Loża prasowa

Loża prasowa

Loża prasowa 30.10.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Renatę Grochal z Gazety Wyborczej, Daniela Passenta z Polityki, Andrzeja Stankiewicza z Onetu i Agnieszkę Romaszewską-Guzy, dyrektor Biełsatu. Dyskusję rozpoczął temat ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej i protestu części rodzin osób, które zginęły w kwietniu 2010 roku. Goście programu odnieśli się też do reakcji premier i prezydenta na kolejne słowa Antoniego Macierewicza dotyczące sprzedaży Mistrali Rosji i zakupów śmigłowców dla Wojska Polskiego. Komentatorzy dyskutowali także na temat rozwoju stosunków politycznych i gospodarczych z Białorusią, czego ostatnim owocem była wizyta wicepremiera Morawieckiego w tym kraju. Ostatnim tematem była kwestia legalizacji leczniczej marihuany i spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z apelującym do polityków o działanie w tej sprawie, chorym na glejaka, Tomaszem Kalitą. W tym kontekście dyskutowano także o ostatnich wystąpieniach publicznych prezydenta nt. sytuacji w kraju.

Loża prasowa 23.10.2016

W studiu TVN24 gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Mariusz Janicki („Polityka”), Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”), Agaton Koziński („Polska the Times”) i Tomasz Skory (RMF FM). Wydanie rozpoczęła dyskusja o Antonim Macierewiczu i jego ostatnich wypowiedziach sugerujących, że Rosja mogła kupić za 1 dolara okręty Mistrale od Egiptu, który wcześniej nabył je od Francji. Szef MON łączył te przypuszczenia z przetargiem na zakup francuskich śmigłowców, w sprawie którego śledztwo ma rozpocząć prokuratura. Następnie krótko poruszono wątek Bartłomieja Misiewicza, który w MON-ie objął kolejne stanowisko. Później komentatorzy odnieśli się do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego, w tym m.in. do uroczystości jubileuszowych tego sądu, które zostały zbojkotowane przez obóz rządowy. Dziennikarze rozmawiali też o odsunięciu od prowadzenia obrad senatu marszałka Bogdana Borusewicza i planowanych kolejnych protestach kobiet.

Loża prasowa 16.10.2016

Andrzej Morozowski gościł w Loży Prasowej publicystę Tomasza Wołka, Piotra Stasińskiego ("Gazeta Wyborcza"), Pawła Lisickiego ("Do Rzeczy") i Andrzeja Stankiewicza (Onet.pl). Pierwszym tematem były wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące aborcji. Szef Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej powiedział, że „legalnych aborcji jest teraz rocznie około tysiąca, z tego ogromna część spowodowana jest zespołem Downa. Mamy nadzieję, że niedługo już tego nie będzie, taki jest nasz cel.” W kolejnym wywiadzie, dla portalu Onet.pl, dodał że nie widzi powodu, aby wyrażać zgodę państwową na eliminację dzieci z zespołem Downa. Następnie dziennikarze rozmawiali o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej. Prawo stanowi, że mogą się one odbywać w okresie od 15 października do 15 kwietnia. Część rodzin ofiar apeluje jednak by ich bliskich nie ekshumowano. Wdowa po pośle Arkadiuszu Rybickim w liście otwartym poprosiła prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę, by jej nie dręczono. Ostatnim tematem było fiasko rozmów polskiego rządu z Airbus Helikopters ws. Caracali.

Loża prasowa 09.10.2016

W studiu TVN24 gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Renata Kim ("Newsweek"), Dominika Wielowiejska ("Gazeta Wyborcza"), Tomasz Skory (RMF FM) i Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"). Program otworzyła dyskusja o odwołanej lub, jak twierdzi MSZ, przełożonej wizycie prezydenta Francji po ostatecznym fiasku kontraktu na zakup śmigłowców bojowych od francuskiego Airbusa. Później komentatorzy rozmawiali o nowej ustawie o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, która jest procedowana w sejmie. Poruszono także temat obywatelskiego projektu zakazującego aborcji, który stracił poparcie większości rządowej i został odrzucony. Wydanie zamknął temat protestów nauczycieli przeciwko reformie oświaty minister Anny Zalewskiej.

