Jeden na jeden

Jeden na jeden

- Premier będzie miał dziś okazję osobiście wypowiedzieć się na temat prowokacji wobec prezesa Milewskiego. Ocena jest jednoznaczna, premier w pełni popiera opinię ministra Gowina w tej sprawie – powiedział rzecznik rządu Paweł Graś w "Jeden na jeden" w TVN24. Rzecznik rządu przekonywał, że nie ma w kancelarii premiera zwyczaju, by kontaktować się telefonicznie z sędziami.

- Marcin P. z pewnością nie działał sam. Podejrzewam, że będzie sypał, bo grożą mu wysokie sankcje - powiedział w "Jeden na jeden" Marek Biernacki. Według niego, P. nie zostanie świadkiem koronnym, ale w zamian za zeznania może mieć złagodzoną karę.

- Sprawa Amber Gold dotyczy otoczenia samego premiera, a ponieważ to jest Gdańsk, krew z krwi PO, to Platforma jest gotowa prędzej umrzeć za Gdańsk, niż powołać komisję śledczą - ocenił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Leszek Miller. Szef SLD podkreślił, że "wszyscy posłowie PO i PSL, którzy nie chcą komisji śledczej ws. AG, kierują się interesami koalicji i swoich formacji politycznych, a nie państwa".

- Nie spotkałem się jeszcze w Polsce z tym, żeby nad jednym łóżkiem stały cztery osoby, a taka jest tam statystyka - mówił o Centrum Zdrowia Dziecka wiceminister zdrowia Sławomir Neumann w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Jego zdaniem ogromne zadłużenie szpitala to m.in. efekt zbyt wielu etatów a dyrektor Janusz Książyk powinien w końcu przedstawić konkretny plan naprawczy, a nie "ogólniki".

Najprawdopodobniej 29 września ujawnione zostanie nazwisko osoby proponowanej przez partię Jarosława Kaczyńskiego, która miałaby stanąć na czele bezpartyjnego rządu - powiedział w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 Mariusz Kamiński z PiS. Tego dnia w Warszawie odbędzie się "marsz sprzeciwu" organizowany przez PiS, Solidarność i TV Trwam.

Wystąpienie z powództwem o ochronę dóbr osobistych Michała Tuska było błędem z punktu widzenia interesów politycznych premiera - ocenił w programie "Jeden na jeden" w TVN24 Ryszard Kalisz (SLD). Co więcej - jego zdaniem - rodzina Tusków ustanowiając Romana Giertycha adwokatem syna premiera "całą tę sprawę spolityzowała".

- PO spychając PiS na bardzo agresywny, wąski narożnik prawej sceny politycznej sięgnie po Giertycha, Kowala, Kamińskiego - taki scenariusz działania Platformy przewidywał w "Jeden na jeden" Janusz Palikot. Według niego, Roman Giertych już od dawna "działa na zlecenie PO".

- Niech Tusk odtajni notatkę ABW i wtedy będzie sprawa jasna. Bo albo ABW jest służbą do bani i do kitu, albo Donald Tusk po prostu kłamie - mówił w "Jeden na Jeden" Joachim Brudziński z PiS komentując sprawę reakcji Donalda Tuska na przekazanie mu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego notatki na temat Amber Gold.

- Pismo od ABW wpłynęło do kancelarii (premiera) 24 maja. Od tego dnia do początku czerwca to kwestia tygodnia. Myślę, że w tym czasie pismo nie dotarło do rąk premiera - ocenił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Jarosław Gowin. Komentował w ten sposób informację, że Donald Tusk otrzymał notatkę Agencji o działalności Amber Gold już w maju.

- Jarosław Kaczyński "pożycza" pomysły Solidarnej Polski - powiedział w programie "Jeden na jeden" Zbigniew Ziobro, oceniając niedzielne wystąpienie prezesa PiS. Według niego, Kaczyńskiemu brakuje kreatywności i pomysłu na poprawę sytuacji w Polsce.

