i Allana Starskiego, krzesło reżyserskie z autografem Jerzego Skolimowskiego, czy też album o filmie "Wołyń" z dedykacją od Wojciecha Smarzowskiego - to niektóre z filmowych gadżetów, które można licytować na aukcjach WOŚP. O podarowanych przez filmowcach przedmiotach opowiadała we "Wstajesz i wiesz" Paulina Bez z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. - Na naszych aukcjach można licytować nie tylko przedmioty, ale również przeżycia - dodała. Jednym z takich "przeżyć" jest kolacja z reżyserką Agnieszką Holland.

Nieco ponad dwa tygodnie zostały do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 15 stycznia puszki pójdą w ruch, a wolontariusze dadzą z siebie wszystko, by zebrać jak najwięcej. W tym roku pomagamy dzieciom na oddziałach ogólno-pediatrycznych i seniorom. Dlaczego warto przyłączyć się do akcji, najlepiej opowiadają historie tych, którym sprzęt WOŚP pomógł - jak Natalia i Danusia. Materiał magazynu "Polska i świat".

Trwają ostatnie przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia. Orkiestra zagra dla dzieci i seniorów. W sobotę szef WOŚP Jerzy Owsiak nadzorował pakowanie tekturowych skarbonek, do których zbierane będą pieniądze. Partnerem i gospodarzem 25. finału jest grupa TVN. #WOSPwTVN24

Zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik postanowił przekazać quada, na którym startował w tej imprezie, na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Kiedy dojechałem na nim znad Atlantyku nad Pacyfik, to głaskałem go czule. To jedna z najcenniejszych rzeczy jakie mam - przyznał w programie "Wstajesz i wiesz" 50-letni kierowca.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi instrumenty i wciąż potrzebuje muzyków. Finał już niecałe dwa miesiące. Cały czas jeszcze można się zgłaszać, by zostać wolontariuszem. We Wrocławiu zgłosiło się ponad 100 osób, ale potrzeba cztery razy więcej. Gdzie się zgłaszać, w jaki sposób i co potem? O tej niezwykłej przygodzie z wrocławskim organizatorem WOŚP i jednym z wolontariuszy rozmawiał reporter TVN24 Tomasz Kanik.

- Szkoda że w zeszłym roku służby mundurowe wyraźnie wycofały się z udziału w WOŚP. My naprawdę chcemy ze wszystkimi, dla wszystkich. Bo na tym to polega - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurek Owsiak. 25. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem" "Kręcimy się już 25 lat".