Loża prasowa 02.10.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Mariusza Janickiego z Polityki, Dominikę Wielowieyską z Gazety Wyborczej, Andrzeja Stankiewicza z Onetu i Filipa Memchesa z Rzeczpospolitej. Dyskusję rozpoczął temat czarnego protestu, związanego ze skierowaniem do komisji sejmowej projektu ustawy zaostrzającego prawo aborcyjne. Goście programu odnieśli się też do deklaracji programowych Platformy Obywatelskiej z jej konwencji w Gdańsku. PO zapowiedziało m.in. likwidację IPN, CBA oraz zapisanie kompromisu aborcyjnego w konstytucji. Ostatnim tematem w dyskusji była kwestia umorzenia śledztwa przez prokuraturę w Białymstoku, które dotyczyło marszu ONR w tym mieście. Śledczy, według deklaracji, nie doszukali się znamion przestępstwa w wykrzykiwanych przez uczestników wydarzenia hasłach. W tym kontekście komentatorzy odnieśli się też do słów Mariusza Błaszczaka, który w TVN24 mówił o możliwych prowokacjach wobec narodowców Komitetu Obrony Demokracji w dniu Święta Niepodległości.

Loża prasowa 25.09.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej: Pawła Lisickiego (Do Rzeczy), Jacka Czarneckiego (Radio Zet), Renatę Grochal (Gazeta Wyborcza) i Cezarego Michalskiego (Krytyka Polityczna, Newsweek). Komentatorzy dyskutowali na temat manifestacji KOD, która przeszła ulicami Warszawy. Wśród głównych wątków dominowały te o przyszłości i obecnej sile zwolenników Komitetu Obrony Demokracji. Kolejnym poruszonym tematem była kwestia sejmowych głosowań dotyczących zaostrzenia prawa aborcyjnego i jego liberalizacji oraz in vitro. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz zastanawiali się nad tym, jak może wyglądać zapowiadana przez premier Beatę Szydło rekonstrukcja rządu i jaka może być w niej rola Jarosława Kaczyńskiego.

Loża prasowa 18.09.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Dominika Zdorta (Rzeczpospolita), Tomasza Skorego (RMF FM), Pawła Wrońskiego (Gazeta Wyborcza) i Daniela Passenta (Polityka). Pierwszym poruszonym tematem była kontrola w spółkach Skarbu Państwa, zapowiedziana przez stronę rządząca, a koordynowana przez nadzorującego służby Mariusza Kamińskiego. Ma ona mieć związek z zarzutami obsadzania posad w państwowych spółkach osobami spoza klucza kompetencyjnego. W dalszej części programu komentatorzy odnieśli się do ustaleń przedstawionych przez podkomisję, działającą przy MON, która zajmuje się ponownym badaniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jako ostatni został poruszony temat zmian w oświacie i kluczowa w tym zakresie likwidacja gimnazjów, co potwierdziła w tygodniu na szefowa MEN Anna Zalewska.

Loża prasowa 11.09.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Agnieszkę Romaszewską-Guzy (dyrektorka TV Biełsat), Andrzeja Stankiewicza (portal Onet), Wojciecha Maziarskiego (Gazeta Wyborcza) i Sławomira Sierakowskiego (Krytyka Polityczna). Goście dyskutowali na temat zachowania wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który zarzucił w trakcie rozprawy, w której był stroną, stronniczość sędzi, żądając wyłączenia jej ze sprawy. W tym kontekście dyskutowano na temat zapowiadanych przez ministerstwo zmian w działaniu polskiego sądownictwa. Publicyści odnieśli się także do dymisji w warszawskim ratuszu, które nastąpiły po ujawnieniu kolejnych szczegółów ws. zwrotów działek należących do miasta. Konkluzje dotyczyły także przyszłości prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz na stanowisku prezydenta Warszawy i ewentualnych ruchów Platformy Obywatelskiej, którą reprezentuje prezydent. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz odnieśli się do słów, jakie padły podczas spotkania premiera Węgier i Jarosława Kaczyńskiego W Krynicy, którzy zapowiedzieli działanie na rzecz reformowania Unii Europejskiej i mającą pomóc w tym „kontrrewolucję”.

Loża prasowa 04.09.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Pawła Lisickiego (Do Rzeczy), Michała Szułdrzyńskiego (Rzeczpospolita), Seweryna Blumsztajna (Gazeta Wyborcza) i Jacka Żakowskiego (Polityka). Publicyści dyskutowali na temat zwołania Nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich, w którego trakcie przedstawiciele środowiska sędziowskiego wzywali rządzących do poszanowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego i ich publikowania, a także wyrażali sprzeciw dla odmowy powołania przez prezydenta kandydatów przedstawionych przez KRS. Komentatorzy odnieśli się także do sprawy reprywatyzacji gruntów. Główne wątki dotyczyły konsekwencji politycznych wokół powstałego zamieszania dotyczącego zwrotu działek w Warszawie oraz odpowiedzialności i przyszłości prezydent miasta, Hanny Gronkiewicz-Waltz. Komentatorzy pochylili się także nad zamieszaniem i ekscesami, jakie miały miejsce w trakcie uroczystości pogrzebowych „Inki i „Zagończyka” oraz nad komentarzami polityczni, które miały z nimi związek. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz odnieśli się do zapowiedzi Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, dotyczących ujawnienia kolejnych, wcześniej niepublikowanych, faktów przy wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Loża prasowa 28.08.2016