- Nie jestem zaskoczony, bo ta ewentualność od początku była brana pod uwagę, ale przestrzegałbym przed ferowaniem wyroków - powiedział w programie "Jeden na jeden" minister sprawiedliwości odnosząc się do tego, że prokuratura postawiła Katarzynie W. zarzut zabójstwa półrocznej córki Magdy.

- Pan premier mówił w prokuraturze prawdę. To jest oczywiste i jest to temat poza dyskusją. Premier nigdy nie kłamie - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 rzecznik rządu Paweł Graś, odnosząc się do ujawnionych przez nas zeznań Donalda Tuska ws. katastrofy smoleńskiej.

Sympatyzuję ze związkiem działkowców, to społeczność o ponad 100-letniej historii - powiedział w programie "Jeden na jeden" wicepremier Waldemar Pawlak. Jego zdaniem, należy utrzymać status quo. - Nie bądźmy zazdrośni i pazerni, że ktoś ma działkę - stwierdził Pawlak.

Jarosław Kaczyński powinien wycofać swoje fatalne pomysły ws. in vitro - powiedział w programie "Jeden na jeden" szef klubu PO Rafał Grupiński. Jego zdaniem, propozycja PiS, by karać za in vitro jest karygodna i niecywilizowana. Za zbędny uznał postulat okrągłego stołu ws. in vitro, zgłoszony w poniedziałek przez prezesa PiS.

- Czy ktoś jeszcze kieruje tym państwem? Urzędnicy robią sobie, co chcą? - w ten sposób Eugeniusz Kłopotek komentował zeznania premiera Donalda Tuska w prokuraturze o organizacji wizyt w Smoleńsku. Wynika z nich, że o tym, iż prezydent Lech Kaczyński chce wziąć udział w uroczystościach katyńskich, szef rządu miał dowiedzieć się z mediów.

Adam Hofman musi przeprosić. Na konferencji prasowej, nie poprzez ogłoszenie prasowe - powiedział w programie "Jeden na jeden" Jacek Kurski z Solidarnej Polski. Chodzi sugestie polityka PiS, jakoby sondaż, który daje większe szanse w ewentualnym wyścigu prezydenckim Zbigniewowi Ziobrze niż Jarosławowi Kaczyńskiemu, był "podfałszowany".

- Gdyby nawet Lato sam nie kandydował, to znalazłby się jakiś pan Zima, Wiosna, Jesień lub Kowalski i byłoby to samo - stwierdził w "Jeden na Jeden" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman, pytany co dalej z PZPN i jego prezesem. I dodał, że "mamy taką tendencję w PZPN, że każdy następny prezes jest gorszy".

- Gnuśność intelektualna pana Szprygina wystawia mu najgorsze możliwe świadectwo. Polska i Rosja mają podpisaną umowę dwustronną o przekazywaniu skazanych - powiedział w "Jeden na Jeden" w TVN24 były minister sprawieliwości Krzysztof Kwiatkowski, pytany o słowa szefa rosyjskich kibiców o "polskich katowniach". I apelował: - Więcej szacunku do państwa gospodarza, czyli Polski.

- Nie czuję się talibem. Natomiast działam w imię swoich wartości, które są wpisane w naszą cywilizację - mówił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Bolesław Piecha z PiS komentując projekt swojego autorstwa ws. in vitro. Zakłada on, że za stosowanie tej metody zapłodnienia przewidziana będzie kara nawet do dwóch lat więzienia.

02.07 | Nie chciałbym krytykować Franciszka Smudy, jednak coś tam nie wypaliło. Wydaje się, że pokutowała gra na "zero z tyłu", gra za mało ofensywna, którą stosuje wielu trenerów w Polsce. Dziś nikt w Europie tak już nie gra – powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 b. prezes PZPN, delegat UEFA, Michał Listkiewicz. Dlatego teraz wszystko - jak zaznaczył - w rękach nowego trenera. - Prawdopodobnie będzie to Waldemar Fornalik - dodał Listkiewicz.