Andrzej Morozowski gościł w "Loży prasowej": publicystkę Janinę Jankowską, Mariusza Janickiego ("Polityka"), Andrzeja Stankiewicza ("Rzeczpospolita") oraz Pawła Wrońskiego ("Gazeta Wyborcza"). Pierwszym tematem była afera reprywatyzacyjna w Warszawie. Komentatorzy odnieśli się do decyzji prezydent stolicy, Hanny Gronkiewicz-Waltz, która wyciągnęła konsekwencje wobec swoich podwładnych i zapowiedziała także wniosek do Rady Warszawy o powołanie komisji, która ma wyjaśnić sprawę. Kolejnym tematem były zeznania byłego pracownika Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Lecha Kaczyńskiego, podczas procesu byłego szefa kancelarii premiera Donalda Tuska i czterech innych urzędników. Świadek powiedział w sądzie, że "to, że lotnisko jest nieczynne istniało w świadomości w momencie przygotowywania wizyty", dodał, że mimo to nie rozważano wariantu by lądować gdzieś indziej. W tym kontekście poruszono także kwestię dokumentów dotyczących organizacji wizyty w Katyniu w 2010 roku, które na początku września ma ujawnić Witold Waszczykowski. Na koniec dziennikarze poruszyli kwestię wstępnego projektu budżetu na rok 2017. Zaplanowany deficyt ma wynieść ponad 59 miliardów złotych.

Loża prasowa 21.08.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Tomasz Wołek, Daniel Passent (Polityka), Tomasz Skory (RMF FM) i Andrzej Stankiewicz (Rzeczpospolita). Publicyści dyskutowali o ujawnieniu informacji o wszczęciu śledztwa ws. działań prezesa Trybunału Konstytucyjnego, polegających na niedopuszczaniu trzech, wybranych w trakcie obecnej kadencji parlamentu, sędziów do orzekania. Jednym z wątków był komentarz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry odnoszący się do reakcji Andrzeja Rzeplińskiego na ujawnienie informacji o śledztwie. Publicyści zajęli się też kwestią reprywatyzacji działek w centrum Warszawy. W programie poruszona została też kwestia wręczenia odznaczenia 26-letniemu rzecznikowi MON - "za zasługi dla obronności kraju - przez szefa tego resortu Antoniego Macierewicza. Na koniec komentatorzy zabrali głos ws. apelu byłego rzecznika SLD Tomasza Kality o legalizację leczniczej marihuany.

Loża prasowa 14.08.2016

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: publicystka Janina Jankowska, Renata Grochal ("Gazeta Wyborcza"), Mariusz Janicki ("Polityka") i Jacek Nizinkiewicz ("Rzeczpospolita"). Pierwszym tematem był wywiad Grzegorza Schetyny udzielony dla tygodnika "Do Rzeczy". Przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział, że jest zwolennikiem utrzymania przez swoją partię konserwatywnej kotwicy. Stwierdził również, że to koniec z lewicowymi eksperymentami. Publicyści dyskutowali także o konflikcie wokół pomników smoleńskich w Warszawie. Następnie komentatorzy rozmawiali o informacji podanej przez "Gazetę Wyborczą" o tym, że Minister Spraw Zagranicznych we wrześniu odtajni kilkadziesiąt dokumentów dotyczących wizyt Donalda Tuska i Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku. W tym kontekście poruszony został także wątek procesu Tomasza Arabskiego, który w ubiegłym tygodniu po raz pierwszy pojawił się w sądzie, na procesie ws. niedopełnienia obowiązków przy organizacji tragicznie zakończonego lotu do Smoleńska. Były szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wygłosił tylko krótkie oświadczenie w którym nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Ostatnim tematem było orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że kilkanaście zapisów nowej ustawy, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, jest niezgodnych z konstytucją.

Loża prasowa 07.08.2016

Gośćmi Andrzeja Morozowskiego byli: Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza"), Paweł Lisicki ("Do rzeczy"), Sławomir Sierakowski ("Krytyka Polityczna") oraz Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"). Pierwszym tematem była sprawa zdewastowania pomnika Bolesława Bieruta oraz reakcja Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości oraz prokuratora generalnego, który zażądał zwolnienia z aresztu dwóch osób zatrzymanych w tej sprawie. Sąd uznał jednak reakcje policji za zasadną i legalną. Następnie komentatorzy ocenili rok prezydentury Andrzeja Dudy. Kolejnym tematem była zmiana Apelu Poległych, wygłaszanego co roku podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, na Apel Pamięci. Jego tekst uzgodnili przedstawiciele MON i Powstańców Warszawskich, jednak ingerencja ze strony ministra obrony w dotychczasową formułę uroczystości wzbudziła wiele kontrowersji.

Loża prasowa 31.07.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Cezarego Michalskiego (Newsweek i Krytyka Polityczna), Jacka Żakowskiego (Polityka), Filipa Memchesa (Rzeczpospolita) i Pawła Lisickiego (Do Rzeczy). Publicyści dyskutowali o Światowych Dniach Młodzieży i przesłaniach Franciszka, którymi dzielił się z ich uczestnikami, głównie dotyczącymi aktywności młodych i pomocy uchodźcom oraz imigrantom. W tym kontekście pojawił się także wątek zaangażowania polskiego rządu w tym zakresie. Komentatorzy odnieśli się też do apelu uczestników Powstania Warszawskiego po decyzji sądu o sprawdzeniu czy 99-letni gen. Zbigniew Ścibor-Rylski jest zdolny do uczestnictwa w procesie lustracyjnym. Wszystko dlatego, że IPN podejrzewa prezesa Związku Powstańców Warszawy o "kłamstwo lustracyjne", czyli zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL. Na koniec publicyści rozmawiali o decyzji Komisji Europejskiej, która przyjęła zalecenia dla Polski dotyczące rządów prawa w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Loża prasowa 24.07.2016

W studiu TVN24 gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Renata Grochal („Gazeta Wyborcza”), Agaton Koziński („Polska The Times”), Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”) i Jacek Żakowski („Polityka”). Na początku wydania dziennikarze rozmawiali o przyczynach i możliwych skutkach ataku w Monachium. Następnie skupiono się na sprawach krajowych. Publicyści dyskutowali o nowej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym, nad którą prace skończyli parlamentarzyści i która po przyjęciu niemal wszystkich poprawek senatu, trafiła do podpisu prezydenta. Kolejnym tematem była asysta honorowa wojska, z której gotowi są zrezygnować powstańcy podczas obchodów rocznicowych, jeśli MON dalej będzie nalegał, by w treści apelu poległych wspomnieć o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Na końcu programu krótko przeanalizowano sytuację w Platformie Obywatelskiej, z której w zeszłym tygodniu wyrzuceni zostali znani politycy, niezgadzający się z przywództwem Grzegorza Schetyny.

Loża prasowa 17.07.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Agnieszka Romaszewska -Guzy (publicystka, dyrektorka TV Biełsat), Filip Memches („Rzeczpospolita”), Daniel Passent („Polityka”), Wojciech Maziarski („Gazeta Wyborcza”). Na początku dziennikarze rozmawiali o udaremnionym zamachu stanu w Turcji. Następnym tematem był czwartkowy zamach terrorystyczny w Nicei, w którym zginęły 84 osoby, a ponad 200 zostało rannych. W tym kontekście dziennikarze skomentowali także reakcje polskich polityków po zamachu. Z jednej strony bardzo emocjonalnie wypowiadał się prezydent Andrzej Duda, a premier Beata Szydło wzywała do solidarności. Natomiast Mariusz Błaszczak krytykował reakcje Europy na dotychczasowe zamachy. Publicyści skomentowali także wypowiedź minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej, która w „Kropce nad i” nie chciała udzielić konkretnej odpowiedzi na pytanie kto zabił Żydów w pogromie kieleckim w 1946 roku. Na koniec goście rozmawiali o pomyśle ministra Antoniego Macierewicza, by podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odczytany był apel smoleński.

Loża prasowa 10.07.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Mariusz Janicki („Polityka”), Paweł Lisicki („Do Rzeczy”), Andrzej Stankiewicz („Rzeczpospolita”) i Paweł Wroński („Gazeta Wyborcza”). Na początku dziennikarze skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego, który podsumował dziś szczyt NATO i powiedział, że jest to nowy etap funkcjonowania Sojuszu, a nawet jego reanimacja. Dziennikarze rozmawiali także o ustaleniach, które dokonały się podczas szczytu (m.in rozmieszczenie żołnierzy) oraz o słowach Baracka Obamy, który zapewniał, że Stany Zjednoczone nie zostawią Europy w potrzebie. Publicyści skomentowali także słowa amerykańskiego prezydenta, który wyraził swoje zaniepokojenie związane z pewnymi działaniami i impasem wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Kolejnym tematem była wystawa poświęcona wejściu Polski do NATO, a na której zabrakło kluczowych nazwisk m.in. Bronisław Geremka, Aleksandra Kwaśniewskiego czy Zbigniewa Brzezińskiego. Na koniec goście rozmawiali o powołanej przez Prawo i Sprawiedliwość komisji śledczej, która ma zbadać sprawę Amber Gold. Jej przewodnicząca, Małgorzata Wasserman już zapowiedziała, że chce wezwać Donalda Tuska by złożył wyjaśnienia.

Loża prasowa 03.07.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”), Jacek Czarnecki („Radio Zet”), Agaton Koziński („Polska The Times”) i Jacek Żakowski („Polityka”). Pierwszym tematem była konwencja Prawa i Sprawiedliwości i wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o ludziach, którzy się sprawdzili oraz tych, których trzeba zmienić. Nawiązując do zmian personalnych zapowiadanych przez prezesa PiS dziennikarze skomentowali także powołanie Maksa Kraczkowskiego na stanowisko wiceprezesa banku PKO BP. Publicyści odnieśli się również do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział, że jego partia proponowała kompromisy w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, ale były one odrzucane. Prezes PiS powiedział, że zasady narzucane z zewnątrz o tym jak ma funkcjonować TK, nie będą przyjęte. Publicyści rozmawiali także o pomyśle o wykorzystania pieniędzy, które zostały w OFE. Kolejnym tematem była decyzja prezydenta Andrzeja Dudy, który odmówił powołania dziesięciu spośród trzynastu sędziów wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa. W programie rozmawiano także o konwencji PO, na której Grzegorz Schetyna powiedział, że jego partia chce wpisania procedury impeachmentu dla prezydenta do konstytucji. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz wspomnieli Janinę Paradowską, którą pożegnano wczoraj w Krakowie.

Loża prasowa 26.06.2016

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Tomasza Wołka, Pawła Wrońskiego z Gazety Wyborczej, Andrzej Stankiewicza z Rzeczpospolitej i Agnieszkę-Romaszewską-Guzy, dyrektor telewizji Biełsat. Publicyści podzielili się swoimi wrażeniami po wygranej reprezentacji Polski w 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy ze Szwajcarią. Następnie komentatorzy skupili się na referendalnej decyzji Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej. Wśród poruszanych wątków dominowały te o możliwych zmianach w funkcjonowaniu wspólnoty po Brexicie oraz ewentualnej roli do odegrania w nich polskiego rządu. O zaangażowaniu w tym zakresie Warszawy oraz konieczności gruntownych zmian w Unii Europejskiej mówili zaraz po ogłoszeniu wyników referendum Jarosław Kaczyński, prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Publicyści dyskutowali też o działaniach Donalda Tuska wokół Brexitu i roli, jaką odegra były premier Polski w dyskusji nad przyszłością Unii.

Loża prasowa 19.06.2016

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Mariusz Janicki („Polityka”), Paweł Lisicki („Do Rzeczy”), Wojciech Maziarski („Gazeta Wyborcza”) i Michał Szułdrzyński („Rzeczpospolita”). Na początku programu dziennikarze skomentowali postanowienie prezydenta Andrzeja Dudy o wysłaniu dwóch kontyngentów wojskowych do wsparcia koalicji walczącej przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu. Kolejny temat dotyczył Antoniego Macierewicza, który według dziennikarzy „Gazety Wyborczej” „zasiada w radzie Fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia - wieloletni współpracownik Macierewicza i peerelowskiej bezpieki". Ministerstwo Obrony wydało oświadczenie domagając się przeprosin ministra, a Grzegorz Schetyna zaapelował do pani premier by w związku z publikacjami zawiesiła szefa MON do czasu wyjaśnienia sprawy. Następnie poruszono kwestię kontroli CBA w urzędach marszałkowskich. Komentatorzy rozmawiali także o podniesieniu przez rząd płacy minimalnej, która przyszłego roku będzie wynosić 2 tysiące złotych. Dziennikarze rozmawiali także o Piotrze Pszczółkowskim, który został wybrany przez Prawo i Sprawiedliwość na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego, a w tym tygodniu wydał wyrok i zaskoczył tym partię rządzącą. Na koniec goście Małgorzaty Łaszcz skomentowali słowa Jarosława Kaczyńskiego, który na kongresie Impact 16 powrócił do terminu IV RP.